Krowa uciekła gospodarzowi z pastwiska i wpadła do Wisły. Wodniacy i strażacy uratowali zwierzę

Autor:
mm
Źródło:
tvn24.pl
Krowa wpadła do Wisły
Krowa wpadła do WisłyWOPR Toruń
wideo 2/5
WOPR ToruńKrowa wpadła do Wisły

W Złotorii koło Torunia (woj. kujawsko-pomorskie) krowa uciekła gospodarzowi z pastwiska i wpadła do Drwęcy, a następnie do Wisły. W działaniach ratowniczych wzięli udział woprowcy oraz strażacy. Po trwającej około 40 minut akcji, zwierzę udało się wydostać na brzeg.

W niedzielę (4 czerwca) o 12.41 służby otrzymały zgłoszenie o krowie pływającej w Wiśle na wysokości ruin zamku krzyżackiego w Złotorii.

- Dostaliśmy wezwanie od wojewódzkiego centrum koordynacji ratownictwa wodnego o krowie, która wpadła do Wisły. Natychmiast udaliśmy się na miejsce. Na początku, krowa wyszła na brzeg, a następnie ponownie weszła do wody, dopłynęła do ujścia Drwęcy, i wypłynęła dalej na Wisłę - mówi Wojciech Lewko, prezes WOPR Toruń.

Krowa wydostała się na brzeg

Woprowcy wspólnie ze strażakami z OSP Złotoria przystąpili do działań. Po trwającej około 40 minut akcji zwierzę udało się wydostać na brzeg.

Krowa wpadła do Wisły, pomogli strażacy i WOPRWOPR Toruń

- Wspólnie ze strażakami wyciągnęliśmy ją na brzeg i przekazaliśmy właścicielowi. Krowa miała linę, do której była przypalowana. Złapaliśmy linę na łódkę, dopłynęliśmy do brzegu i krowa już później sama wyszła na brzeg - dodaje Wojciech Lewko.

Krowa wpadła do Wisły, pomogli strażacy i WOPRWOPR Toruń

Lewko jest wodniakiem już prawie 40 lat. Przyznaje jednak, że tego typu sytuacji doświadczył po raz pierwszy. - Zdarzały się sytuacje, kiedy asekurowaliśmy dzikie zwierzęta - sarny, dziki, ale coś takiego przytrafiło mi się po raz pierwszy. Ratujemy życie i zdrowie nie tylko ludzi, ale jak się okazuje również zwierząt - podsumowuje prezes toruńskiego WOPR-u.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: WOPR Toruń

Pozostałe wiadomości