Loża prasowa

Loża prasowa

Gośćmi Loży Prasowej byli Michał Majewski (Wprost), Eliza Olczyk (Rzeczpospolita), Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza) i Daniel Passent (Polityka). Publicyści rozmawiali m.in. o wpadce ministra rolnictwa, który cześć rolników nazwał "frajerami"; zatrzymanych osobach podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji, o rosyjskiej prowokacji dotyczącej pomnika w Smoleńsku oraz o najnowszych badaniach, z których wynika że ponad połowa Polaków uznaje "klapsa" za właściwą metodę wychowawczą.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli publicyści: Tomasz Wołek, Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita) i Cezary Michalski (Krytyka Polityczna). Komentatorzy rozmawiali o sensacyjnym zwycięstwie polskiej reprezentacji nad kadrą Niemiec, pierwszych krokach w dyplomacji premier Ewy Kopacz, samorządowej kampanii wyborczej głównych sił politycznych, wspólnych listach do sejmików wojewódzkich partii prawicowych oraz o pomyśle posłów PO odnośnie wprowadzenia możliwości pracy sześć dni w tygodniu.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza) i Wiesław Dębski (Wirtualna Polska). Publicyści rozmawiali o powstającym nowym rządzie Ewy Kopacz, o polityce gazowej Rosji oraz 25-leciu powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Piotr Skwieciński ("W Sieci"), Andrzej Stankiewicz ("Rzeczpospolita"), Piotr Stasiński ("Gazeta Wyborcza") i Cezary Michalski ("Krytyka Polityczna"). Publicyści rozmawiali o efektach szczytu NATO w Walii. Komentowali również oficjalne rekomendowanie przez PO Ewy Kopacz na następcę Donalda Tuska na stanowisku premiera.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Piotr Lisicki ("Do Rzeczy"), Jacek Czarnecki (Radio ZET), Daniel Passent ("Polityka) i Marcin Wroński ("Gazeta Wyborcza"). Publicyści rozmawiali o wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej; kto zastąpi premiera na stanowisku i o możliwych przyspieszonych wyborach parlamentarnych.

Gośćmi Macieja Knapika byli publicyści: Janusz Rolicki (Fakt), Dominik Zdort (Rzeczpospolita), Paweł Lisicki (Do Rzeczy) i Wiesław Dębski (Wirtualna Polska). Komentatorzy rozmawiali o sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej i wjeżdżającym na Ukrainę "białym konwoju" z pomocą humanitarną; zamieszaniu wokół zjednoczenia lewicy; defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego i mocnym przemówieniu prezydenta oraz o propozycji połączenia przyszłorocznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych, o której mówił Roman Giertych.

Gośćmi Macieja Knapika byli: Piotr Semka (Do Rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Tomasz Wołek (publicysta) i Dominika Wielowieyska (Gazeta Wyborcza). Publicyści dyskutowali m.in. o strategiach głównych partii w kampanii samorządowej, rosyjskim embargu na żywność z UE, kolejnym podpaleniu tęczy na warszawskim pl. Zbawiciela i posiedzeniu zespołu Antoniego Macierewicza, który wynajduje analogie między zestrzeleniem samolotu Malaysian Airlines na terytorium Ukrainy i katastrofą polskiego tupolewa w Smoleńsku.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli publicyści: Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza), Daniel Passent (Polityka), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita) i Piotr Skwieciński (W sieci). Komentatorzy rozmawiali o rosyjskim embargu na warzywa i owoce z Polski i roli Marka Sawickiego w rozwiązaniu problemu; kampanijnym bilbordzie PiS-u, z którego zniknie słowo "sitwa"; problemach polskiego kościoła w kontekście deklaracji wiary nauczycieli i słowach ks. Lemańskiego na Woodstocku oraz o przyszłości Ludwika Dorna.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Agata Nowakowska (Gazeta Wyborcza) i Adam Szostkiewicz (Polityka). Publicyści rozmawiali o debacie nad wnioskiem Twojego Ruchu o powołanie komisji śledczej ws. likwidacji WSI; wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ws. więzień CIA; o polityce krajów Unii Europejskiej wobec Rosji oraz o wystąpieniu prokuratora generalnego w sejmie ws. przeszukania biura i pokoju poselskiego szefa klubu parlamentarnego PSL Jana Burego.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Sławomir Sierakowski (The New York Times, Krytyka Polityczna) i Marcin Dzierżanowski (Wprost). Publicyści rozmawiali o możliwych reakcjach Zachodu na katastrofę samolotu na Ukrainie; zjednoczeniu prawicy pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego; staraniach o wysokie unijne stanowiska dla polskich polityków oraz o sporze wokół interpretacji konstytucji i niejasności przepisów związanych z klauzulą sumienia.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Piotr Lisicki (Do Rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Dominika Wielowieyska (Gazeta Wyborcza) i Tomasz Wołek (publicysta). Publicyści rozmawiali o "szarży" Waldemara Pawlaka podczas głosowania wotum nieufności wobec szef MSW Bartłomieja Sienkiewicza; próbach jednoczenia się prawicy; sejmowym starciu Tusk-Kaczyński w trakcie debaty nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu oraz o odwołaniu przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora miejskiego szpitala.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Agnieszka Burzyńska (Wprost), Daniel Passent (Polityka) i Cezary Michalski (Krytyka Polityczna). Goście rozmawiali o zapowiedzi publikacji taśm obciążających byłego wicepremiera Romana Giertycha, o tarciach w koalicji w związku z aferą taśmową oraz o zapowiadanym przez Prawo i Sprawiedliwość zjednoczeniu prawicy.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Marcin Dzierżanowski (Wprost) i Jacek Żakowski (Polityka). Publicyści rozmawiali o głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska, zapowiedzi przez PiS konstruktywnego wotum nieufności; o filmie z akcji w redakcji "Wprost" zaprezentowanym przez prokuraturę oraz o tym, czy dziennikarze powinni publikować teksty oparte na podsłuchach, gdy nieznane są motywy informatora.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Agnieszka Burzyńska (Wprost), Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza), Jacek Czarnecki (Radio Zet) i Dominik Zdort (Rzeczpospolita). Komentatorzy rozmawiali o kolejnych ujawnionych fragmentach taśm, możliwych scenariuszach rozwiązania kryzysu politycznego i konflikcie między prokuratorem generalnym a ministrem sprawiedliwości w ocenie akcji prokuratury i ABW w siedzibie tygodnika "Wprost".

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz w specjalnej edycji Loży Prasowej byli: Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Marcin Dzierżanowski (Wprost), Tomasz Wołek (publicysta) i Marcin Wroński (Gazeta Wyborcza). Publicyści rozmawiali o wolności słowa w kontekście wejścia ABW do redakcji Wprost z żądaniem wydania taśm, które opublikował tygodnik.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Daniel Passent (Polityka) i Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza). Publicyści rozmawiali o nagraniach rozmów, m.in. ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką, ujawnionych przez tygodnik "Wprost".

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Marek Magierowski (Do Rzeczy), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Wojciech Maziarski (Gazeta Wyborcza) i Jacek Żakowski (Polityka). Publicyści rozmawiali o obchodach 25. rocznicy wyborów 4 czerwca, przemówieniu Baracka Obamy podczas uroczystości na Placu Zamkowym w Warszawie, o nowym prymasie Polski, a także o słowach Janusza Palikota o "korekcie" w sposobie mówienia Twojego Ruchu na tematy religijne.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Agata Nowakowska (Gazeta Wyborcza) i Janusz Rolicki (Fakt). Publicyści rozmawiali o pogrzebie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, powyborczych rozliczeniach w Platformie, na prawicy i lewicy oraz o zbliżającej się wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy.

Gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli: Renata Kim (Newsweek), Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza), Paweł Lisicki (Do Rzeczy) oraz Adam Szostkiewicz (Polityka). Publicyści rozmawiali o interesach Aleksandra Kwaśniewskiego na Ukrainie, słowach Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że Donald Tusk jest wrogiem chrześcijaństwa oraz o nowym prymasie Polski - arcybiskupie Wojciechu Polaku. Rozmówcy podsumowali też kończącą się kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Janusz Rolicki (Fakt), Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza), Michał Majewski (Wprost) i Paweł Lisicki (Do Rzeczy). Publicyści rozmawiali o sytuacji na Ukrainie, zapowiadanej wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce, o rzekomym finansowaniu KLD z niemieckich pieniędzy oraz o bilansie 10. lat Polski w Unii Europejskiej.