Ze świata

Ze świata

Przełomowy wywiad pierwszej damy. "Mój mąż ma jedną wadę"

Brigitte Macron udzieliła pierwszego wywiadu. W rozmowie z "Elle" pierwsza dama Francji opowiada między innymi o swoim związku z Emmanuelem Macronem. Zażartowała, że jedyną jego wadą jest to, że jest młodszy od niej. Część rozmowy poświęcona została także roli żony w Pałacu Elizejskim. Brigitte Macron towarzyszy prezydentowi podczas wszystkich przyjęć i wyjazdów, a Francuzów najbardziej interesuje jej oficjalny status, który nie został uregulowany. Magazyn ukaże się w piątek, ale fragmenty okładkowego tematu już wyciekły do mediów. - To przełomowy wywiad, bo Brigitte była do tej pory bardzo dyskretna - mówi Anna Kowalska, korespondentka TVN24 BiS w Paryżu.

Magnes sposobem na oszustów. Ale nie zawsze się sprawdzi

Włoscy karabinierzy radzą turystom odwiedzających ich kraj, żeby na urlop zabrali ze sobą magnes. Jak wyjaśniają, ma on pomóc rozróżnić fałszywe monety od prawdziwych. - Ale zasada, że magnes przyciąga dwa euro jest raczej wyjątkiem - mówił Paweł Majtkowski, doradca finansowy. W studiu TVN24 BiS przeprowadził test różnych europejskich walut.

Pierścionek za 10 milionów dolarów i tort jak żyrandol. Ślub rosyjskiego oligarchy

Ośmiopiętrowy tort, dwie horrendalnie drogie suknie i pierścionek za miliony dolarów - takiego ślubu się nie zapomina, a że w te wakacje mieliśmy już kilka potencjalnych "ślubów roku" - jak ten dziedziczki rodu Svarowskich czy piłkarza Leo Messiego - to poprzeczka zawieszona była wysoko. Czy udało się ją przeskoczyć rosyjskiemu oligarsze? Materiał programu "24 godziny".

Ryanair złożył skargę na niemiecki rząd. Merkel broni decyzji

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair zaskarżyły do Federalnego Urzędu Antymonopolowego decyzję rządu Niemiec o udzieleniu niemieckim liniom Air Berlin kredytu w wysokości 150 mln euro. Berlin broni swojej decyzji, argumentując, że przez upadłość Air Berlin tysiące podróżnych mogłoby "zostać na lodzie".

Ktoś rozdzieli Irlandię? Londyn ma plan

Brytyjski rząd przedstawi w środę swoje plany dotyczące relacji pomiędzy Irlandią Północną a Irlandią po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, podkreślając sprzeciw wobec przywrócenia fizycznej granicy i kontroli celnej pomiędzy krajami. "Publikacja planów dotyczących przyszłych relacji pomiędzy Irlandią Północną a Irlandią odpowiada na wezwania Dublina o większą klarowność w podejściu Londynu do negocjacji" - ocenił w środę irlandzki rząd.

"Londyn chce przyspieszenia rozmów o handlu po brexicie"

Dr Thomas Sampson z London School of Economics (LSE) ocenił, że publikacja planów brytyjskiego rządu dotyczących okresu przejściowego i regulacji celnych po brexicie sugeruje, że Londyn chce przyspieszenia rozmów o przyszłej umowie o wolnym handlu z Unią Europejską.

Chiny zapowiadają ograniczenie handlu z Koreą Północną

Chińskie ministerstwo handlu oświadczyło w poniedziałek, że zakazuje od wtorku importu węgla, rudy żelaza, ołowiu oraz owoców morza z Korei Północnej. W ten sposób Pekin realizuje postanowienia rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ wobec Pjongjangu.

Mieszkańcy Barcelony chcą powstrzymania fali turystów

Mieszkańcy Barcelony mówią "nie" turystom, przyjeżdżającym do miasta. Lokalne organizacje zorganizowały manifestację na słynnej plaży Barceloneta. Zebrało się tam około 100 osób. Protestowali przeciw turystom, którzy zamiast hoteli wybierają prywatne apartamenty, co ma prowadzić do gwałtownego wzrostu czynszów i zmuszania mieszkańców do przeprowadzki w dalsze czyli tańsze rejony miasta.

Brytyjski rząd: opuścimy wspólny rynek i unię celną

Członkowie brytyjskiego rządu - minister finansów Philip Hammond i handlu międzynarodowego Liam Fox - napisali w niedzielę na łamach "Sunday Telegraph", że opuszczając Unię Europejską w marcu 2019 roku, Wielka Brytania opuści też wspólny rynek i unię celną. Chcą jednak ustanowienia okresu przejściowego, dzięki któremu firmy nie będą musiały mierzyć się w marcu 2019 roku z nagłą zmianą.

Ceny masła poszły mocno w górę. "To poważny kryzys"

Europa stoi w obliczu poważnego wyzwania, jakim jest kryzys maślany - alarmują Francuzi. Gwałtowny wzrost zapotrzebowania na ten produkt spowodował, że jego hurtowa cena skoczyła na unijnym rynku niemal dwukrotnie. Konsumenci w Polsce również płacą więcej, a ceny masła nadal nie przestają rosnąć.

Osiem tomów sagi w filmie. Na co warto wybrać się do kina?

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie filmu w ostatnim czasie? Jeden z głośnych filmów na ekranach to "Mroczna wieża", oparta na prozie Stephena Kinga, kolejny to "Królewicz Olch". W kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS o kinowych produkcjach opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24.

Zarabiają w funtach, więc nie stać ich na drogie wakacje. A ma być gorzej

Od czasu ubiegłorocznego referendum, w którym większość Brytyjczyków opowiedziała się za wyjściem z Unii Europejskiej, wartość funta mocno spadła. To sprawia, że Brytyjczycy zamiast jechać za granicę zostają w domu. Jak przewiduje bank Morgan Stanley, funt może dalej tracić na wartości i w przyszłym roku niemal zrównać się z wartością euro.

Unikaj miejsc, dokąd jeździ "cały świat". Oto doskonałe kierunki na tanie wakacje

Wakacje w środku sezonu co roku mają rzesze zwolenników. Sierpień jest miesiącem najwyższych cen i turystycznego oblężenia, wystarczy więc chwila cierpliwości, żeby zaoszczędzić. - Poczekajmy na wrzesień, wtedy ceny znów spadną - mówi o cenach biletów lotniczych w TVN24 BiS podróżnik Sergiusz Pinkwart. Radzi, dokąd teraz najlepiej można wybrać się na fantastyczny urlop.