Ze świata

Ze świata

Hugh Jackman walczy z rakiem i przestrzega przed słońcem

Aktor Hugh Jackman ponownie trafił na stół operacyjny. Po raz szósty usunięto mu z nosa komórki nowotworowe. Australijski aktor opublikował zdjęcie na Instagramie i opatrzył je wpisem: "pamiętajcie, aby unikać słońca i regularnie się badać". Jackman zmaga się z nowotworem skóry od 2013 roku. Od tego czasu poddaje się zabiegom, które mają powstrzymać rozwój choroby. Aktor podkreśla, że najlepszą metodą walki z rakiem są stałe kontrole. Przyznał też, że powodem jego zmagań z chorobą mogło być zbyt częste opalanie się bez użycia odpowiedniego zabezpieczenie z filtrem słonecznym.

Podróżowanie we dwoje, ale jednak osobno

Fotograf Mariusz Stachowiak oraz pasjonatka kuchni Dorota Kamińska podróżują w tym samym kierunku, jednak mają dwa osobne cele. - Ja podróżuję dla ludzi z racji tego, że pasjonuję się fotografią - przyznał Mariusz. Z kolei Dorota podczas wyjazdów poszukuje nowych smaków, zaznaczając, że stawia głównie na lokalne kuchnie i omija sieciowe restauracje. Podróżnicy wspólnie zwiedzili już Kubę, Gambię, Jawę, Lombok, Bangkok oraz Kuala Lumpur.

Wenecja Euganejska. Magiczne miasteczka regionu

Arqua Petrarca i Chioggia - to dwa miasteczka, które zdaniem Renaty Wioletty Pawlowskiej warto odwiedzić będąc w regionie Wenecji Euganejskiej. Jak zauważa autorka bloga Kalejdoskoprenaty.blogspot.it, całe północne Włochy zdominowała Wenecja, ale na uwagę zasługują również inne miejsca w regionie. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Skok wszech czasów. Kradzież na zlecenie niczym z "Mission Impossible"

W podlondyńskim Heathrow grupa złodziei zabrała z antykwariatu zabytkowe książki o wartości ponad 2 mln funtów, czyli blisko 10 mln zł. Wśród 160 skradzionych białych kruków pism były też autorstwa m.in. Mikołaja Kopernika, Leonarda da Vinci, Galileusza i Izaaka Newtona. Zdaniem ekspertów była to kradzież na zlecenie.

Pięć krajów w trzy miesiące. Wyjątkowa podróż poślubna

Kolumbia, Peru, Boliwia, Argentyna i Brazylia - to te kraje podczas trzymiesięcznej podróży poślubnej odwiedziła wraz z mężem Aleksandra Domagała. - Zależało nam na tym, żeby trzy miesiące były jak najbardziej zróżnicowane, a Ameryka Południowa oferuje niesamowicie zróżnicowane krajobrazy - mówi gość cyklu "Pokaż nam świat". Aleksandra Domagała podczas swojej podróży wraz z mężem spała m.in. na drzewie w amazońskiej dżungli. - Jest się budzonym przez niesamowite odgłosy dżungli - opowiada.

Szwajcarzy poparli zmiany w uzyskaniu obywatelstwa, ale nie chcą ruszyć podatków

59 proc. Szwajcarów opowiedziało się w niedzielnym referendum za proponowanym przez rząd uproszczeniem procedury uzyskania obywatelstwa przez wnuków imigrantów - wynika ze wstępnych danych ośrodka gfs.bern. Jednocześnie odrzucili rządową propozycję zmian podatkowych, zakładającą zniesienie przywilejów dla holdingów i zastąpienie ich nowymi ulgami.

Podróż z córką za 6 dolarów dziennie. Wzruszająca opowieść

- Na początku było bardzo ciężko, bo podróż z dzieckiem stawia inne wymagania. Problemem było jak w ogóle przemieszczać się z taką ilością bagażu - mówi Joanna Nowak, autorka bloga "Somos Dos". Pod koniec stycznia minęło tysiąc dni od chwili, kiedy podróżniczka wyruszyła w świat z córką Gają. Wędrując przez Amerykę Łacińską każdego dnia otrzymują mnóstwo wsparcia od ludzi. To dzięki ich gościnności podróż niezłomnych wędrowniczek wciąż trwa, mimo że żyją za zaledwie 6 dolarów dziennie. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Co Polacy robią z wolnym czasem? Prawie jedna piąta go nie ma

Prawie jedna piąta Polaków nie ma w dni powszednie czasu wolnego - wynika z badania GUS. Jeśli mamy czas wolny, najchętniej spędzamy go na świeżym powietrzu, popularne są też spotkania z rodziną lub znajomymi. Ponad 80 proc. badanych codziennie w wolnym czasie ogląda telewizję, a ponad połowa nigdy nie uprawia sportu.

Zaplanuj podróż na Karaiby. "Ceny zbliżone są do tych na mieście"

Marzysz o podróży na Karaiby? Jak mówi Jakub Porada z TTV, za 7-dniową wycieczkę na Saint Lucię trzeba zapłacić 7062 zł. - Walutą, którą tam rządzi jest dolar wschodniokaraibski - wskazuje gość TVN24 BiS, jednocześnie dodając, że ceny na miejscu są zbliżone do standardowych "na mieście". Za butelkę wody lub piwa trzeba zapłacić 1 dol., ceny obiadów w zależności od miejsca wahają się zaś od 4 do 20 dolarów.

Mieszkając u stóp Kazbeku. "Gruzja pozwoliła mi połączyć pasję z pracą"

- Kazbek i Gruzja zauroczyły mnie od razu i zdecydowałam się tam zostać - mówi Ewa Stachura. Jak mówi, Gruzja, w której mieszka od 1,5 roku pozwoliła połączyć pasję z pracą. - Wraz z gruzińskimi przyjaciółmi postanowiliśmy otworzyć agencję górską, która zajmuje się trekkingami - opowiada gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Prezydent rozważa nowy zakaz wjazdu do USA. "Wygramy tę bitwę"

Donald Trump rozważa wydanie nowego dekretu o zakazie wjazdu do Stanów Zjednoczonych dla obywateli niektórych krajów. To odpowiedź prezydenta na orzeczenie Federalnego Sądu Apelacyjnego w San Francisco, który podtrzymał decyzję o wstrzymaniu wykonywania dekretu o czasowym ograniczeniu imigracji.

Nauka języków w wieku 2 lat. "Łatwiej pozbyć się tzw. obcego akcentu"

- Im wcześniej dziecko zacznie uczyć się języka, tym łatwiej będzie mu pozbyć się tzw. obcego akcentu - mówi Aleksandra Pezda z TOK FM. W Belgii został uruchomiony pilotażowy program nauki obcego języka dla 2-latków. - Jeżeli dziecko ma możliwość kontaktu z językiem od najmłodszych lat to jest na pewno dobre. Język to nie jest tylko wymowa, gramatyka, to też jest inne myślenie i poznawanie innej kultury - wskazuje Joanna Olejek z Centrum Językowego Multi Lingua, agencja Multi Niania.

Zwiedzanie Macedonii. A gdyby tak trasami kulinarnymi?

- Jak spojrzymy na mapę, to Macedonia jest takim malutkim krajem wciśniętym gdzieś pomiędzy te bałkańskie państwa. Ale jest absolutnie przepiękna i można ją zwiedzać trasami kulinarnymi, trasami monasterów, trasami turystyki aktywnej - mówiła w „Pokaż nam świat” Justyna Mleczak, podróżniczka oraz pilotka wycieczek. Jej zdaniem kraj jest też ciekawy ze względu na zabytki historyczne - zarówno z okresu bizantyjskiego, jak i rzymskiego czy tureckiego.

Ukraina woła o finansową pomoc. UE jej udzieli, MFW wciąż nie zdecydował

Ukraina liczy na zawarcie porozumienia z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) do końca miesiąca, co umożliwi przekazanie jej kolejnej transzy pomocy - poinformował w rozmowie z agencją Reutera ukraiński premier Wołodymyr Hrojsman. Spotkał się on także w Brukseli z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem, który poinformował, że UE przekaże Ukrainie 600 mln euro. Powiązał to jednak ze zniesieniem zakazu eksportu drewna.