Ze świata

Ze świata

Popularna sieć modowa rozpoczyna wycofywanie się z Polski

Brytyjska sieć Marks & Spencer poinformowała na swojej stronie internetowej, że zamyka sklep w Warszawie. O wycofaniu się z polskiego rynku koncern uprzedzał już pod koniec ubiegłego roku, gdy opublikował słabe wyniki finansowe. W tym roku z polskiego rynku zniknęły już dwie modowe marki.

Linie lotnicze kontra leginsy. Zobacz, o co chodzi w tym sporze

#Legginsban, czyli afera wokół spodni do jogi. Poszło o to, że jedna z linii lotniczych nie wpuściła dwóch dziewczynek na pokład samolotu. Dlaczego? Bo te miały na sobie leginsy. Reakcja przewoźnika zbulwersowała internautów. W Stanach Zjednoczonych charakterystyczne spodnie do jogi stały się tematem bardzo politycznym.

Trump pojedzie na szczyt do Niemiec

Prezydent USA Donald Trump uda się na szczyt najbogatszych państw świata G20 7 i 8 lipca w Hamburgu - poinformował we wtorek Biały Dom po rozmowie telefonicznej szefa amerykańskiego państwa z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

GMO jak gorący kartofel. Decyzję podejmie Bruksela

W Unii Europejskiej utrzymuje się silny opór wobec genetycznie modyfikowanych roślin. Przedstawiciele państw Wspólnoty nie osiągnęli wymaganej większości w sprawie autoryzacji trzech odmian kukurydzy GMO. Zieloni i Greenpeace naciskają na Komisję Europejską, by teraz utrzymała ona czerwone światło.

Przez leginsy nie mogły wejść do samolotu. Przewoźnik odpowiada

Linie lotnicze United Airlines nie chciały wpuścić na pokład samolotu dwóch nastoletnich pasażerek, ponieważ miały na sobie... leginsy. Poinformowała o tym na Twitterze aktywistka Shannon Watts. Odpowiadając na krytykę internautów, przedstawiciele linii lotniczych w wydanym oświadczeniu podkreślili, że mogą "odmówić wejścia pasażerom, którzy nie są odpowiednio ubrani".

"Czy Władimir Putin się boi? Na pewno"

- Putin obawia się powiewów wolności. Fale protestów na pewno będą ograniczać tę władzę - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski, komentując ostatnie wydarzenia w Rosji. W niedzielę w wielu miastach tego kraju na demonstracje przeciwko korupcji przyszły tysiące ludzi. W Moskwie policja zatrzymała ponad 1000 osób.

Wyspa lemurów i baobabów. Wyprawa na Madagaskar

Madagaskar dzieli się na dwa światy. Ludzie żyją w miastach, które są molochami i na wsi, gdzie życie jest proste - opowiadał o tajemnicach tej wyspy Arek Ziemba, podróżnik i przewodnik po wyspie. Gość cyklu "Pokaż nam świat" opowiadał o tym, co warto zobaczyć na czerwonej wyspie i prezentował niezwykłe rzeczy, które produkowane są przez mieszkańców Madagaskaru.

Tysiące ludzi demonstrowały w Londynie przeciw Brexitowi

Tysiące ludzi zebrały się w sobotę w centrum Londynu, by protestować przeciwko zapowiedzianemu wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - na zaledwie kilka dni przed oficjalnym uruchomieniem przez premier Theresę May procedury Brexitu.

Polki uważają się za grube i brzydkie. Debata o kobiecym pięknie

Jak wynika ze światowych badań, młode Polki mają wyjątkowo niską samoocenę własnego wyglądu. Uważają się za grube i brzydkie, bardziej niż dziewczyny z innych krajów. Skąd bierze się tak surowa samokrytyka? W TVN24 BiS zapytaliśmy o to Tamarę Gonzalez Pereę, autorkę bloga macademiangirl.com, Urszulę Lolę z agencji Maxilook oraz psycholog Dorotę Mintę.

60 lat zjednoczonej Europy. Co zawierały Traktaty Rzymskie?

60 lat temu doszło podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały integrację europejską. Stopniowe pogłębianie współpracy gospodarczej krajów europejskich doprowadziło do realizacji idei integracji politycznej na Starym Kontynencie. 25 marca 1957 roku w Rzymie przywódcy sześciu państw: Francji, Republiki Federalnej Niemiec, Włoch, Holandii, Belgii i Luksemburga złożyli podpisy pod traktatami powołującymi Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) oraz Europejską Wspólnotę Energii Atomowej. Traktaty weszły w życie 1 stycznia 1958 roku. O tym, co zawierały, opowiadał w TVN24 BiS Łukasz Kijek.

Londyn ma zapłacić rachunek za Brexit. Gigantyczna suma

Opuszczając Unię Europejską, Wielka Brytania powinna zapłacić jej około 50 mld funtów (około 58 miliardów euro) z tytułu wspólnych należności - powiedział w piątek w rozmowie z BBC Radio szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Wzrosną ceny roamingu. Brexit może mocno uderzyć w konsumentów

Organizacje konsumenckie przygotowały listę rekomendacji dla negocjatorów w rozmowach o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Alarmują, że po Brexicie wzrosną ceny roamingu, zmienią się zasady transgranicznej opieki zdrowotnej czy opłaty za zakup w sklepach internetowych. "Europejscy konsumenci przez ponad 40 lat ogromnie skorzystali na unijnej polityce konsumenckiej, więc dziś wiele naszych praw uznajemy za pewnik. Tymczasem to się może zmienić" - podają europejskie organizacje w stanowisku.

Włosi coraz dłużej na garnuszku rodziców

W nieodległej perspektywie Włosi będą osiągać niezależność finansową dopiero w wieku 38 lat - wynika z przedstawionego raportu. Powodem jest, jak podkreślono, chroniczny brak szans życiowych i pracy. Bezrobocie wśród młodzieży wynosi około 40 procent.