"Ustawka" na ulicach Gorzowa. Dziewięć osób w areszcie, szukają pozostałych

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
FC/ks,ja
Źródło:
TVN 24 Poznań
Gorzów Wielkopolski: bójka pseudokibiców na ulicach miastaLubuska policja
wideo 2/13
Lubuska policjaGorzów Wielkopolski: bójka pseudokibiców na ulicach miasta

Okładali się pięściami i kopali na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego. Po regularnej bitwie około 30 pseudokibiców, policja zatrzymała dziewięć osób. - W poniedziałek trafili do aresztu – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Łukasz Gospodarek.

Do bijatyki doszło w sobotę po godzinie 18 przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Parkowej w Gorzowie Wielkopolskim.

- To była regularna bitwa. Grupa zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników okładała się pięściami i kopała nawzajem. Jako arenę walki osoby te wybrały jedną z gorzowskich ulic - opisywał Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policję o ulicznej bójce poinformował jeden ze świadków. - Do dyspozycji oficera dyżurnego były właściwie wszystkie gorzowskie patrole. Na miejsce szybko zostały skierowane dostępne siły. Wśród nich policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, wywiadowcy, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Funkcjonariusze dotarli na miejsce, kiedy w powietrzu unosił się jeszcze kurz po stoczonej walce - relacjonuje Maludy.

Areszt dla zatrzymanych

Śledczy nie mają wątpliwości - to była tak zwana ustawka grup pseudokibiców. Na miejscu "bitwy" zabezpieczono kominiarki z emblematami klubów sportowych oraz ochraniacze na szczękę.

W bójce uczestniczyło około 30 osóbLubuska policja

Policjanci zatrzymali dotąd dziewięć osób, które miały uczestniczyć w bójce. To osoby w wieku od 19 do 31 lat.

- Usłyszeli oni zarzuty udziału w bójce, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Zachowanie sprawców zakwalifikowano również jako mające charakter chuligański, co wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami wymiaru kary – powiedział Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

Podejrzanym grozi do trzech lat więzienia. Decyzją sądu spędzą w areszcie trzy miesiące.

Zabezpieczono nagrania

Jednocześnie śledczy wciąż pracują nad ustaleniem i pociągnięciem do odpowiedzialności pozostałych chuliganów.

- Kolejne zatrzymania są tylko kwestią czasu - zapewniał w niedzielę Maludy, dodając, że nad sprawą pracują śledczy, kryminalni i gorzowska prokuratura.

W ustaleniu kolejnych pseudokibiców biorących udział w tej bójce ma pomóc zabezpieczony monitoring, nagrania i informacje od świadków.

Autor:FC/ks,ja

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja