Alpy

Alpy

Opalać się czy szusować? W środę trudny wybór

W Alpach w środę królować będzie słońce i wysoka, często kilkunastostopniowa, temperatura. Warto wykorzystać te doskonałe warunki pogodowe oraz solidną pokrywę śnieżną i poszusować po stokach m.in. Francji czy Austrii.

W Alpach ponad 4 metry śniegu i 20 st. C

Warunki narciarskie w Alpach są doskonałe. Miejscami na stokach leży prawie pięć metrów śniegu, a temperatura dochodzi do 20 st. C. Wystarczą gogle i polar, by cieszyć się idealną biała jazdą.

Alpy: deszcz i do 20 st. C

W Alpach zdecydowana zmiana pogody, tam gdzie nie pada, mocno świeci słońce i jest do 20 st. C. W poniedziałek najlepsze warunki do szusowania w Austrii.

Alpy będą mokre od deszczu

Nad Alpami zawisną w niedzielę deszczowe chmury. Od czasu do czasu wyjrzy zza nich słońce. Miejsc, w których będzie można szusować bez obawy, że zacznie padać, będzie jak na lekarstwo.

Przelotne deszcze w Alpach

W wielu rejonach Alp w sobotę przelotnie popada. Narciarze mogą jednak liczyć także na słoneczne chwile. Będzie dość ciepło, ale w części ośrodków temperatury utrzymają się poniżej 10 stopni.

Polskie góry pochmurne, ale śnieg jeszcze jest

W piątek polskie stoki narciarskie będą głównie pochmurne. Termometry pokażą między 10 a 14 st. C - z wyjątkiem Jasnej Chopok, gdzie ma być 6 stopni i Łomnicą Tatrzańską, bo tam mają być tylko 3 st. C.

Alpy: miejscami spadnie deszcz

Nie w każdej części Alp warunki narciarskie będą dobre, choć śniegu w tych lubianych przez miłośników białego szaleństwa górach leży sporo. Przelotne opady deszczu dadzą się we znaki szusującym m.in. we włoskiej Cortinie d'Ampezzo.

W Alpach przewaga słońca i wysokich temperatur

W czwartek Alpy będą głównie słoneczne. We włoskiej i austriackiej części tych gór może być nawet ponad 20 st. C. Deszczowo będzie tylko w niektórych kurortach Francji. Jedno jest pewne - śniegu nie zabraknie, ale trzeba z niego korzystać jak najwięcej, bo sezon narciarzki wkrótce może się zakończyć.

Słonecznie na alpejskich stokach

Nad większością alpejskich tras narciarskich w środę zaświeci słońce. Będzie też dość ciepło. Najwyższe temperatury prognozowane są w kurortach austriackich i niemieckich.

W Alpach od -5 do 15 st. C

Pogoda w Alpach we wtorek będzie sprzyjała narciarzom. Na stokach nie zabraknie słońca. Temperatury będą dochodzić miejscami do 15 st., ale w kilku miejscach chwyci lekki mróz.

Narciarze w Alpach zmokną

Poniedziałku narciarze, którzy wybrali Alpy, nie zaliczą do udanych. Nad łańcuchem górskim ciągnącym się od Morza Śródziemnego po okolice Wiednia, zawisną deszczowe chmury.

Słońce, śnieg i ciepło. Alpy w piątek

W piątek Alpy będą słoneczne, śniegu narciarzom nie zabraknie, a jedną z niższych temperatur pokażą termometry w Chamonix, gdzie słupki rtęci pokażą 2 st. C. W większości kurortów pokażą jednak wartości powyżej 10 st. C. We włoskich i austriackich mogą wynosić nawet do 22 st. C.

Dużo słońca w Alpach

Dobry dzień czeka narciarzy na alpejskich stokach. We wszystkich kurortach będzie bardzo słonecznie. Temperatury prawie wszędzie będą dodatnie, a w Veysonnaz termometry pokażą nawet 19 st.

W Alpach pogoda do opalania

Alpejska pogoda rozpieszcza zarówno miłośników nart, jak i opalania. Słońce mocno świeci, dając możliwość do wypoczynku na leżakach. Na stokach wciąż sporo śniegu, miejscami nawet cztery metry.