Jurek Owsiak zakażony koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
ads/adso
Źródło:
tvn24.pl
Jerzy Owsiak zakażony koronawirusemTVN24
wideo 2/5
TVN24Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem

Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Poinformował o tym w mediach społecznościowych. "Apeluję do was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie" - napisał.

Owsiak przekazał, że jest zakażony koronawirusem w środę rano. We wpisie w mediach społecznościowych poinformował, że pierwsze "typowe objawy grypy" - ból mięśni i gorączkę - poczuł w piątek.

"Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny" - poinformował.

Jurek Owsiak zakażony koronawirusem: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów

To pokazuje - dodał - "jak bardzo różną formę przybiera koronawirus". "Nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie" - zaapelował. Owsiak ostrzegał, że "zagrożenie jest stale wokół nas", o czym świadczy jego zakażenie. "Mimo że podczas naszej pracy przestrzegamy zasad bezpieczeństwa (...), to jednak nie ustrzegliśmy się koronawirusa" - napisał szef WOŚP.

"Poddam się wszystkim czynnościom, które nakłada na mnie pozytywny wynik testu

Zapewnił, że ostrzegał wszystkich współpracowników po wystąpieniu objawów i powiadomił ich o pozytywnym wyniku testu.

"Teraz oczywiście poddam się wszystkim czynnościom, które nakłada na mnie ten pozytywny wynik testu" - zapowiedział. Fundacja WOŚP - zapewnił - "mimo home office pracuje pełną parą"

We wpisie podziękował wszystkim, którzy "są na pierwszej linii frontu" i przeprowadzają testy. "Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personelu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę" - dodał.

"Wszystkich cierpiących - mocno tulimy do serca. Walczymy!" - zakończył Owsiak.

Autor:ads/adso

Źródło: tvn24.pl