Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej: geje żyją o 20 lat krócej od heteroseksualistów

Polska

Aktualizacja:
tvn24Mateusz Dzieduszycki był gościem programu "Tak jest"

Orientecja seksualna ma wpływ na długość życia? Zdaniem rzecznika diecezji warszawsko-praskiej taka zależność istnieje. - Homoseksualiści żyją o 20 lat krócej od heteroseksualistów - przekonywał Mateusz Dzieduszycki w programie "Tak jest". - Należy tak rządzić życiem społecznym, żeby w ten styl życia nie popadali ludzie, którzy mogą się od tego uchronić - dodał.

W czwartek w nocy po raz kolejny zapłonęła tęcza na warszawskim Placu Zbawiciela. Instalacja została podpalona przez dwóch pijanych mężczyzn.

W programie "Tak jest" temat ten podzielił etyka prof. Jana Hartmana oraz rzecznika diecezji warszawsko-praskiej Mateusza Dzieduszyckiego.

Rozmowa na temat podpalenia słynnej instalacji szybko przerodziła się w dyskusję na temat homoseksualizmu i zaowocowała zaskakującą opinią rzecznika.

"Fakt naukowy"

Dzieduszycki przekonywał, że tęcza jest nacechowana ideologicznie.

- Mamy tutaj do czynienia z pewną wojną w sferze ideologicznej. To nie jest tak, że to jest jakiś neutralny gest. W tej wojnie na symbole, gesty, słowa (...) można zająć jakieś stanowisko - wyjaśnił.

- Ktoś może powiedzieć: ok, gejostwo jest fajne, lesbijstwo jest fajne, LGBT są w porządku, róbmy tęczę. Ktoś inny może natomiast powiedzieć: to jest demoralizacja, to nikomu nie służy, homoseksualiści żyją 20 lat krócej od heteroseksualistów - zauważył rzecznik.

Dopytywany, co skłoniło go do wskazania na istnienie takiej zależności, Dzieduszycki stwierdził, że jest to "fakt naukowy".

- Statystycznie akurat geje żyją o 20 lat krócej od heteroseksualistów. Takie są dane naukowe - powtórzył. - Ja im współczuję. Należy tak rządzić życiem społecznym, żeby w ten styl życia nie popadali ludzie, którzy mogą się od tego uchronić - dodał rzecznik.

Goście czwartkowego programu "Tak jest" rozmawiali również na temat tego, ile państwo wydaje rocznie na etaty dla księży i zakonnic.

Autor: kg\mtom / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24