W tym tygodniu Tomasz Sianecki postanowił wywołać do odpowiedzi posła Platformy Obywatelskiej. Na 10 nie tylko politycznych pytań z wiedzy o początku 2007 roku odpowiada Krzysztof Brejza.
W każdym odcinku dziennikarze wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z pierwszego tygodnia 2007 roku i przypominają między innymi duży, a nawet gigantyczny skandal związany z nowym metropolitą warszawskim.
Ciąg dalszy lustracji abp Stanisława Wielgusa, odwołany ingres, długo oczekiwana kandydatura na stanowisko prezesa NBP oraz partyjny rozwód o charakterze towarzysko-salonowym. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.
Które wydarzenia z początku 2007 roku zapamiętała, a o których po prostu zapomniała znana działaczka feministyczna. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego odpowiada Barbara Nowacka.
Jak co tydzień Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i przypominają najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne sprzed dokładnie 10 lat. Przypominają między innymi wielki rozwód Ligi Polskich Rodzin z Młodzieżą Wszechpolską oraz ciągle trwające poszukiwania nowej pracy dla Kazimierza Marcinkiewicza.
Na dwa fronty, czyli zagraniczne misje polskich żołnierzy, lustracja abp Stanisława Wielgusa, odnowa moralna w Samoobronie oraz innowacje wicepremiera i ministra edukacji narodowej Romana Giertycha. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.
W tym tygodniu do odpowiedzi na 10 pytań Tomasza Sianeckiego zgłosił się były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Swoją pamięć z przełomu 2006 i 2007 roku sprawdzał Ryszard Kalisz.
Praca za seks, czyli początek seksafery, linia obrony członków Samoobrony, tajemnicza śmierć policjantów oraz ciekawe propozycje pracy dla Kazimierza Marcinkiewicza. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.
W tym tygodniu Tomasz Sianecki i Marek Przybylik przypominają co działo się na polskiej scenie politycznej w grudniu 2006 roku. Wspominany przez dziennikarzy tydzień minął zdecydowanie pod znakiem seksafery w Samoobronie.
Jak co tydzień Tomasz Sianecki sprawdza pamięć polityków o 2006 roku. Tym razem na 10 pytań, nie tylko sportowych, odpowiada były wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski z Unii Europejskich Demokratów.
Co dalej z Kazimierzem Marcinkiewiczem, polityczne kłopoty Jana Rokity, wieczorne spotkania Młodzieży Wszechpolskiej oraz srebro jak złoto dla polskich siatkarzy na Mistrzostwach Świata w Japonii. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.
W każdym odcinku dziennikarze wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z przełomu listopada i grudnia 2006 roku i przypominają między innymi wielką akcję szukania pracy dla przegranego w wyborach samorządowych Kazimierza Marcinkiewicza.
W tym tygodniu na 10 pytań Tomasza Sianeckiego odpowiadał ówczesny kandydat na prezydenta Warszawy. Swoją pamięć o 2006 roku sprawdził senator Marek Borowski.
Wybuch metanu w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej, ciche zakończenie kampanii wyborczej, wygrani i pokonani w II turze wyborów samorządowych oraz gazowy straszak naszych wschodnich sąsiadów. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.
Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i jak co tydzień cofają się dokładnie o 10 lat. Tym razem przypominają ostatni tydzień listopada 2006 roku, kiedy całą Polską wstrząsnęła wiadomość o katastrofie górniczej w kopalni Halemba.
Tym razem do odpowiedzi z wiedzy o wydarzeniach 2006 roku został wywołany były senator Platformy Obywatelskiej. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego odpowiada Andrzej Person.
Nieoczekiwana propozycja premiera Jarosława Kaczyńskiego, warszawska walka o elektorat Marka Borowskiego, powyborcza lista przegranych oraz sprawa Huberta H., czyli co grozi za znieważenie głowy państwa. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.
Jak co tydzień dwaj panowie z przeszłością wspominają najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne 2006 roku. Przypominają między innymi zaskakującą propozycję złożoną Platformie Obywatelskiej przez premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz wypromowanego przez internet kandydata na prezydenta Białegostoku Krzysztofa Kononowicza.
Pierwsze rozdanie w wyborach samorządowych, lądowanie polskich jastrzębi, problem natury dyplomatycznej oraz pięcioro małych szczęść państwa Ziemlińskich. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.