Kraków

Cały Kraków na jednym bilecie

Kraków

TVN24Od nowego roku pasażerowie będą mogli kupić nowy bilet zintegorwany

Od 1 stycznia 2013 r. korzystający z krakowskiej komunikacji będą mogli kupić nowy zintegrowany bilet miesięczny. Umożliwi on przejazdy trzema środkami transportu: autobusem, pociągiem i tramwajem.

Obszar obowiązywania biletu zintegorwanego w aglomeracji krakowskiejmateriały ZIKiT w Krakowie

- Do tej pory na jednym bilecie można było wsiąść do pociągu Przewozów Regionalnych, dojechać do centrum Krakowa i potem jeździć po mieście autobusami i tramwajami. Teraz oferta została poszerzona – tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. – Od 1 stycznia pasażerowie będą mogli dodatkowo dojechać linią aglomeracyjną do stacji kolejowej – dodaje.

Zintegrowany bilet to oferta dla pasażerów podróżujących codziennie pociągami osobowymi na trasach łączących Dworzec Kraków Główny z Chrzanowem, Wieliczką, Skawiną, Słomnikami i Bochnią.

Od nowego roku będzie więc można przykładowo autobusem podmiejskim dojechać na pociąg z Bochni, dotrzeć nim do Krakowa, i dalej, korzystać z autobusów i tramwajów kursujących w stolicy Małopolski. Wszystko na jednym bilecie.

Nowa forma biletu

Zmieni się też forma biletu na komunikację miejską. - Od stycznia potwierdzenie jego rodzaju i zasięgu będzie się znajdowało na papierowym wydruku imiennego biletu odcinkowego PR a nie jak do tej pory w formie znaczka naklejonego na jego rewersie. – tłumaczy Michał Pyclik.

Sprzedaż biletów zintegrowanych

Jak informuje krakowski ZIKiT, zintegrowany bilet miesięczny będzie można kupić we wszystkich kasach biletowych Przewozów Regionalnych oraz w pociągach PR.

Autor: jś//kv / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości