#AkcjaEwakuacja w mediach spolecznościowych. Ponad 7 tysięcy wpisów

Polska

Hashtag #AkcjaEwakuacja w polskich mediach społecznościowychtvn24
wideo 2/42

Po przekazaniu informacji o starcie czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, hasztag #AkcjaEwakuacja znalazł się wśród najpopularniejszych w mediach społecznościowych w Polsce. Na Faecbooku i Twitterze hasztag został wykorzystany ponad 7 tysięcy razy.

"3... 2... 1... START! #AkcjaEwakuacja w PiS rozpoczęta" napisał we wtorek rano poseł PO Arkadiusz Myrcha.

Był to komentarz do wtorkowych wydarzeń, kiedy to Beata Mazurek przedstawiła listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Znaleźli się na niej czołowi politycy rządzącej partii, między innymi: wicepremier Beata Szydło, minister edukacji narodowej Anna Zalewska czy minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Hashtag #AkcjaEwakuacja podchwycili internauci. W środowy poranek był wśród najpopularniejszych na polskim Twitterze. Między godziną 12 a 15 częstotliwość publikowania postów z #AkcjaEwakuacja była tak duża, że hashtag znalazł się na pierwszym miejscu polskich trendów.

Najpopularniejsze w środę hashtagi na polskim Twitterzetrends24.in

W polskich mediach społecznościowych hashtag #AkcjaEwakuacja doczekał się ponad siedmiu tysięcy wzmianek.

Hashtag #AkcjaEwakuacja w polskich mediach społecznościowychUnamo

#AkcjaEwakuajca: opozycja krytykuje, PiS odpowiada

Używając hasztagu #AkcjaEwakuacja listę skomentował na Twitterze między innymi przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. "Czy będzie miał kto grać w orkiestrze na tym Titanicu? Bo szalupy ratunkowe już pełne" - stwierdził polityk.

Na krytykę polityków opozycji odpowiedziała rzecznik prasowy PiS Beata Mazurek. "Slaby premier #Tusk uciekł do Brukseli zabierając skompromitowaną min.Bieńkowską i Grasia. #AkcjaEwakuacja to autorski projekt PO zrealizowany przez ich premiera w 2014 Polacy wybiorą #PiS" - napisała na Twitterze.

Pod hasztagiem wypowiadają nie tylko politycy:

"Teraz albo nigdy. Srebrna może już nie być przystanią na chude lata" - napisał jeden z internautów. "Nie wiem czemu wszyscy są zszokowani. Przecież PIS wysyła do PE swoich najlepszych polityków. A kogo innego mieliby wysłać?" - pyta inny użytkownik Twittera.

wicepremier Beata Szydło, minister edukacji narodowej Anna Zalewska i minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. (http://www.tvn24.pl)

Parlamentu Europejskiego (http://www.tvn24.pl)

Autor: mbl//mro / Źródło: tvn24, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Unamo

Raporty: