Kraków

Trzy osoby zatruły się czadem na Podkarpaciu

Kraków

TVNCzujnik tlenku węgla

Trzy osoby, które zatruły się tlenkiem węgla w Wysokiej Głogowskiej w powiecie rzeszowskim, trafiły do szpitala. To pierwsze takie zgłoszenie na podkarpaciu w tym sezonie grzewczym.

W czwartek nad ranem straż pożarna otrzymała zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla. Mieszkańcy domu skarżyli się na ból głowy, duszności i ogólne złe samopoczucie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała trzy osoby zatrute czadem: 13-letniego chłopca, 17-letnią dziewczynę i 44-letniego mężczyznę.

To pierwsze zatrucie w tym sezonie

Przybyli na miejsce strażacy zmierzyli poziom tlenku węgla w pomieszczeniach. – Stężenie przekraczało kilkukrotnie dopuszczalną normę. Na razie nie wiadomo na pewno, co było przyczyną zatrucia. Wiemy tylko, że wczoraj wieczorem rodzina paliła w kominku – mówi Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiego PSP.

Betleja zachęca do instalacji czujników tlenku węgla i dymu. – Tego typu urządzenia znacznie poprawiają bezpieczeństwo domowników w sezonie grzewczym. Kiedy stężenie przekracza dozwoloną normę, uruchamia się alarm – mówi.

Autor: Jork / Źródło: TVN24 Kraków/ podkarpacka straż pożarna

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości