Polska

Ziobro postąpił słusznie

Polska

TVN24Polacy popierają decyzję Zbigniewa Ziobry

Zdecydowana większość Polaków uważa, że to dobrze, że Zbigniew Ziobro zrzekł się immunitetu. Większość pytanych w sondażu uważa też, że wniosek prokuratury to zemsta polityczna.

Sondaż Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej" TVN24

To dobrze, że Zbigniew Ziobro zrzekł się immunitetu - tak uważa aż 68 procent Polaków zapytanych w telefonicznym sondażu przeprowadzonym przez Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej". Przeciwnego zdania jest 21 procent.

Polityczna zemsta?

Ankietowani pytani byli także, czy ich zdaniem wniosek prokuratury o odebranie immunitetu byłemu ministrowi sprawiedliwości, pokierowany był zemstą polityczną. Prawie połowa, bo aż 47 procent odpowiedziała twierdząco, natomiast 40 procent uważa, że jest inaczej.

Prokuratura zarzuca, Ziobro odpiera

Zbigniew Ziobro w środę zrzekł się immunitetu. CZYTAJ WIĘCEJ Wygłosił przed tym godzinną przemowę w Sejmie, w której podkreślał, że wniosek prokuratury nie miał podstaw i jest "zemstą polityczną" za walkę z korupcją.

W tym samym sondażu 49 proc. pytanych stwierdzło, że Zbigniew Ziobro jako minister sprawiedliwości był bardziej skuteczny od obecnego ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Co czwarty ankietowany jest bardziej zadowolony z rządów obecnego ministra.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 3 września na próbie 500 osób.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości