Ze świata

Ze świata

Ataki hakerów z Korei Północnej mogą nawet zabić

Hakerzy z Korei Północnej są w stanie przeprowadzać ataki, które mogą zniszczyć ważną infrastrukturę, a nawet zabić ludzi - ostrzegł w rozmowie z BBC uciekinier z tego komunistycznego kraju, specjalista w dziedzinie informatyki prof. Kim Heung Kwang.

Rewolucja w zielonych certyfikatach. Będą jak ekskluzywny towar

Komisja Europejska planuje zmiany w zasadach przyznawania darmowych pozwoleń na emisję gazów cieplarnianych - podało źródło unijne. W związku z tym, że certyfikatów tych ma być mniej, mają one trafiać do przedsiębiorstw, które tego naprawdę potrzebują.

Spadki na Wall Street. Przez niepewność Grecji

Sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów. Uwaga inwestorów odwróciła się od danych makroekonomicznych i podwyżek stóp procentowych, a skupiła się na problemach Grecji i spekulacjach, że strony nie zdążą się porozumieć przed upływem terminu spłaty kolejnych zobowiązań.

Węglowe koncerny mają kłopoty. Norwegia wycofuje miliardy dolarów z inwestycji

Norweski parlament jednogłośnie opowiedział się za radykalnym ograniczeniem inwestycji węglowych finansowanych z państwowego funduszu naftowego. A ten dysponuje niebagatelną pulą w wysokości 900 mld dolarów i jest zaangażowany w takie koncerny, jak RWE AG, EON SE, Iberdrola czy GDF Suez. Norwegowie zamierzają w ten sposób skuteczniej walczyć ze zmianami klimatycznymi, lepiej chronić środowisko oraz swoją gospodarkę.

Londyńskie metro udostępni zamknięte stacje. Pod restauracje, sklepy i galerie

Londyński zarząd transportu planuje przywrócenie do użytkowania kilku spośród ok. 40 nieczynnych stacji tamtejszego metra. - To niezwykłe miejsce. Doskonale usytuowane, o wspaniałej historii. Chcemy przywrócić je do użytku - mówi o stacji Down Street, która jako pierwsza trafi pod młotek Graeme Craig, dyrektor ds. rozwoju komercyjnego TFL. O tym, że możliwości jest cały wachlarz mówi doradca ds. nieruchomości Ian Anderson. - Można tu otworzyć restaurację, luksusowy sklep, galerię sztuki. Można też stworzyć przestrzeń konferencyjno-rozrywkową na potrzeby występów czy koncertów - wymienia.

"Playboy" rezygnuje z golizny i zmienia format

Imperium Hugh Hefnera, istniejący od ponad 60 lat magazyn "Playboy" każdemu kojarzy się z roznegliżowanymi paniami i odważnymi sesjami z ich udziałem. Jak się jednak okazuje, w czasach Instagrama i Twittera, zdjęcia nagich ciał stały się powszechne i nikogo nie ekscytuje już kawałek gołej skóry. - Pełna nagość wcale nie musi być podstawą tej marki. Chodzi tu bardziej o lifestyle i rozrywkę - przyznał Scott Flanders, prezes Playboy Enterprises. Dlatego szefowie amerykańskiej edycji magazynu planują zmienić jego format - będzie mniej negliżu. Jaka ponadto będzie strategia magazynu? Stawia na internet i zwiększa nacisk na artykuły. Już w zeszłym roku strona playboy.com zaprezentowała się w nowej odsłonie.

Amerykański gaz popłynie do Europy? "Przełom tuż-tuż"

Przełom ws. eksportu amerykańskiego gazu LNG do UE może nastąpić jeszcze w tym roku - uważa szef komisji przemysłu PE Jerzy Buzek. W środę w PE odbył się unijno-amerykański okrągły stół w tej sprawie. Przedstawiciele administracji USA deklarowali otwartość.

Biden apeluje do UE o przedłużenie sankcji wobec Rosji

Wiceprezydent USA Joe Biden zaapelował w środę do liderów Unii Europejskiej o przedłużenie na szczycie w czerwcu sankcji wobec Rosji, by ukarać ją za jej działania na Ukrainie. Jednocześnie bronił współpracy Waszyngtonu z Moskwą, m.in. ws. Iranu i Syrii.

Wzrosty na Wall Street. Dzięki Grekom?

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów, głównie za sprawą informacji o postępach w negocjacjach Grecji z kredytodawcami.

Bruksela chce ujednolicenia opodatkowania firm

KE wraca do pomysłu wprowadzenia na szczeblu UE systemu wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania firm - poinformował w środę Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za sprawy euro. Szczegóły propozycji KE przedstawi w czerwcu.

Niemcy walczą z terroryzmem. Operatorzy dostali nowe obowiązki

Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy zobowiązującej operatorów telekomunikacyjnych do przechowywania przez 10 tygodni informacji o połączeniach telefonicznych i adresach IP. Przepisy mają pomóc w walce ze zorganizowaną przestępczością i terroryzmem.

Polskie jabłka i wieprzowina chcą podbić Chiny

Minister rolnictwa Marek Sawicki przebywa w Chinach od środy z 3 dniową wizytą. Zaplanowane jest m.in. spotkanie z chińskim ministrem rolnictwa oraz szefem weterynarii. Rozmowy ministra będą dotyczyły otwarcia chińskiego rynku na polskie produkty, m.in. wieprzowinę i jabłka.