Ciekawostki

Ciekawostki

Jedyny w swoim rodzaju. Bryce Canyon zachwyca

"Niewiele na świecie jest miejsc tak dziwnych ja Bryce Canyon". Takie spostrzeżenia wysnuł Reporter 24 podczas odwiedzin w amerykańskim stanie Utah. Kanion Bryce tworzą wapienne skały, z których najbardziej okazałe są iglice, które sięgają 45 metrów. Z geologicznego punktu widzenia, wbrew swojej nazwie, Bryce Canyon nie jest prawdziwym kanionem.

Zumba? Trening jak impreza. "Nie czujemy, że ćwiczymy"

Zumba, czyli zajęcia polegające na angażowaniu możliwie jak największej liczby mięśni w rytm muzyki, szybko zyskały rzesze fanek. Instruktorki prowadzące zajęcia podkreślają, że jej fenomen polega na... zabawie. - Nie czujemy, że ćwiczymy. Przychodzimy tutaj jak na imprezę - wyjaśniają.

Tak wygląda rozgwieżdżone Los Angeles

Miejskie światła dodają uroku nocnym ulicom, jednak zabierają coś, co dała nam natura - niebo pełne gwiazd. Ten film jest częścią kampanii, mającej na celu zbadanie wpływu zanieczyszczenia środowiska światłem (ang. light pollution).

Czy weganin może być ultramaratończykiem?

Jak przebiec maraton, będąc weganinem? Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski, będący weganami czyli ludźmi niespożywającymi produktów pochodzenia zwierzęcego, opowiadali w "Studiu Active" jak właściwie przygotować organizm na taki wysiłek.

Tłumy na wrocławskich targach fitness

W połowie kwietnia (18-19.04) we Wrocławiu odbyły się targi Wrocław Sport Power, które przyciągnęły tłumy. Zarówno wystawców, jak i zwiedzających nie brakowało. - Fajnie, że Polacy chcą się ruszać, chcą się dobrze odżywiać, chcą być fit - podkreślił Łukasz "Juras" Jurkowski, były zawodnik MMA.

Hollywoodzki sześciopak w zasięgu ręki

Zamiast zazdrościć gwiazdom Hollywood oszałamiającej sylwetki, rusz się z kanapy i zacznij ćwiczyć. Trener personalny Dariusz Brzeziński pokazuje jakie ćwiczenia wykonywać, by z czasem osiągnąć sześciopak rodem z Fabryki Snów.

Ćwiczenie na dziś: triceps

Natalia Gacka pokazuje ćwiczenie modelujące mięśnie trójgłowe ramienia, czyli tricepsy. Konieczne bedą hantle lub dwie butelki wody, po jednej na rękę.

Świat według bardzo zabieganego psa

Nie tylko człowiek znajduje radość w bieganiu i kąpaniu się. Psom to również sprawia mnóstwo frajdy. Zastanawiasz się, jak wygląda aktywność fizyczna psimi oczami?

Jak ćwiczyć w ciąży?

Kobieta w ciąży musi szczególnie uważać zarówno na to, co je, jak i na to jak ćwiczy. Nie każdy trener może i powinien doradzać przyszłej mamie. - Jako trener pracuję od 10 lat i wcześniej nie miałam odwagi pracować z kobietami w ciąży. Dopóki sama nie zostałam mamą - przyznała trener personalna Edyta Litwiniuk.

Morderczy wysiłek w temperaturze ponad 40 st. C

W ciągu tygodnia musisz przebiec ponad 200 kilometrów wybitnie niegościnnego terenu - pustyni Sahary. Wszystkie potrzebne rzeczy targasz na własnych plecach. Dystans pokonujesz w ekstremalnie trudnych warunkach - temperatura w wąwozach, gdzie nie ma wiatru, sięga 40 st. C. Trudne, prawda? Ale nie niemożliwe. Dokonała tego Natalia Salamon, najmłodsza uczestniczka morderczego Maratonu Piasków.

Dziś świętujemy Dzień Ziemi

Już od początku lat 90. co roku 22 kwietnia w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu ekolodzy oraz organizacje zajmujące się odzyskiem surowców będą promować postawy proekologiczne, w tym przede wszystkim segregację śmieci.

Za nami brzegowe zakrycie Aldebarana. Zobaczcie to jeszcze raz

Za nami zakrycie Aldebarana. Gwiazda zgasła za księżycowymi górami. Zjawisko najlepiej widoczne było na północnym wschodzie kraju. Tam gwiazda dosłownie migotała na wieczornym niebie. Tym, którzy nie mieli okazji podziwiać tego widoku, polecamy obejrzenie fragmentów transmisji. Relacjonował ją miłośnik astronomii Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.

Łódzki maraton dłuższy niż wszystkie

"Błąd ludzki" sprawił, że dla kilkunastu uczestników łódzkiego maratonu trasa biegu była znacznie dłuższa. - Biegłam o trzy kilometry za daleko - narzekała po biegu jedna z uczestniczek. Organizator bije się w pierś, przeprasza i... zmienia wyniki biegu.

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak znaleźć w sobie motywacje do ćwiczeń? Metod jest tyle, ile ludzi poszukujących owej motywacji. W "Studiu Active" o motywowaniu siebie i innych rozmawiały trenerka personalna Katarzyna Wolska i psycholog Katarzyna Selwant.

Trening "w uzupełniających się stanach grawitacji i antygrawitacji"

Najpierw trzeba przezwyciężyć naturalną niechęć do wiszenia do góry nogami. Gdy to się uda, poczujemy radość, a na końcu odprężenie i wyciszenie. To wszystko zapewnia trening antygrawitacyjny, nowatorska metoda ćwiczeń w podwieszonych u sufitu hamakach, opracowana przez Christophera Harrisona.

Jaki rower wybrać? "Dwa koła" polecają

Za oknem coraz cieplej i słoneczniej, a myśl o staniu w korku, czy to w autobusie, tramwaju, czy we własnym samochodzie powoduje, że ciarki przechodzą Ci po plecach? Doskonałym zamiennikiem czterech kółek są dwa kółka, czyli rower. Ale jaki rower jest najlepszy dla Ciebie?

Jak dbać o rower? Radzą specjaliści

Rower, który zimowy okres spędził w garażu lub piwnicy, nie zawsze nadaje sie od razu do użytku. Niekiedy konieczna jest seria mniejszych lub większych napraw. Na co dzień używany wymaga nie tylko czyszczenia z kurzu czy błota, ale także nasmarowania, naoliwienia i napompowania.

"Pośladki im większe, tym lepsze". Fitness zupełnie na poważnie

Fitness to nie tylko aerobik, a kulturystyka to nie tylko podnoszenie ciężarów. Właśnie rusza sezon zawodów sylwetkowych, w których sprawdzają się stali bywalcy siłowni. My podglądamy, jak idą przygotowania parze przyjaciół: Magdalenie Kutrowskiej i Michałowi Zadykowiczowi. Może pójdziecie w ich ślady?

Witamina D. Co o niej wiemy i jakie ma znaczenie?

Co wiemy o witaminie D, nazywanej - nie bez kozery - królową witamin? Niewiele, a szkoda, bo to ona właśnie poprawia jakość skóry, normuje gospodarkę hormonalną i znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Dr Maciej Potocki, gość "Studia Active", podkreśla, że to jedna z najważniejszych witamin, której odpowiednia suplementacja gwarantuje nam nie tylko znakomity wygląd, ale i doskonałe zdrowie.

"Każdy maraton jest zmierzeniem się ze swoimi słabościami"

W niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 9.00 dokładnie 6439 osób ruszyło "z kopyta" w 14. PKO Cracovia Maratonie. Start, podobnie jak i meta, zlokalizowany był na Rynku Głównym. - Każdy maraton jest zmierzeniem się ze swoimi słabościami - przyznają uczestnicy biegu. Niektórzy jednak "celowali" w zdobycie trofeum. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zajął Lwowianin Taras Salo.