Polska

Rzeczniczka rządu podała się do dymisji

Polska

Rzeczniczka rządu podała się do dymisji
tvn24Iwona Sulik miała doradzać posłom opozycji

Rzeczniczka rządu Iwona Sulik podała się do dymisji - dowiedziała się TVN24. Powodem ma być to, że doradzała posłom opozycji. Jak wyjaśniła Sulik, "nie chce stawiać premier w trudnej sytuacji". Ewa Kopacz przyjęła dymisję - poinfomowała w czwartek kancelaria.

Jak doniósł "Fakt", Iwona Sulik w 2014 roku, gdy była rzeczniczką Ewy Kopacz jako marszałka Sejmu, prowadziła szkolenia medialne dla posłów opozycji.

Wraz z ówczesnym asystentem Adamem Piechowiczem udzielali porad m.in. Przemysławowi Wiplerowi. – Tak, to on (Piechowicz - red.) przyprowadził ją do mojego biura – przyznaje w rozmowie z "Faktem" Wipler, który zamówił szkolenia przed kampanią do europarlamentu.

Piechowicz zrezygnował w środę z pracy w Kancelarii Premiera.

"Myślę, że pani premier przyjmie moją dymisję"

- Złożyłam dymisję, nie mam sobie nic do zarzucenia, ale nie chcę stawiać pani premier Ewy Kopacz w trudnej sytuacji w związku z artykułem w "Fakcie" - powiedziała w czwartek Sulik. Zapewniła też, że jest to wyłącznie jej decyzja. - Myślę, że pani premier ją (dymisję - red.) przyjmie - zaznaczyła.

Premier Ewa #Kopacz przyjęła dymisję Iwony Sulik oraz rezygnację Adama Piechowicza— Kancelaria Premiera (@PremierRP) January 22, 2015

"Ćwiczyliśmy wywiady"

- Pani Iwona Sulik współpracowała z panem Adamem Piechowiczem, a z pomocy pana Piechowicza korzystaliśmy jako Stowarzyszenie Republikanie przy budowie naszej strategii komunikacyjnej. Przy okazji współpracy z panem Adamem, którego bardzo cenię, współpracowałem też z panią Sulik - powiedział Przemysław Wipler.

Dodał, że z Sulik miał "jedno czy dwa spotkania". - Ćwiczyliśmy taką formę jak wywiad dziennikarski, ona była dziennikarzem, który robił ze mną wywiad, przygotowanie do wystąpień medialnych. Takie profesjonalne rzeczy - tłumaczył.

Wipler zaznaczył, że "nie był świadomy, że Iwona Sulik była rzecznikiem marszałek Sejmu". - Ale zorientowałem się w trakcie współpracy - podkreślił.

Powiedział, że ma umowę na współpracę z Sulik i Piechowiczem. - Redaktorzy "Faktu” ją widzieli - dodał.

Wipler zaznaczył, że "nie był świadomy, że Iwona Sulik była rzecznikiem marszałek Sejmu"
Wipler zaznaczył, że "nie był świadomy, że Iwona Sulik była rzecznikiem marszałek Sejmu"tvn24

Premier Ewa Kopacz powołała Iwonę Sulik na stanowisko rzeczniczki rządu pod koniec września 2014 roku. Sulik zastąpiła na tym stanowisku Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Politycy komentują dymisję Iwony Sulik
Politycy komentują dymisję Iwony Suliktvn24

Krytyka za sesję zdjęciową

Otoczenie Kopacz, w tym Sulik, było krytykowane za wywiad, jakiego premier udzieliła "Vivie". Magazyn w grudniu opublikował zdjęcia premier, podając informacje m.in. o markach ubrań, w których wystąpiła szefowa rządu. Premier wyjaśniając okoliczności tego wywiadu mówiła podczas konferencji w grudniu, że to była jej pierwsza taka sesja w tej kadencji. - Nie mam żadnego doświadczenia w tych sprawach (...) Dziś jest mi tylko z tego powodu przykro, wyciągnę z tego odpowiednie wnioski - mówiła wówczas Kopacz. Iwona Sulik jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z mediami współpracuje od zakończenia studiów. Pracowała w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim, a następnie Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym i TVP Info. Była m.in. reporterem, prowadzącym i wydawcą programów informacyjnych oraz publicystycznych, a także sprawozdawcą parlamentarnym.

Autor: eos//rzw,tr / Źródło: TVN24, Fakt, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości