Jechał motorowerem, w ręku trzymał piwo, a na kolanach miał psa. Był kompletnie pijany

Autor:
FC/tok
Źródło:
TVN24.pl
Do zdarzenia doszło w Świebodzinie
Do zdarzenia doszło w Świebodzinie Google Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Świebodzinie

Dwa promile alkoholu w organizmie miał 48-latek zatrzymany przez świebodzińskich policjantów. Mężczyzna kierował motorowerem, pijąc jednocześnie piwo i trzymając między nogami psa. Jak tłumaczył, wyszedł z czworonogiem na spacer, ale ten się zmęczył.

Na mężczyznę patrol świebodzińskiej policji wpadł przypadkiem. Trwały poszukiwania osoby zaginionej i policjanci przeszukiwali drogi w pobliżu miejsca, gdzie ostatni raz ją widziano. Wtedy zauważyli motorowerzystę, który jechał bez kasku i w trakcie jazdy coś pił. Mężczyzna na widok policjantów natychmiast wyrzucił trzymany przedmiot i nadal jechał naprzeciw radiowozu. Sposób jazdy od razu wzbudził jednak podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna po prostu się chwiał.

- Policjanci zdecydowali poddać kierującego kontroli drogowej - wyjaśnia aspirant Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Mężczyzna jechał motorowerem z psem między nogami. - Już po podejściu do 48-latka funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie - wyjaśnia policjant.

Mężczyzna oświadczył policjantom, że wybrał się na spacer z psem, którego przewoził skuterem, jednocześnie miał ochotę na piwo, dlatego nie założył kasku.

- W związku z tym, że nie jest to pierwszy raz, kiedy został zatrzymany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi nie pięć, a dziesięć tysięcy złotych obowiązkowej wpłaty na Fundusz Pomocy Osobom Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej, ponadto minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nawet do dwóch lat pozbawienia wolności - kończy Ruciński.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/tok

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości