Kultura i styl

Bracia z Oasis w stanie wojny. Liam Gallagher pozywa Noela

Kultura i styl

Aktualizacja:
materiały prasoweLiam Gallagher przez 10 lat grał z bratem w Oasis. Teraz złożył przeciwko Noelowi pozew w sądzie

Liam i Noel Gallagher przez 10 lat tworzyli Oasis, jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie. Teraz się kłócą, oczerniają w mediach i nagrywają osobno. Najpierw Liam oskarżył brata o kradzież wspólnych utworów, teraz Noel zarzuca młodszemu bratu, że to przez niego rozpadło się Oasis. Obaj spotkają się w sądzie, bo ten pierwszy złożył właśnie pozew przeciwko drugiemu.

Oasis w czasach świetności (fot. materiały prasowe) 

Noel Gallagher podczas konferencji wyznał niedawno, że jeden z ostatnich koncertów Oasis w sierpniu 2009 roku, nie odbył się, bo wokalista miał kaca. A był nim jego młodszy brat. Dodał także, że zespół rozpadł się, ponieważ Liam chciał promować swoją linię odzieży Pretty Green podczas trasy.

- Prawda jest taka, że koncert został odwołany ponieważ miałem ostre zapalenie krtani. Noel był tego w pełni świadomy, bo taką diagnozę wystawił lekarz. Skłamał też, mówiąc, że rozpad Oasis poprzedziła wielka kłótnia o to, że chciałem reklamować Pretty Green na koncertach. W rzeczywistości nigdy nie było między nami rozmowy na ten temat – ripostuje Liam.

Zemsta czy prawda?

Oburzony oskarżeniami brata oddał sprawę do sądu. Uznał, że "fałszywe informacje godzą w jego profesjonalizm". I domaga się publicznych przeprosin.

Nowy zespół Beady Eye, który założył Liam, gdy Noel odszedł z Oasis (fot. materiały prasowe) 

To może być odwet starszego z Gallagherów za oskarżenia młodszego, który niedawno oświadczył w mediach, że "Noel go okradł". Chodzi o wspólne kompozycje, jeszcze z czasów Oasis, które Noel rzekomo wykorzystał na swojej solowej płycie "High Flying Birds".

- Tak, znam te nagrania, bo śpiewałem w połowie z nich - stwierdził Liam. - Kiedy byliśmy w Ameryce i nagrywaliśmy ostatnią wspólną płytę "Dig Out Your Soul" musiał trochę ich podkraść, bo zapewne już planował solowy album. Może sobie teraz gadać, co chce - on wie, ja wiem i wszyscy wiedzą, jak jest naprawdę.

"Mój brat zachowuje się jak debil"

Okładka solowej płyty Noela "High Flying Birds" (fot. materiały prasowe) 

W sierpniu 2009 roku Noel, który był kompozytorem największych hitów Oasis, opuścił szeregi grupy. Liam z pozostałymi muzykami z zespołu założył Beady Eye. Debiutancki longplay formacji "Different Gear, Still Speeding", ukazał się 28 lutego.

17 października do sprzedaży trafi solowa płyta Noela, "High Flying Birds".

Pierwsze medialne doniesienia o projekcie Noela, jego brat już wyśmiał. - Wygląda jak goguś z boysbandu Westlife - skwitował w magazynie "New Musical Express".

W wywiadzie dla magazynu "GQ" poszedł dalej: - Bez wątpienia kocham brata, ale muszę przyznać, że czasem zachowuje się jak debil. Jest idiotą. Nie ma jaj, żeby powiedzieć fanom i kolegom z zespołu, w czym leży problem i wynosi drobne sprzeczki do rangi wielkich konfliktów.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości