TVN24 | Katowice

Wpadł na chodnik, omal nie rozjechał pieszego. Kierowca pod wpływem narkotyków

TVN24 | Katowice

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
Ruda Śląska: Wpadł na chodnik, omal nie rozjechał pieszego. Kierowca pod wpływem amfetaminy
Ruda Śląska: Wpadł na chodnik, omal nie rozjechał pieszego. Kierowca pod wpływem amfetaminyTVN 24
wideo 2/8
TVN 24Ruda Śląska: Wpadł na chodnik, omal nie rozjechał pieszego. Kierowca pod wpływem amfetaminy

O olbrzymim szczęściu może mówić mężczyzna, który w Rudzie Śląskiej (woj. śląskie) szedł chodnikiem, na który wpadło rozpędzone auto. Udało mu się odskoczyć w ostatniej chwili. Auto zatrzymało się na kamienicy.

Sytuacja miała miejsce w środę, 18 sierpnia, o godzinie 6:22 na ulicy Piastowskiej w Rudzie Śląskiej. Na nagraniu opublikowanym przez kanał "Stop Cham" widać idącego chodnikiem mężczyznę. Pieszy trzyma w ręku telefon, w ostatniej chwili zauważa pędzące na niego auto i udaje mu się odskoczyć. Tylko dzięki refleksowi pieszego ta groźna sytuacja zakończyła się bez ofiar.

Kierowca przejechał przez chodnik i drogę rowerową, po czym zahaczył jeszcze o murki przy schodach prowadzących do budynku i uderzył w kamienicę.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kierowca pod wpływem narkotyków

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. - 23-latek z Bytomia utracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, przejechał przez drogę rowerową, chodnik i uderzył w elewację budynku - potwierdza Arkadiusz Ciozak z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Jak się okazało, kierowca był pod wpływem amfetaminy. - Wcześniej zażywał narkotyki i jego stan psychofizyczny nie pozwolił mu utrzymać się na drodze - dodaje Ciozak.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pod wpływem narkotyków, grożą mu trzy lata więzienia.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Stop Cham

Pozostałe wiadomości