Motoryzacja

Motoryzacja

Odcinkowy pomiar prędkości bez prądu. Urządzenia stoją bezczynnie, piraci się cieszą

Miało być 29, a uruchomiono zaledwie 8 urządzeń do odcinkowych pomiarów prędkości. - W najbliższym czasie powinny zacząć działać łącznie 22 urządzenia - zapewnia w rozmowie z tvn24bis.pl Łukasz Majchrzak z biura prasowego Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Kiedy dokładnie ruszą? Gdy zostanie podłączony do nich prąd. Na razie więc pełnią tylko funkcję straszaka.

Fotoradary nie wrócą do życia. Z dwóch powodów

- Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie posiada środków budżetowych, które mogłyby posłużyć do sfinansowania integracji urządzeń - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" insp. Łukasz Majchrzak z ITD. Z ustaleń gazety wynika, że niedziałające dziś samorządowe rejestratory nie wrócą do życia.

Uber zaprasza hakerów do ataków. I oferuje im pieniądze

Amerykańska firma oferująca usługi przewozu osób Uber opublikowała we wtorek techniczną mapę przedstawiająca systemy komputerowe i komunikacyjne firmy, zapraszając hakerów do wykrycia ich słabych punktów. Za pomoc zaoferowała nagrodę pieniężną.

Uber zostaje w Moskwie. Ale musi się podporządkować

Amerykański Uber podpisał umowę z władzami rosyjskiej stolicy i zobowiązał się do zatrudniania wyłącznie licencjonowanych taksówkarzy, a także udostępniania im danych o trasach pokonywanych przez pasażerów - informuje The Moscow Times".

Były pracownik oskarża: Volkswagen niszczył dokumenty

Volkswagen niszczył dokumenty i utrudniał działanie wymiaru sprawiedliwości po ujawnieniu przez władze USA, że fałszował pomiary toksyczności spalin w swych autach - informuje były pracownik firmy, na którego powołuje się we wtorek agencja Associated Press.

W Polsce podwyżki, w Niemczech jeszcze za darmo. Zobacz, gdzie zapłacisz najmniej za podróż autostradą

Austria, Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Słowenia, Węgry. To kraje, w których podobnie jak w Polsce musimy płacić za podróż autostradą. Najwięcej za winietę za rok zapłacimy na Węgrzech - 730,50 zł, najmniej zaś w Szwajcarii, gdzie jest to koszt rzędu 176,50 zł. Tymczasem, po ostatnich podwyżkach w Polsce tylko za sam przejazd autostradą A2 z Warszawy do Niemiec zapłacimy 81,9 złotych.

Tania ropa zagrożeniem dla elektrycznych samochodów

Spada sprzedaż samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną tego stanu rzeczy jest tanie paliwo. Dotąd klienci często wybierali elektryczne auta nie tylko ze względu na troskę o środowisko, ale także własną kieszeń. Dziś - zdaniem wielu - większe oszczędności oferują auta na ropę i benzynę. Materiał "Świata Technologii".

Masz auto na firmę? Dłużej odliczysz VAT od paliwa

Właściciele aut osobowych, wykorzystywanych jednocześnie do działalności gospodarczej i do celów prywatnych, dłużej będą mogli odliczyć 50 proc. VAT od zakupionego paliwa - tego chce minister finansów, który wystąpił z odpowiednim wnioskiem do Komisji Europejskiej. Jeśli KE się zgodzi odliczyć połowę podatku, będzie można to czynić do 31 grudnia 2019 roku.