Ciekawostki

Najdłuższe nogi świata

Ciekawostki

Aktualizacja:
ReutersNajdłuższe nogi świata

Długie kobiece nogi zawsze były wysoko cenione przez mężczyzn. Jednak te należące do Swietłany Pankratowej nie mają sobie równych. Właśnie zostały uznane za najdłuższe damskie nogi na świecie.

Rosjanka już od dawna była nazwana "królową długich nóg", lecz wcześniej nie potwierdzono tego oficjalnie. W poniedziałek w Nowym Jorku przyznano jej rekord Guinnessa. Podczas oficjalnego mierzenia ustalono, że jej piękne kończyny mają długość 132 cm, co zostało potwierdzone certyfikatem długości. Uroczystość ta była częścią obchodów Światowego Dnia Rekordów Guinnessa.

Nie zawsze jest wygodnie

- Jest mi bardzo miło, że cały świat zobaczy moje piękne długie nogi - powiedziała Pankratowa. To duże wyzwanie posiadać tak długie nogi. Zawsze musisz poszukać odpowiednich ubrań. Moje spodnie muszą być specjalnie dopasowane do moich rozmiarów. Kiedy podróżuję samolotem, często muszę prosić o miejsce przy wyjściu bezpieczeństwa żeby mieć dodatkowe klika centymetrów dla moim kończyn - podkreśla Rosjanka.

160 cm to za mało

Pankratowa ma 195 cm wysokości. - Mój chłopak ma 185 ale nie przeszkadza mi, że jest niższy. Nie potrzebuję nikogo wyższego od siebie, ale facet poniżej 160 cm oczywiście się nie nadaje - śmieje się posiadaczka rekordu Guinnessa.

Podczas obchodów Światowego Dnia Rekordów Guinnessa około 200 tys. ludzi na całym świecie demonstrowało swoje wyjątkowe cechy. Pokazywano między innymi najdłuższy dread na świecie i największą filiżankę herbaty.

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters