Polska

Pitera poprze zawieszenie Palikota

Polska

Co dalej z posłem-skandalistą?
TVN24Co dalej z posłem-skandalistą?

Julia Pitera (PO) stwierdziła, że poprze wniosek o zawieszenie na trzy miesiące Janusza Palikota w prawach członka klubu Platformy Obywatelskiej. "Wygłupów" posła-skandalisty dosyć ma również opozycja. - Nic mnie nie obchodzi pan Palikot i jego wygłupy, ale on obraża polski parlamentaryzm - podkreśliła w "Magazynie 24 godziny" posłanka PiS Elżbieta Jakubiak.

Przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu będzie wnioskował o zawieszenie Janusza Palikota w prawach członka klubu PO. Natomiast szef klubu PiS Przemysław Gosiewski poinformował, że jego klub złoży wniosek o odwołanie Palikota z funkcji szefa komisji "Przyjazne Państwo". Według Gosiewskiego, będzie to "test" prawdziwych intencji PO.

- Janusz Palikot akurat dobrze prowadzi tę komisję - broniła partyjnego kolegi Julia Pitera. Na uwagę Elżbiety Jakubiak, że poseł Palikot obraża Sejm, Pitera przypomniała, że Samoobrona - dawny koalicjant PiS - również obrażała polski parlamentaryzm.

Zdaniem Jakubiak, odpowiedzialność za wypowiedzi i zachowanie wzbudzającego kontrowersje posła PO ponosi cała partia.

Natomiast Ryszard Kalisz stwierdził, że chociaż Janusz Palikot przesadza w swoich wystąpieniach i mu "się nie podoba", to jednak poprzez prowokację wskazuje na istotne problemy.

Źródło: TVN24, Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości