Ze świata

Ze świata

Największa rzeka świata pokonana... na rowerach. Brawurowa wyprawa

W cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS historia niezwykłej wyprawy dwóch braci Dawida Andresa i Huberta Kisińskiego, którzy przemierzyli Amazonkę… na rowerach. Ich podróż zakrawała na niemożliwe do zrealizowania szaleństwo, ale okazała się wspaniałą przygodą i cenną życiową lekcją. Dla jednego była spełnieniem marzeń, dla drugiego ostatnią szansą na ocalenie. W ciągu sześciu miesięcy bracia pokonali ponad osiem tysięcy kilometrów, przekroczyli dwie strefy klimatyczne i trzy strefy czasowe.

Dzień Świętego Patryka. Zobacz, jak bawi się świat

17 marca to Dzień Świętego Patryka - święto narodowe i religijne Irlandii. Obchodzone jest w dniu śmierci biskupa, który wprowadził chrześcijaństwo na pogańskiej wyspie. Nieodłącznym elementem świętowania jest wszechobecny kolor zielony. Na ulicach Dublina gromadzą się tego dnia co roku setki tysięcy mieszkańców i turystów. Parady odbywają się nie tylko w Irlandii, ale i innych krajach, na przykład w Stanach Zjednoczonych. W TVN24 BiS przez cały dzień relacjonujemy te uroczystości.

Popularny środek na chwasty nie jest rakotwórczy

Dostępne dowody naukowe nie pozwalają sklasyfikować glifosatu jako substancji kancerogennej, mutagennej albo szkodliwej dla rozrodczości – wynika z opinii przyjętej przez Europejską Agencję Chemikaliów (ECHA).

Polska na spotkaniu G20. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć

W niemieckim Baden-Baden rusza w piątek dwudniowe spotkanie ministrów finansów i prezesów banków centralnych krajów należących do G20. Będą rozmawiać o najważniejszych kwestiach związanych z finansami i gospodarką światową. Polska, którą reprezentować będzie wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, po raz pierwszy w historii weźmie udział w szczycie. Oto pięć rzeczy, które musisz wiedzieć.

70 tysięcy euro za obiad z Silvio Berlusconim

70 tysięcy euro zaoferowała zachowująca anonimowość kobieta za obiad z byłym premierem Włoch Silvio Berlusconim. Spotkanie wylicytowała podczas aukcji dobroczynnej. Cała kwota zostanie przekazana ludności z terenów trzęsienia ziemi w środkowej części kraju.

Zamurowali wejście do banku. Władze wprowadziły sankcje

Władze Ukrainy nałożyły sankcje na pięć działających w tym kraju banków z rosyjskim kapitałem, zakazując im wyprowadzania środków za granicę. Decyzję, którą podjęła Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, zaakceptował w czwartek prezydent Petro Poroszenko.

Niezwykła amerykańska wyprawa. "Stan jest całkowicie położony w górach"

- Stan Wirginia Zachodnia jest przepiękny, bo całkowicie położony w górach Appalachach - mówi Magdalena Nowak, instruktora wspinaczka. Podróżniczka mieszkała tam przez rok i jak wskazuje, niezwykle malowniczo wygląda kanion rzeki New. - Jest nazywany wielkim kanionem wschodniego wybrzeża - opowiada. Gość cyklu "Pokaż nam świat", wszystkim fanom wspinaczek poleca zaś szczyt Seneca Rocks.

Trump chce zmienić politykę dotyczącą zużycia paliwa

Donald Trump ogłosił w środę, że przepisy federalne dotyczące zużycia paliwa w samochodach osobowych i ciężarowych, zostaną zrewidowane w przyszłym roku. Amerykański prezydent zamierza zmienić politykę skupiającą się na ochronie środowiska, która według niego hamowała wzrost gospodarczy.

Kraj safari, wuwuzeli i pięknej przyrody. Magiczne miejsca w RPA

Johannesburg, Kapsztad oraz Przylądek Dobrej Nadziei to miejsca, które trzeba zobaczyć podróżując po Republice Południowej Afryki - opowiadali w TVN24 BiS Alina Piotrowska i Robert Sienczewski, goście cyklu "Pokaż nam świat". Jak dodawali, kolejną atrakcją, którą nie sposób pominąć w RPA jest safari. - Można spotkać wówczas takie zwierzęta jak słonie, bawoły, lwy, lamparty i hipopotamy - wymieniali.

Brakuje nawet waty i rękawiczek. Strajk służby zdrowia w Grecji

Lekarze, pielęgniarki i zarządcy regionalnych szpitali państwowych w Grecji rozpoczęli w środę 24-godzinny strajk w proteście przeciw złej sytuacji w publicznej służbie zdrowia. W niektórych szpitalach brakuje nawet waty czy rękawiczek - alarmują związkowcy.

Zakończył się strajk na lotniskach w Berlinie

Prowadzony od poniedziałku strajk personelu naziemnego na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld zakończył się w środę nad ranem. Ruch w obu portach lotniczych wrócił do normy, choć możliwe są jeszcze pojedyncze opóźnienia - przekazały władze lotniskowe.

Są zaniepokojeni, bo kawa na mieście ma być droższa

Zaniepokojenie i protesty wywołała w Rzymie zapowiedź podwyżki cen kawy w barach o 10-20 centów za filiżankę. Podniesienie cen zarekomendowało stowarzyszenie stołecznych usługodawców tłumacząc to koniecznością szkolenia personelu, inwestycji i remontu barów.

Brytyjski socjal nie dla imigrantów. Zobacz, co mogą stracić Polacy

Brytyjski parlament odrzucił poprawki, które gwarantowały utrzymanie praw nabytych przez obywateli Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy będą mogli teraz przerwać wypłacanie zasiłków socjalnych dla imigrantów, w tym i Polaków. Chodzi o zasiłki na dzieci, "becikowe", dodatek mieszkaniowy, zasiłki dla bezrobotnych czy kupony za które można kupić na przykład żywność. Na Wyspach z zasiłków socjalnych korzysta ponad pięć milionów osób, ale imigranci stanowią w tej liczbie małą grupę.

Berlin szykuje gigantyczne kary za hejt w sieci

Niemcy planują wdrożenie nowego prawa, które zobliguje sieci społecznościowe, takie jak np. Facebook, do usuwania oszczerczych postów i gróźb - podaje Reuters. Niedostosowanie się do tego wezwania poskutkuje nałożeniem na firmę kary finansowej w wysokości nawet 50 mln euro - przewiduje projekt.

Strajk na lotniskach w Berlinie. Odwołano blisko 580 lotów

Personel naziemny na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld we wtorek kontynuował rozpoczętą dzień wcześniej akcję strajkową w sporze o podwyżkę wynagrodzeń. Według przewoźników odwołanych zostało ok. 580 lotów, czyli prawie wszystkie loty z i do Berlina.

Jachtem dookoła świata. "Od dziewięciu lat Crystal jest moim domem"

- Od dziewięciu lat jacht Crystal jest moim domem - mówi Michał Palczyński, który w ciągu trzech lat opłynął cały świat. - W 2013 roku wyruszyłem z Lizbony, żeglowaliśmy na południe przez Wyspy Zielonego Przylądka - opowiada. Jego rejs zakończył się we wrześniu 2016 roku. Jak mówi Palczyński, z podróży najbardziej zapamiętał "miejsca odludne i takie gdzie pogoda jest kapryśna i nieprzewidywalna". To jednak nie koniec, żeglarz już planuje bowiem dłuższy, pięcioletni rejs. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Miliardy z unijnego tortu. Polska dostanie mniejszy kawałek?

Komentatorzy obawiają się, że w nowej perspektywie finansowej z UE do naszego kraju trafi dużo mniej pieniędzy niż obecnie. Wszystko przez ochłodzenie relacji, Brexit oraz projekty reform samej Unii Europejskiej, w ramach których wymienia się koncepcję Unii "wielu prędkości" i stworzenia oddzielnego funduszu dla państw strefy euro.