Loża prasowa

Loża prasowa

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Renata Grochal (Gazeta Wyborcza), Paweł Lisicki (Do rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita) i Tomasz Wołek. Publicyści rozmawiali o aferze wokół SKOK-ów i jej wpływie na przebieg kampanii prezydenckiej. Dziennikarze komentowali także wyniki sondaży - zarówno partyjnego, jak i prezydenckiego, szczególnie zwracając uwagę na rosnące poparcie Pawła Kukiza. Poruszono też temat zagrożenia ze strony Rosji dla bezpieczeństwa w Europie w kontekście gróźb jej ambasadora w Danii. Komentatorzy rozmawiali również o organizowanych przez prezydenta Komorowskiego obchodach zakończenia II wojny światowej na Westerplatte i wpadce Radosława Sikorskiego, który podał błędną liczbę ofiar zamachu w Tunezji.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli publicyści: Agata Nowakowska (Gazeta Wyborcza), Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Jacek Czarnecki (Radio Zet) i Daniel Passent (Polityka). Komentatorzy rozmawiali o podpisaniu przez Bronisława Komorowskiego ustawy o ratyfikacji Konwencji „antyprzemocowej” i o przyjęciu przez rząd projektu ustawy o leczeniu niepłodności. W tym kontekście dyskutowano o kilkukrotnej zmianie zdania co do metody in vitro u Andrzeja Dudy. Poruszono również temat afer wokół SKOK-ów czy korupcji w Piasecznie i ich wpływu na kampanię prezydencką głównych kandydatów.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli publicyści Janina Jankowska (Polskie Radio), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza) i Wiesław Dębski (Wirtualna Polska). Komentatorzy rozmawiali o konwencji wyborczej Bronisława Komorowskiego oraz kampanii prowadzonej przez pozostałych kandydatów na urząd prezydenta. Poruszono także temat kontrowersyjnych słów wicepremiera Piechocińskiego o sytuacji na Ukrainie, pomyśle szkolenia wojskowego dla ochotników z ław poselskich oraz o rozpadzie klubu poselskiego Twojego Ruchu w związku z zamieszaniem wokół finansów tej partii.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Eliza Olczyk (Rzeczpospolita), Piotr Stasiński (Gazeta Wyborcza) i Sławomir Sierakowski (Krytyka Polityczna). Publicyści rozmawiali o kampanii prezydenckiej, decyzji o wysłaniu misji szkoleniowej polskich żołnierzy na Ukrainę i publikacji Gazety Wyborczej która napisała, że były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz miał podsłuchiwać szefów służb specjalnych.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Jacek Czarnecki (Radio Zet), Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza) i Tomasz Wołek. Publicyści rozmawiali o kampanii prezydenckiej, sytuacji na Ukrainie w rocznicę Majdanu i chłodnym przyjęciu odwiedzającego Warszawę premiera Węgier Wiktora Orbana przez premier Ewę Kopacz.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Renata Grochal (Gazeta Wyborcza), Daniel Passent (Polityka), Paweł Lisicki (Do rzeczy) i Piotr Skwieciński (W sieci). Publicyści rozmawiali o przebiegu kampanii wyborczej w minionym tygodniu. Poruszono również temat sytuacji na Ukrainie w obliczu kruchego zawieszenia broni, w tym kontrowersyjnych wypowiedzi Leszka Millera o Krymie i walkach separatystów z armią ukraińską. Dziennikarze dyskutowali także o protestach rolników i roli Sławomira Izdebskiego oraz o nominacji Bartłomieja Sienkiewicza na szefa Instytutu Obywatelskiego - think tanku Platformy Obywatelskiej.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Jacek Czarnecki (Radio Zet), Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza) i Jacek Żakowski (Polityka). Publicyści rozmawiali o otwarciu kampanii wyborczej w wykonaniu prezydenta Bronisława Komorowskiego i pretendenta z ramienia PiS-u Andrzeja Dudy, próbach rozwiązania konfliktu na Ukrainie i stanu relacji polsko-rosyjskich. Dziennikarze poruszyli także temat reakcji na ustawę ratyfikującą ‪Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej‬ oraz nowego zaplecza politycznego premier Ewy Kopacz.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Paweł Lisicki (Do rzeczy), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Michał Majewski (Wprost) i Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza). Publicyści rozmawiali o Adamie Jarubiasie - kandydacie PSL-u na przezydenta, kontrowersjach wokół ostatecznego terminu wyborów na urząd prezydencki, Johnie Godsonie i innych możliwych transferach politycznych "ludowców" oraz o odkładanym przez koalicję rządzącą głosowaniu nad ratyfikacją Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Piotr Skwieciński (W Sieci), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Agata Nowakowska (Gazeta Wyborcza) i Adam Szostkiewicz (Polityka). Publicyści rozmawiali o rosyjskiej reakcji na słowa Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że obóz w Auschwitz-Birkenau wyzwalali Ukraińcy; o zdymisjonowaniu przez premier Ewę Kopacz rzeczniczki rządu; o nowych ustaleniach prokuratury w sprawie śledztwa smoleńskiego i o granicy wolności słowa w kontekście okładki magazynu Charlie Hebdo.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Dominik Zdort (Rzeczpospolita), Daniel Passent (Polityka) i Piotr Stasiński (Gazeta Wyborcza). Publicyści rozmawiali o porozumieniu, które zawarł rząd z górnikami; czy państwo powinno pomagać mającym kredyt we frankach, gdy kurs szwajcarskiej waluty szaleje i o tym, czy tabletka "po stosunku" powinna być dostępna w Polsce bez recepty.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Agnieszka Burzyńska (Wprost), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza) i Janusz Rolicki (Fakt). Publicyści rozmawiali o wydarzeniach związanych z zamachem terrorystycznym w Paryżu, konflikcie rządu i przedstawicieli związków zawodowych wokół reformy górnictwa, przemówieniach Radosława Sikorskiego konsultowanych z byłym brytyjskim dyplomatą. Poruszono także temat kandydatury Magdaleny Ogórek, która z ramienia SLD powalczy o urząd prezydenta oraz o 23. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli publicyści: Wiesław Dębski (Wirtualna Polska), Tomasz Wołek, Jacek Czarnecki (Radio Zet) i Paweł Lisicki (Do rzeczy). Komentatorzy rozmawiali o sporze między ministrem zdrowia a Porozumieniem Zielonogórskim, słowach Jarosława Kaczyńskiego o "lokalnych klikach", które zafałszowały wyniki ostatnich wyborów i powoli startującej kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta. Poruszono także temat ewentualnego zaproszenia dla Władimira Putina do udziału w obchodach 70-lecia wyzwolenia nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau oraz problemu z ewakuacją Polaków z objętego konfliktem zbrojnym Donbasu.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Piotr Skwieciński (W Sieci), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Dominika Wielowieyska (Gazeta Wyborcza) i Jacek Żakowski (Polityka). Publicyści podsumowali najważniejsze wydarzenia polityczne 2014 roku.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza) i Sławomir Sierakowski (Krytyka Polityczna). Publicyści rozmawiali o zablokowaniu przez część posłów PO debaty nad ustawą o związkach partnerskich, o kłopotach z "kilometrówką" marszałka sejmu Radosława Sikorskiego, o tym, czy można jeść w sejmie na przykładzie zamieszania wokół posłanki PiS - Krystyny Pawłowicz i o przejściu "rozłamowców" z Twojego Ruchu do klubu parlamentarnego PSL.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Piotr Skwieciński (w Sieci), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Dominika Wielowieyska (Gazeta Wyborcza) i Cezary Michalski (Krytyka Polityczna). Publicyści rozmawiali o przemówieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas marszu 13. grudnia, o tłumaczeniach posłów: Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego w sprawie tzw. "afery madryckiej", tłumaczeniach marszałka Sikorskiego z zarzutów sformułowanych przez tygodnik "Wprost" oraz o raporcie amerykańskiego senatu ws. więzień CIA, m.in. w Polsce.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Janusz Majcherek (Tygodnik Powszechny) i Adam Szostkiewicz (Polityka). Publicyści rozmawiali o tłumaczeniach posłów na temat sejmowych delegacji, odrzuceniu przez posłów koalicji proponowanych przez PiS zmian w konstytucji, zaangażowaniu dziennikarzy i biskupów w organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość marsz 13. grudnia oraz o prezydenckich szansach Andrzeja Dudy i Ryszarda Kalisza.

Gośćmi specjalnego wydania Loży Prasowej byli: Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Jacek Czarnecki (Radio ZET), Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza) i Cezary Michalski. Goście komentowali wyniki II tury wyborów parlamentarnych.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli publicyści: Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Paweł Lisicki (Do rzeczy), Daniel Passent (Polityka) i Piotr Stasiński (Gazeta Wyborcza). Komentatorzy rozmawiali o wynikach wyborów samorządowych w kontekście słów Jarosława Kaczyńskiego, który uważa, że zostały one sfałszowane. Rozmawiano także o sojuszu SLD z PiS-em, wtargnięciu przez grupy prawicowe do siedziby PKW, zatrzymaniu przez policję dziennikarzy relacjonujących awanturę w budynku Komisji oraz o debacie rywali w walce o fotel prezydenta Warszawy.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Tomasz Wołek (publicysta) i Sławomir Sierakowski (Krytyka Polityczna). Publicyści komentowali brak krzyża na Giewoncie w najnowszym spocie promującym Polskę; trwającą kampanię przed wyborami samorządowymi i sprawę Romana Polańskiego.

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Piotr Skwieciński (w Sieci), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Piotr Stasiński (Gazeta Wyborcza) i Marek Ostrowski (Polityka). Publicyści rozmawiali o szczycie klimatycznym w Brukseli i oceniali konsekwencje jego postanowień dla Polski; burzy po słowach Radosława Sikorskiego odnośnie możliwej rozmowy Władimira Putina z Donaldem Tuskiem o przyszłości Ukrainy, a także o przeciągających się konsultacjach w sprawie ustawy ratyfikującej konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet.