TVN24 | Kultura i styl

Maneskin zagra w Gdyni

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl

Maneskin będzie jedną z gwiazd Open'er Park - poinformowali organizatorzy projektu. Włoska grupa, która stała się jednym z największych odkryć muzycznych ostatnich tygodni, zagra w gdyńskim parku Kolibki. Cykl jest organizowany w związku z odwołaniem tegorocznej edycji Open'era.

"Maneskin, jedno z największych międzynarodowych muzycznych objawień ostatnich miesięcy, dołącza do artystów, którzy zagrają na Open'er Park" - czytamy poniedziałkowym komunikacie agencji Alter Art. Włoska grupa zagra 19 sierpnia w Parku Kolibki w Gdyni.

Maneskin oficjalnie powstał w 2016 roku. Nazwa oznacza w języku duńskim światło księżyca, a jej pomysłodawczynią jest Victoria De Angelis, która ma włosko-duńskie pochodzenie. Grupę tworzą: Damiano David (wokal), Victoria De Angelis (bas), Thomas Raggi (gitara) i Ethan Torchio (perkusja).

Ich pierwszy album "Il ballo della vita", która ukazał się w 2018 roku, osiągnął status potrójnie platynowej płyty. Sukces potwierdziła europejska trasa, w ramach której szybko wyprzedano 70 koncertów.

Piosenką "Zitti e buoni" zwyciężyli w marcu Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo, dzięki czemu stali się reprezentantami Włoch w Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie w maju bieżącego roku. Podczas finału (Włochy jako jeden z największych płatników netto Europejskiej Sieci Nadawców mają zapewnione miejsce w finale Eurowizji) zachwycili widzów i jurorów, zdobywając pierwsze miejsce.

Piosenka Maneskin była trzecią, która przyniosła zwycięstwo Włochom. Wcześniej zwycięzcami byli Gigliola Cinquetti z "Non ho l'eta" w 1964 roku oraz Toto Cutugno z "Insieme: 1992" w 1990 roku. 

Druga płyta "Teatro d'ira: Vol. 1" ukazała się w marcu tego roku, osiągając we Włoszech status platynowej. Zespół zapowiada, że jeszcze w tym roku ukaże się "Teatro d' ira: Vol. 2". 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Open'er Park zamiast Open'er Festival

"Open'er Park to muzyka, kino, teatr, sztuki wizualne, specjalnie przygotowana strefa parkowa, plaża i wiele innych aktywności, tworzących niepowtarzalne miejsce kultury, relaksu, emocji i wrażeń. Na kilka niezapomnianych tygodni Park Kolibki zmieni się w magiczną przestrzeń, wypełnioną muzyką i sztuką świetnych artystów" - czytamy w opisie projektu, który w tym roku ma wypełnić lukę w związku z odwołaniem Open'er Festival.

Organizatorzy zapowiadają, że artyści wystąpią dla "ograniczonej liczby fanów w pięknej, naturalnej, nadmorskiej scenerii".

W programie Open'er Parku znaleźli się tacy artyści jak: Brodka, The Dumplings, Quebonafide, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, OIO, schafter, Artur Rojek, Organek, Molesta Ewenement, Kwiat Jabłoni, Sokół, Pezet, Tymek, Rosalie, Kamp! i Maria Peszek.

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości