Ze świata

Ze świata

Separatyści uderzają w ukraiński przemysł. "To był najcięższy ostrzał"

Jeden z pracowników został zabity, a dwóch zostało ciężko rannych, po tym jak pod ostrzałem znalazła się koksownia Avdiyivka we wschodniej Ukrainie. Uszkodzeniu uległ także sprzęt znajdujący się w fabryce oraz infrastruktura transportowa i spadła produkcja - poinformował Metinvest, największa ukraińska huta. Do ostrzału doszło w czwartek.

Ogromna posiadłość szefa rosyjskich kolei. „Dom jednorodzinny” na ponad 2 tys. m kw.

Aleksiej Nawalny, rosyjski bloger i putinowski opozycjonista, opublikował na swojej stronie zdjęcia posiadłości miliardera Władmira Jakunina, szefa rosyjskich kolei, a zarazem bliskiego przyjaciela Władimira Putina. W skład ogromnego kompleksu wchodzi m.in. dom o powierzchni ponad 2 tys. m kw. (wpisany do rejestru jako "jednorodzinny"), dom gościnny, kompleks rekreacyjny z ruską banią i kortem tenisowym, dom dla służby, garaż na 15 samochodów oraz budynek gospodarczy.

PKB Niemiec minimalnie w górę

Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w I kwartale 2015 r. o 0,3 proc. kwartał do kwartału, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden w końcowym wyliczeniu.

Odbieranie pensji, kontrola, deportacja. Cameron ogłasza politykę ws. imigrantów

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron ogłosił dzisiaj nową politykę migracyjną. Zdaniem szefa rządu imigracja musi być kontrolowana, w przeciwnym wypadku zagraża finansom publicznym. Rządowy plan zakłada m.in. tak drastyczne kroki jak odbieranie wynagrodzenia nielegalnym imigrantom i deportowanie ich z kraju przed apelacją. Premier zapowiada też prace nad szkoleniem Brytyjczyków w zawodach, które obecnie wykonują głównie imigranci.

Etykiety na jajach i mięsie? Bruksela chce "dobrowolności"

Koszty umieszczania na etykietach niektórych produktów żywnościowych informacji o kraju pochodzenia mogą przewyższać korzyści z takiego rozwiązania, dlatego najlepsza byłaby dobrowolność - oceniła KE w raportach, dot. mniej powszechnych rodzajów mięsa i nabiału.

"Biznes, który sprzedajesz, nie był Twoim prawdziwym marzeniem"

Szefowie Snapchata znów tłumaczą się z decyzji, że nie oddają swojego biznesu w ręce wielkich firm. - Gdy zdecydowaliśmy się, że nie sprzedajemy naszej firmy, zarzucano nam wiele rzeczy, z których "szaleństwo" było najprzyjemniejszą. Nazywano nas arogantami i ważniakami. Dokładnie te słowa słyszę nieustannie w odniesieniu do naszego pokolenia, do millenialsów - mówił podczas ceremonii zakończenia roku akademickiego na kalifornijskiej USC Marshall School of Business, dyrektor generalny Snapchata Evan Spiegel. W 2013 Facebook chciał kupić Snapchat za 3 mld dolarów. Jego twórcy odrzucili ofertę. Dziś szacuje się, że aplikacja warta jest ok. 15 mld dolarów.

Chiny hamują. Przemysł dalej w złym nastroju

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w maju 49,1 pkt. wobec 48,9 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano końcowe wyliczenia HSBC Holdings i Markit Economics. To trzeci kolejny miesiąc, w którym PMI znajduje się poniżej 50 pkt, co oznacza zmniejszenie się dynamiki sektora.

L'Oreal chce drukować skórę w 3D

Francuski producent kosmetyków firma L'Oreal łączy siły z bioinżynieryjnym start-upem Organovo. Chcą razem pracować na drukarką do ludzkiej skóry - pisze BBC News. Skóra ma zostać użyta przy testach produktów tej znanej firmy.

Turystyczny boom w Portugalii. Dzięki rewolucji w przepisach

Wprowadzenie prawa pozwalającego oferować prywatne mieszkania niczym hotelowe pokoje stymuluje portugalską turystykę. W ciągu sześciu miesięcy od wejścia w życie nowych przepisów liczba łóżek dla turystów zwiększyła się w tym kraju z 3 tys. do 11,5 tys.

"Król Słońca" stracił 20 mld dolarów. W 24 minuty

Chińska spółka Hanergy Thin Film Power Group jest pod kontrolą regulatora rynków z Hongkongu - informuje Reuters, powołując się na swoje źródła. Wszystko w zaledwie kilka godzin po tym, jak firma w 24 minuty straciła połowę swojej wartości rynkowej.