Polska

Zachęcał do znęcania się nad kotem. Żałuje

Polska

TVN24Na filmie było widać, jak mały chłopiec znęca się nad kotem

15-latek, który nakręcił film o znęcaniu się nad kotem, stanął dziś przed sądem. Gimnazjalista wyraził ubolewanie, że namawiał brata do znęcania się nad zwierzęciem.

We wtorek sąd rodzinny w Krakowie przesłuchał nastolatka i jego matkę. Chłopak przyznał się, że podżegał młodszego brata do znęcania się nad zwierzęciem i stwierdził, że tego żałuje.

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego Rafał Lisak, sąd wyznaczył termin badania w rodzinnym ośrodku diagnostyczno-konsultacyjnym i odroczył rozprawę. Dodał, że w przypadku gimnazjalisty, który według prawa nie popełnia przestępstwa, ale może dopuścić się czynu karalnego, sąd może zastosować środki wychowawcze, np. nadzór kuratora lub umieszczenie w ośrodku wychowawczym.

Uderzał kotem o ścianę

Sprawa dotyczy filmu, umieszczonego w internecie, na którym mały chłopiec znęca się nad kotem, trzymając go m.in. za głowę i uderzając nim o ściany. Doniesienie w tej sprawie, dotyczące znęcania się nad zwierzęciem, złożyło na policję Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" w Gdyni.

Policja szybko ustaliła, że film zamieścił w internecie gimnazjalista z Krakowa. Potem dotarła do jego kolegi, który był autorem filmu. Prokuratura, która prowadziła w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, przekazała materiały do sądu dla nieletnich.

Cztery koty oraz dwa psy, jakie znajdowały się u rodziny, trafiły do schroniska, a potem do opiekunów tymczasowych.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości