Oszukał Skarb Państwa na blisko 50 milionów złotych. Wpadł w czeskim kasynie

 
TVN24CBŚ zatrzymało w Ostrawie podejrzanego o oszustwa i udział w grupie przestępczej

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w jednym z kasyn w Ostrawie 36-letniego Artura W., podejrzanego m.in. o udział w międzynarodowej grupie przestępczej i przestępstwa podatkowe, na których Skarb Państwa stracił ok. 50 mln zł.

Artur W. był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania w związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach. Postępowanie dotyczy przestępstw popełnianych w handlu stalą.

Jak podała we wtorek policja, sprawę Artura W. CBŚ prowadziło wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 36-latek zdając sobie sprawę z tego, że jest na celowniku wymiaru sprawiedliwości, postanowił się ukrywać. W połowie stycznia tego roku zniknął bez śladu.

Zatrzymano go w kasynie. "Był bardzo zaskoczony"

Policjanci CBŚ i funkcjonariusze ABW skrupulatnie sprawdzali każdy sygnał dotyczący mężczyzny. Wszystkie materiały zgromadzone w tej sprawie wskazywały na to, że Artur W. ukrywa się w Czechach i jest częstym bywalcem kasyn w Ostrawie. Został zatrzymany właśnie na terenie jednego z nich. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony - relacjonowali policjanci.

- Zatrzymanie ma związek ze śledztwem prowadzonym od marca 2013 roku. Dotyczy ono grupy przestępczej zajmującej się na terenie Polski i Czech praniem pieniędzy i przestępstwami podatkowymi w obrocie stalą. Chodzi o wprowadzanie na rynek polski wyrobów stalowych z jednej z hut łotewskich bez zapłaty należnego podatku VAT - powiedziała Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

W całej sprawie jest obecnie pięciu podejrzanych. Jedna z osób, które usłyszały zarzuty, jest aresztowana, wobec pozostałych osób prokurator zastosował dozór policji i poręczenia majątkowe.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MP / Źródło: TVN24 Katowice/ PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości