Rząd Ewy Kopacz

Rząd Ewy Kopacz

Będą zmiany w rynku rybnym. Rząd szykuje nowelizację

Uproszczenie mechanizmu interwencji na rynku rybnym zakłada przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji ustawy o organizacji rynku rybnego. Ma się to przyczynić do zwiększenia stabilności rynku oraz wzrostu zysków dla producentów.

Zasiłki, alimenty załatwisz przez internet. Rząd szykuje zmiany

Możliwość ubiegania się o zasiłek, świadczenia rodzinne oraz z funduszu alimentacyjnego lub o przyznanie Karty Dużej Rodziny przez internet oraz elektroniczna wymiana informacji pomiędzy urzędami - to niektóre z rozwiązań przyjętych we wtorek przez rząd.

Eksperci o wystąpieniu Kopacz: lepiej żeby rząd nie dotykał tematu unii energetycznej

Blisko kwadrans trwało wtorkowe przemówienie premier Ewy Kopacz, które podsumowała pół roku swoich rządów. Jak zadeklarowała Kopacz, "ponad 50 proc. tego, co zadeklarowałam w expose, zostało zrealizowane". - Z tego bardzo krótkiego, trwającego niecały kwadrans oświadczenia wynikło tylko to, że obywatel ma poczucie wygłoszenia zbioru ogólników, których nie może zweryfikować - ocenił Łukasz Jasina z Kultury Liberalnej. - Pani premier przypadło rządzić w bardzo szczególnym czasie - podkreślił z kolei Maciej Grelowski z Business Centre Club.

Dopłaty z programu "Rodzina na Swoim" do 2020 roku. Co później?

Rządowy program wsparcia mieszkalnictwa "Rodzina na Swoim" będzie kontynuowany do 2020 r. – poinformowała Dorota Bortnowska z Departamentu Mieszkalnictwa MIR. Do programu nie mogą już przystępować nowi beneficjenci, ale dopłaty dla dotychczasowych będą wypłacane.

Sejm za poprawkami Senatu do budżetu

Sejm poparł w czwartek wieczorem wszystkie poprawki Senatu do budżetu na 2015 r., w tym wniosek, by 25 mln zł przeznaczyć na pomoc dla działaczy opozycji antykomunistycznej.

Kopacz mówi o restrukturyzacji. Ale w ustawie słowo "likwidacja" pada wielokrotnie

Premier Ewa Kopacz zapewnia, że chce restrukturyzować, a nie likwidować kopanie, które są w trudnej sytuacji finansowej. Związkowcy uważają jednak, że Spółka Restrukturyzacji Kopalń, do której mają trafić cztery wymienione w rządowym planie zakłady musi je zlikwidować, ponieważ do tego została powołana. Dodatkowo zmuszają ją do takiego działania - zdaniem związkowców - przepisy unijne. Co ciekawe, w samej ustawie, która ma umożliwić wprowadzenie rządowego planu dotyczącego kopalń słowo "likwidacja" pada ponad trzydziestokrotnie.

Strajkuje 1,3 tys. górników, protestować będzie cała Kompania Węglowa? “Zabójstwo kopalń, to zabójstwo całego regionu”

Dzisiaj rozpoczynają się masówki we wszystkich kopalniach Kompanii Węglowej. Będą trwały na wszystkich zmianach. W akcji protestacyjnej pod ziemią przebywa łącznie w czterech kopalniach około 1,3 tys. osób - mówi Jarosław Grzesik, szef górniczej “Solidarności”. - Zabójstwo kopalń, to będzie zabójstwo całego regionu. Bez tych kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy nastąpi katastrofa - mówił Grzesik.

100 dni Kopacz: nadszedł czas działania. Śląsk będzie centrum polskiego przemysłu, powstanie nowy system podatkowy

Na początku marca przedstawimy program stworzenia na Śląsku mocnego centrum polskiego przemysłu - powiedziała w środę na konferencji premier Ewa Kopacz. Dodała, że w środę rząd przyjął program naprawczy dla Kompanii Węglowej. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier podsumowała 100 dni swoich rządów. Wśród zadań rządu wymieniła m.in. pakiet ustaw rodzinnych, nową ordynację podatkową, Kodeks budowlany, inwestycje w energetykę czy fundusz stabilizacji dochodów rolniczych.

Polska boi się Rosji? Szykuje ustawę ws. wrogich przejęć strategicznych spółek

Ustawa, której projekt tworzony jest w MSP, pozwoli kontrolować transakcje na akcjach polskich spółek strategicznych. Jeśli transakcja będzie uznana za zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu, będzie możliwe jej unieważnienie - powiedział PAP minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Chodzi o zabezpieczenie m.in. kontrolowanej przez Skarb Państwa Grupy Azoty.