#Pamięć Absolutna

#Pamięć Absolutna

Polska Kronika Faktowa 03.03.2019

Prezydent z premierem ręka w rękę, europejski szczyt solidarności, uczulenie na sejmową klimatyzację oraz śmierć mistrzyni Kamili Skolimowskiej. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 03.03.2019

Dziennikarze jak w każdym odcinku podróżują w czasie i cofają się o dokładnie 10 lat. Tym razem przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z przełomu lutego i marca 2009 roku, a wśród nich między innymi udane spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z premierem Donaldem Tuskiem.

"Lubię sobie robić jaja, także z przyjaciół"

W tym tygodniu do egzaminu przystąpił ponownie ówczesny sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a obecnie poseł Unii Europejskich Demokratów. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach ostatniego tygodnia lutego 2009 roku odpowiada Michał Kamiński.

Polska Kronika Faktowa 17.02.2019

Egzekucja Polaka w Pakistanie, długi ministra sprawiedliwości, z tarczą czy na tarczy oraz wojna polsko-niemiecka czyli Polnische TerROKITEN. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 17.02.2019

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik jak co tydzień podróżują w czasie i cofają się dokładnie o 10 lat. Tym razem przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z drugiej połowy lutego 2009 roku, a wśród nich między innymi incydent na pokładzie samolotu Lufthansy z udziałem Jana Rokity.

"Pan redaktor mnie zastrzelił tym pytaniem"

Tym razem z nie najłatwiejszymi pytaniami Tomasza Sianeckiego zmierzył się ekonomista, a obecnie poseł Nowoczesnej. Do egzaminu z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach lutego 2009 roku przystąpił Mirosław Suchoń.

Polska Kronika Faktowa 10.02.2019

Śmierć polskiego inżyniera w Pakistanie, szczerość ministra Klicha, wina Tuska czyli kryzysowa sytuacja w Polsce oraz wychowanie fizyczne w Zespole Szkół Zawodowych w Rykach. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 10.02.2019

Dziennikarze podróżują w czasie i odkurzają polityczne przeboje sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z początku lutego 2009 roku, a wśród nich między innymi przerwany wywiad Bogdana Rymanowskiego z gen. Czesławem Kiszczakiem.

"Mówi się, że w polityce rok to wieczność"

Tym razem swoją pamięć postanowił sprawdzić prawnik, a obecnie poseł Platformy Obywatelskiej. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach stycznia 2009 roku odpowiada Arkadiusz Myrcha.

Polska Kronika Faktowa 20.01.2019

Broń gazowa czyli rosyjsko-ukraiński spór o kurek, europejska kieszeń Polski, finałowe odliczanie do eurowyborów oraz Prawo i Sprawiedliwość znów wita TVN. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 20.01.2019

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik jako lekko opóźnieni są w 2009 roku i przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat, a wśród nich między innymi zakończenie bojkotu pewnej stacji telewizyjnej przez pewną partię polityczną.

Polska Kronika Faktowa 30.12.2018

Kościół i rodzicielstwo, dwóch prezesów w TVP, sekretarz generalny NATO in spe oraz 3 lata prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 30.12.2018

Tuż przed końcem roku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik odkurzają polityczne przeboje sprzed dokładnie 10 lat. W tym międzyświątecznym tygodniu przypominają między innymi jeden z ostatnich wywiadów prof. Zbigniewa Religi.

"To już na intuicji lecę, bo nie pamiętam tego"

W tym tygodniu na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach grudnia 2008 roku odpowiadał Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej, który też przygotował podchwytliwe pytanie dla Tomasza Sianeckiego.

Polska Kronika Faktowa 23.12.2018

Emerytury pomostowe na tapecie, veto sejmowe dla veta prezydenckiego, przewrót gabinetowy w TVP oraz zawód aktor według ludowców. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 23.12.2018

Dziennikarze tuż przed świętami Bożego Narodzenia znów cofają się w czasie i przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10ciu lat, a wśród nich przede wszystkim odrzucenie prezydenckiego veta dla zmian w emeryturach pomostowych.