Polska

Poseł Twojego Ruchu poparł rząd. Palikot usunął go z klubu

Polska

Poseł Twojego Ruchu poparł rząd. Palikot usunął go z klubu
tvn24Piątak nie jest już w klubie Twojego Ruchu

Poseł Andrzej Piątak, który w środowym głosowaniu poparł wniosek o wotum zaufania dla rządu, został usunięty z klubu Twojego Ruchu.

Lider TR Janusz Palikot wyjaśnił, że Piątak złożył rezygnację z klubu TR ponad miesiąc temu, ale nie dopełnił formalności z tym związanych. Dlatego np. na stronie sejmowej nadal figuruje jako członek klubu Twojego Ruchu.

- W związku z tym, że głosował dziś za wotum zaufania, został - niezależnie od swoich własnych intencji - usunięty przed chwilą jednomyślną decyzją pozostałych członków klubu z szeregu naszej partii - poinformował Palikot.

Wynik głosowania Palikot skwitował cytatem z piosenki Kazika Staszewskiego: "Utaplani w brudnej rozpuście, a na gębach fałszywy uśmiech".

Jak mówił, nie jest zaskoczony wynikiem głosowania. Według niego wynik ten nie świadczy o tym, że opozycja jest bezsilna.

- To krwawienie (rządu - red.) będzie trwało. Będziemy zgłaszali kolejne wnioski o komisje śledcze, o wotum zaufania do poszczególnych ministrów, konstruktywne wotum nieufności - zapowiedział.

"Rząd dalej będzie gnił"

W jego opinii, nic nie zostało naprawione. Pan premier niczego nie naprawił, nie usunął skompromitowanych ministrów.

Dodał, że Tusk nie dał też gwarancji, że państwo zostanie lepiej zorganizowane. - Wszystko jest tak, jak było, miał (premier - red. ) większość, ma większość. (...). Ten rząd dalej będzie gnił - powiedział Palikot.

Przekonywał, że to nie Jarosław Kaczyński odbierze władzę Donaldowi Tuskowi, ani "gang kelnerów", czy mafia węglowa lub służby rosyjskie.

Jak mówił, rząd Donalda Tuska sam siebie pozbawi władzy poprzez "niską jakość" ludzi, którzy wchodzą w jego skład.

Autor: MAC/kka / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: facebook

Raporty:
Pozostałe wiadomości