Elektrownia atomowa Fukushima

Elektrownia atomowa Fukushima

Gigantyczne przekroczenie dopuszczalnych norm w Fukushimie

Pracownicy japońskiej elektrowni atomowej Fukushima poinformowali o rekordowo wysokich pomiarach niebezpiecznego izotopu, który wyciekł do oceanu w marcu 2011 roku. Pomiary z września ubiegłego roku wskazują milionowe przekroczenie dopuszczalnych norm.

Szokujące kulisy pracy w Fukushimie. Pokwitowanie za napromieniowanie

Niedawna seria wypadków podczas usuwania skutków katastrofy na terenie elektrowni jądrowej Fukushima może być spowodowana niskim morale robotników, którzy codziennie narażeni są na promieniowanie znacznie przekraczające dopuszczalne normy. - Nie mam poczucia, by nasze wysiłki były doceniane przez społeczeństwo. Stopniowo znika moja motywacja do pracy - mówi jeden z pracowników.

Japonia bez energii z atomu. Wyłącza ostatni reaktor

W Japonii w niedzielę o godzinie 16.40 (9.40 czasu polskiego) rozpoczęto proces wyłączania ostatniego reaktora jądrowego. Reaktor ten, nr 4 o mocy 180 MW, działał w elektrowni Ohi w prefekturze na zachodzie kraju - poinformował rzecznik operatora Kansai Electric Power (KEPCO).

Zagrożenie a Fukushima

Pierwsze komunikaty brzmiały niepokojąco - z uszkodzonej elektrowni jądrowej w japońskiej Fukushimie wycieka skażona woda. Jest niebezpieczna dla ludzi i środowiska. Sprawdziliśmy te informacje u fachowców i na szczęście sytuacja nie jest aż tak zła. Wyciek jest, ale pod kontrolą. Również stężenie promieniotwórczych substancji jest w normie.

W Fukushimie wyciekło 300 ton silnie skażonej wody

W pobliżu zbiorników ze skażoną wodą na terenie japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I odkryto wyciek silnie radioaktywnej wody. Szacuje się, że wyciekło nawet około 300 ton cieczy - poinformował we wtorek operator elektrowni firma TEPCO.

Setki pracowników Fukushimy z podwyższonym ryzykiem raka

Blisko 2 tys. pracowników elektrowni atomowej Fukushima I, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku, narażonych jest na zwiększone ryzyko zachorowania na raka tarczycy - poinformowała firma Tepco, operator Fukushimy.

Z budynku reaktora w Fukushimie wydobywała się para

Operator japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima I, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku, poinformował, że pracownicy zaobserwowali parę wydobywającą się z budynku, w którym mieści się jeden z reaktorów.

Były szef elektrowni w Fukushimie zmarł na raka

W 2011 roku, jako szef uszkodzonej elektrowni atomowej w Fukushimie, dowodził akcją, mającą zapobiec katastrofie nuklearnej na dużą skalę. Masao Yoshida zmarł we wtorek na raka przełyku w wieku 58 lat.

Radioaktywna woda ucieka z Fukushimy. Zbiorniki nie wytrzymują

Operator zniszczonej dwa lata temu przez tsunami japońskiej elektrowni atomowej Fukushima oświadczył we wtorek, że traci wiarę w wytrzymałość tymczasowych zbiorników na skażoną radioaktywnie wodą, ale nie dysponuje innymi możliwościami jej składowania.

Z Fukushimy wycieka radioaktywna woda. Nieszczelny zbiornik

Nawet 120 ton radioaktywnej wody mogło wyciec z nieszczelnego zbiornika w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima, zniszczonej w marcu 2011 roku przez potężne trzęsienie ziemi i tsunami - poinformował operator tej siłowni Tokyo Electric Power Co (TEPCO).

Nie chcą w Niemczech drugiej Fukushimy

Niemcy mówią "nie" elektrowniom atomowym. W przeddzień drugiej rocznicy katastrofy w japońskiej Fukushimie, zaprotestowali mieszkańcy z okolic elektrowni jądrowej w Grohnde, na północy kraju.

Oczyszczona woda z reaktorów Fukushimy ma trafić do oceanu

Japoński koncern energetyczny TEPCO zapowiedział, że planuje zrzucić do oceanu setki ton wody, która posłużyła do chłodzenia uszkodzonych reaktorów elektrowni Fukushima. Ciecz ma uprzednio zostać oczyszczona z substancji promieniotwórczych i spełniać normy bezpieczeństwa.