Poznań

Obrona na Stolarskiej na bardzo dobry

Poznań

Koalicja dla Mieszkańców StolarskiejObrony prac licencjackich

Dwie studentki antropologii obroniły prace licencjackie... przed kamienicą przy ulicy Stolarskiej. Obie na ocenę bardzo dobrą. – Stolarska stała się symbolem braku zgody na niegodziwość i krzywdę - powiedział dr Kacper Pobłodzki, recenzent prac.

Aleksanda Kumowska i Aleksandra Pokrątka są już licencjatkami antropologii. Tytuły zdobyły po egzaminach, które ich promotorka dr Agata Stanisz i recenzent dr Kacper Pobłocki zorganizowali przed kamienicą przy ul. Stolarskiej 2.

Egzamin wpisał się w inicjatywę „Zrób to na Stolarskiej”, która ma pokazać, że los nękanych lokatorów wciąż interesuje wiele osób.

Setki podpisów

Apel w geście obrony mieszkańców, którzy wciąż barykadują kamienicę podpisało wiele autorytetów ze świata nauki i sztuki.

- Ciągle przychodzą kolejne miale. Stolarska stała się symbolem braku zgody na niegodziwość i krzywdę. Na spotkania wciąż przychodzą nowe osoby. Z pobliskiego szpitala wyszło do nas dzisiaj około 10 osób żeby porozmawiać. Jedna z Pań opowiedziała nam o podobnym problemie w jej kamienicy. Będziemy działać - dodaje Pobłocki.

"Zrób to na Stolarskiej"

Koalicjanci już szykują kolejne akcje i zachęcają innych do kolejnych inicjatyw na Stolarskiej.

Musisz wysłać dziesiątki maili dziennie? Zrób to na Stolarskiej (jest Wi-Fi)!Chcesz się spotkać z kolegą lub koleżanką? Przyjdźcie na Stolarską (kawę przynieś w termosie)!- piszą na swojej stronie.

W czwartek po 15:00 „zrobić to na Stolarskiej” zdecydowały się także panie z Koła Gospodyń Miejskich, które szydełkowały przed kamienicą, a popołudniu razem zagrali i zaśpiewali mieszkańcy Wildy.

Uwięzieni we własnym domu

Problemy mieszkańców kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 w Poznaniu zaczęły się, kiedy budynek kupili Lechosław Gawroński i Grzegorz Liberkowski. Za pośrednictwem swojego pełnomocnika Piotra Ś., którego prokuratura w końcu objęła zakazem zbliżania się do kamienicy, próbują zmusić lokatorów do wyprowadzki. Zatrudnieni przez nowych właścicieli robotnicy odcięli im prąd i wodę. Mieszkańcy w końcu zabarykadowali się w środku i od połowy sierpnia okupuja kamienicę.

Autor: ab/roody / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Koalicja dla Mieszkańców Stolarskiej

Pozostałe wiadomości