Putin wraca na Kreml

Putin wraca na Kreml

Putin "najwięcej o Rosji myśli w wodzie". Jaki jest car współczesnej Rosji?

Samotny, prowadzący monotonne życie, pracujący ciężej niż Stalin car, który za największych zdrajców Rosji uważa tych, którzy okazali słabość i oddali władzę - Mikołaja II i Michaiła Gorbaczowa; człowiek, który nie odpuści Ukrainy. Taki obraz Władimira Putina wyłania się z artykułu dziennikarza Bena Judaha, opublikowanego w najnowszym numerze amerykańskiego wydania tygodnika "Newsweek".

Dmitrij Miedwiediew dziękuje fanom pierwszą "słitfocią"

"Słitfocia" w windzie - tak rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew postanowił podziękować 400 tys. internautom, którzy obserwują jego profil na portalu społecznościowym. W ciągu kilkudziesięciu minut zdjęcie stało się hitem rosyjskiego internetu - niektórzy entuzjastycznie cieszą się z poczucia humoru premiera, inni twierdzą, że to żenująca próba ocieplenia wizerunku znacznie mniej popularnego od prezydenta Rosji polityka.

Przygotowywali wizytę Putina? Śmigłowiec spadł do wody, nurkowie znaleźli cztery ciała

Nurkowie wydobyli cztery ciała z wraku śmigłowca, który rozbił się w sobotę na jeziorze Munoziero w obwodzie murmańskim. Maszyna uderzyła o taflę wody. Na pokładzie znajdowało się 19 osób. Dwie zostały ranne. Fotele, na których siedzieli przypięci pasami pasażerowie, siła uderzenia wyrzuciła z wnętrza maszyny. Dryfujących rannych znaleźli rybacy.

Putin sięga po wojska wewnętrzne. Generałowie dostali Syberię i Kaukaz

Na bazie wojsk wewnętrznych MSW powstać może podporządkowana bezpośrednio prezydentowi Gwardia Narodowa - tak eksperci interpretują postawienie na czele tej 200-tysięcznej formacji Wiktora Zołotowa, zaufanego Władimira Putina. To tylko jedna z kilku zmian na szczytach rosyjskiej władzy, wskazująca na umacnianie "siłowego" obozu w Moskwie.

Putin wielkim budowniczym. Miliardy na Kolej Transsyberyjską

Prezydent Rosji oświadczył w Petersburgu, że głównym zadaniem władz jego kraju jest stworzenie w Rosji "warunków dla trwałego wzrostu gospodarczego". Ma to oznaczać stopniową liberalizację rynku paliwowego oraz wielkie projekty infrastrukturalne finansowane m.in. z rezerw ze sprzedaży państwowej ropy. Zmodernizowana ma zostać m.in. Kolej Transsyberyjska.

"Marsz przeciwko katom". Opozycja na ulicach Moskwy

Ulicami Moskwy przeszedł "Marsz przeciwko katom", zorganizowany przez opozycję. To wyraz solidarności z sądzonymi uczestnikami demonstracji sprzed roku. Według organizatorów, w marszu uczestniczyło nawet 30 tys. ludzi, policja twierdzi, że było ich góra 6 tys.

Upadek "Richelieu Putina". To on wymyślił "suwerenną demokrację"

Był "szarą eminencją" Kremla i głównym ideologiem Putina. Wymyślił koncepcję "suwerennej demokracji", czyli system rządów, który z demokracją niewiele ma wspólnego. Jego dymisja to dla rosyjskiej klasy politycznej szok i wydarzenie znaczące dużo więcej, niż zwykła dymisja w rządzie. To może być punkt zwrotny rządów Władimira Putina.

Putin: Zgadzam się na pochowanie Bieriezowskiego w Rosji

Prezydent Władimir Putin oświadczył, że zgadza się na to, by Borys Bieriezowski, skonfliktowany z Kremlem rosyjski biznesmen, którego w marcu znaleziono martwego w domu pod Londynem, został pochowany w Rosji. Pytanie o Bieriezowskiego padło podczas dorocznego teledialogu prezydenta z obywatelami.

Rosja boi się o sierotę adoptowaną przez amerykańskie lesbijki

Rosyjskie władze wyraziły w środę zaniepokojenie losem rosyjskiego chłopca adoptowanego przez parę lesbijską z USA, która - według Moskwy - ukrywała, że żyje w związku homoseksualnym. - Sytuacja, w której znalazł się mały Igor Szatabałow, gdy został zaadoptowany w USA, "jest nie do przyjęcia i szkodliwa dla jego zdrowia psychicznego" - ocenił pełnomocnik rosyjskiego MSZ ds. praw człowieka, demokracji i przestrzegania prawa Konstantin Dołgow.

Takiego poparcia Putin nie miał od 12 lat

Poparcie dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina spadło do najniższego poziomu od ponad 12 lat, do 62 proc. z 65 proc. notowanych w grudniu 2012 roku - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu niezależnego Centrum Lewady.

Rosja szykuje śledztwo. Były minister defraudował miliony?

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w najbliższych dniach może wszcząć śledztwo przeciwko byłemu ministrowi obrony Anatolijowi Sierdiukowowi, zamieszanemu w aferę korupcyjną w resorcie obrony - poinformował w sobotę dziennik "Kommiersant".

Putin jak Breżniew. Ustawa "o kremlowskich starcach"

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę wydłużającą wiek emerytalny dla wysokich rangą urzędników państwowych z 60 do 70 lat, nazywaną przez przeciwników prezydenta "ustawą o kremlowskich starcach" - poinformowała w środę służba prasowa Kremla. Niezależny portal Slon.ru stwierdził, że upodobni to wkrótce Kreml do "breżniewowskiego politbiura".