Alpy

Alpy

W wielu alpejskich kurortach spadnie śnieg

W czwartek narciarze w alpejskich kurortach nie będą na ogół narzekać na warunki na stokach. W wielu regionach prognozowane są opady śniegu. Będą jednak i takie miejsca, w których jego pokrywa roztopi się.

W Alpach spadnie śnieg. Do ideału brakować będzie słońca

W Alpach w wielu regionach zima nie skończyła się wraz z pierwszym dniem meteorologicznej wiosny. W wielu miejscach prószyć będzie śnieg, a temperatura spadnie dużo poniżej 0 st. C. Choć na alpejskiej mapie będzie też miejsce, gdzie narciarze nie mają szans na zimowe szaleństwo.

Alpy nieprzyjemnie pochmurne

Warunki narciarskie w Alpach - włoskich, francuskich, szwajcarskich czy austriackich - nie będą najlepsze ze względu na niekorzystną pogodę. Na słoneczne chwile nie ma co liczyć, co więcej - należy spodziewać się opadów.

Gigantyczne korki w drodze na narty we francuskich Alpach

Śniegu w południowo-wschodniej Francji nie brakuje. Narciarze wypoczywający w Alpach nie narzekają na pogodę. Jednak z powodu opadów nie są z pewnością zadowoleni kierowcy. Utknęli w gigantycznym korku na głównych drogach prowadzących do ośrodków narciarskich.

3 osoby nie żyją. Zabójcza lawina zaskoczyła narciarzy

Trzech narciarzy z Włoch zginęło w sobotę pod lawiną, która zeszła w szwajcarskich Alpach, w kantonie Valais, przy granicy z Włochami - poinformowała lokalna policja. Lawina przeszła również w Tatrach Zachodnich, gdzie obowiązuje drugi stopień zagrożenia. Zabiła jedną osobę.

Nad alpejskimi stokami zawiśnie niewiele chmur. Warstwa śniegu będzie gruba

Miłośnicy "białego szaleństwa" wypoczywający w ośrodkach położonych u stóp popularnych alpejskich tras narciarskich, mogą liczyć na pogodną i słoneczną aurę. Zarówno na francuskich, szwajcarskich, austriackich czy włoskich stokach, warstwa śniegu będzie gruba, gwarantując masę radości szusującym po niej miłośnikom sportów zimowych.

Nowa warstwa puchu na alpejskich stokach

Narciarze szusujący po austriackich, włoskich, francuskich czy szwajcarskich stokach będą w piątek musieli przygotować się na pochmurne niebo, prószący śnieg i ujemne wartości.

Rekord świata pobity. Obserwacja na 380 km

W lipcu tego roku został pobity rekord świata dalekich obserwacji. Autorami rekordowych obserwacji są Juanjo Diaz de Argandoña, Jordi Solé Joval, Mark Bret Gumà. Projekt współtworzony był również przez Marcosa Molinę. Rekordzistami są Hiszpanie.

Akcja ratunkowa w Tyrolu. Polscy alpiniści na skraju wyczerpania

Czteroosobowa grupa polskich alpinistów została odnaleziona 1 czerwca przez austriackich ratowników. Wspinacze próbowali zdobyć górę Grossglockner, najwyższy szczyt Austrii. Przegrali ze zmęczeniem i musieli wzywać na pomoc ratowników, którzy pomogli im zejść do bazy.

Śnieżyce w Alpach zabiły cztery osoby

Potężne śnieżyce zabiły w szwajcarskich Alpach cztery osoby. W mniej niż 12 godzin spadł tam ponad metr śniegu. Pogoda znacznie pogorszyła warunki na stokach i w górach, gdzie występuje zagrożenie lawinowe.