Podróżniczka wyśmiewa "absurdalny" trend na Instagramie

Ciekawostki

Aktualizacja:
Podróżniczka wyśmiewa "biwakową fotografię" na InstagramieInstagram/youdidnotsleepthere
wideo 2/3

Zaaranżowane zdjęcia w widowiskowych, czasem niebezpiecznych miejscach jedynie po to, by zyskać jak najwięcej polubień i obserwatorów - to nowy trend fotografii biwakowej. Kanadyjska podróżniczka Luisa Jeffery założyła konto na Instagramie, na którym go bezwzględnie wyśmiewa.

Luisa Jeffery, mieszkająca w USA zapalona podróżniczka, prowadzi konto "youdidnotsleepthere" ("nie spałeś tam"), które piętnuje trend fotografii biwakowej.

Podróżniczka wyśmiewa "biwakową fotografię" na Instagramie | Instagram

- Zauważyłam, że niektóre z tych fotografii na Instagramie są absurdalne – przyznała Jeffery w wywiadzie dla "National Geographic".

Chodzi przede wszystkim o zdjęcia niezwykłych miejsc biwakowych. Wśród użytkowników Instagrama popularne stało się bowiem fotografowanie obozowisk rozbitych w popularnych albo niebezpiecznych, za to bardzo "fotogenicznych" lokalizacjach.

Biwak na pokaz

Jeffery wspomina, że pomysł na założenie konta przyszedł jej do głowy dwa lata temu, gdy była na wycieczce ze znajomymi w Wielkim Kanionie w Kolorado. Jeden z towarzyszy zaproponował rozbicie namiotu jedynie po to, by zaaranżować zdjęcie na Instagram.

Kobieta, jak sama twierdzi, uwielbia podróżowanie z plecakiem i namiotem, dlatego kwestia "pozowanych” zdjęć z biwaku zwróciła jej uwagę.

Na początku szukała inspiracji do swoich zdjęć wśród innych Instagramowych kont. Szybko jednak sami podróżujący zaczęli przesyłać jej swoje fotografie.

- To było świetne. Zawsze znajdzie się ktoś, kto twierdzi, że naprawdę biwakował w danym miejscu. I to jest część zabawy. Podobnie jak "nakręcanie ludzi, którzy Instagram traktują zbyt serio – przyznała Jeffery.

Podróżniczka wyśmiewa "biwakową fotografię" na Instagramie | Instagram
Podróżniczka wyśmiewa "biwakową fotografię" na Instagramie | Instagram

Życie "pod Instagram"

Trend pozowanej fotografii biwakowej to kolejna odsłona szerszej tendencji, od kilku lat opanowującej Instagram. Polega ona na przygotowywaniu konkretnych sytuacji, miejsc, również swojego wyglądu specjalnie, by zrobić piękne zdjęcie, które zdobędzie popularność wśród obserwatorów.

Aranżowanie życia "pod Instagram” doczekało się wielu internetowych parodii, na przykład "youdidnoteathat”, "youdidnotskatethat". "youdidnotsleepthere" dołączyło do tego grona.

Autor: jog\mtom / Źródło: Instagram, National Geographic

Źródło zdjęcia głównego: youdidnotsleepthere/Instagram