Oscary 2016

Oscary 2016

Matka 6-letniego Jacka obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie jej syn. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przez niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie.

Lata 50. Młoda irlandzka imigrantka, Ellis Lacey, udaje się do Nowego Jorku w poszukiwaniu szczęścia i lepszego życia.

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety.

Thriller szpiegowski, którego akcja rozgrywa się w okresie Zimnej wojny lat 50. XX wieku. Amerykański prawnik zostaje wysłany przez CIA do Związku Radzieckiego, by pomóc w uwolnieniu przetrzymywanego tam pilota wojskowego.

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które stały się zarzewiem ogólnoświatowego kryzysu 2007-2010.

"Carol" i "Most szpiegów" zdobyły najwięcej, bo po dziewięć nominacji do brytyjskich nagród filmowych BAFTA. Wśród nominowanych jest Polak Janusz Kamiński, który ma szansę na nagrodę za zdjęcia do "Mostu szpiegów".