Ze świata

Ze świata

Miasto pęka w szwach. Turystów przeniosą na sztuczną wyspę

Dubaj wciąż się rozrasta i to bardzo szybko. Teraz miasto ma się rozciągnąć na wodę - i to dosłownie - a to dzięki dwóm sztucznym wyspom, które nazwano Marsa Al Arab. Inwestycja, która pochłonie ponad dwa miliardy dolarów, ma zostać ukończona przed upływem trzech lat.

Piękne plaże i zaciszne zatoki. Oto idealne miejsce na wypoczynek

Nadmorskie Algarve to otoczony malowniczymi górami 200-kilometrowy pas wybrzeża na południowym krańcu Portugalii. Prowincja słynie z łagodnego klimatu, pięknych plaż z licznymi zacisznymi zatokami i fantazyjnych skał uformowanych przez wiatr i wodę. To miejsce na wypoczynek wybrała Anna Dec z tvnmeteo.pl.

Namiętny pocałunek w Cannes i święto książki w Warszawie. Co słychać w kulturze?

70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes oficjalnie rozpoczęty. To nie tylko walka o Złotą Palmę, ale również o tytuł królowej czerwonego dywanu. O tym, kto ma największe szanse w obu tych kategoriach opowiadała w TVN24 BiS Ewelina Woźnica w cotygodniowym przeglądzie kulturalnym. Będzie też o pocałunku Moniki Bellucci, wynikach konkursu Grand Press Photo 2017, Warszawskich Targach Książki i nowej płycie Katy Perry.

Piwo najpopularniejsze, ale nie na imprezach. Zobacz, jak Polacy piją alkohol

Jeśli piwo, to podczas kameralnych spotkań z przyjaciółmi. Jeśli wino, to w rodzinnym gronie. Jeśli zaś wódka, to najczęściej na imprezie - tak w świetle wyników najnowszych badań CBOS piją alkohol dorośli Polacy. Choć najpopularniejszym napojem alkoholowym w naszym kraju jest piwo, Polakom najczęściej zdarza się upijać wódką.

Odkryli nowy raj podatkowy. Wyniki wielkiego śledztwa

Trzynaście europejskich tytułów prasowych należących do sieci European Investigative Collaborations (EIC) rozpoczęło w piątek publikację "Malta files" - ponad 150 tys. poufnych dokumentów, które mają pokazać, że Malta - najmniejszy kraj UE - jest rajem podatkowym.

Były minister musi zwrócić setki milionów euro

Francuski sąd kasacyjny anulował w czwartek ostatecznie ugodę finansową w sporze między byłym ministrem Bernardem Tapie a upadłym bankiem Credit Lyonnais. Nakazał Tapie'emu zwrot przyznanych mu ramach tego porozumienia 404 mln euro. Problem w tym, że jest on obecnie niewypłacalny.

Nie chcą iść do pracy. Zobacz, jak wygląda polskie bezrobocie

Dwie trzecie bezrobotnych pozostaje bez pracy dłużej niż rok, w tym 21 procent nie ma zatrudnienia od ponad dwóch do pięciu lat; a jedna trzecia - od pięciu lat - wynika z badania CBOS. Jednocześnie niemal połowa pozostających bez pracy nie wyraża gotowości do jej podjęcia od razu, co stanowi najwyższy wynik w historii badań. W raporcie zwrócono uwagę, że większość bezrobotnych (71 proc.) przyznaje, że podstawowym źródłem ich utrzymania są dochody uzyskiwane przez innych członków rodziny. Zobacz, z czego żyją i jak sobie radzą.

Merkel upomina Wielką Brytanię. Stawką prawa unijnych obywateli

Jeśli Wielka Brytania po wyjściu z Unii Europejskiej wprowadzi ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się unijnych obywateli, to będzie to miało swoją cenę - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel na konferencji międzynarodowych związków zawodowych w Londynie.

Szybko i w nadmiarze. Kofeina niespodziewanie zabiła nastolatka

Kawa i napoje energetyczne, które zostały wypite w krótkim czasie, okazały się być śmiertelną mieszkanką dla młodego organizmu. W Stanach Zjednoczonych z powodu przedawkowania kofeiny zmarł szesnastoletni chłopiec. Zdarzenie rozpoczęło dyskusję o bezpieczeństwie popularnych produktów zawierających tę substancję.

Niemowlęta mają coraz starsze mamy

Dotychczas w Stanach Zjednoczonych kobiety wydawały na świat więcej potomstwa, zanim ukończyły 30. rok życia. Teraz jest więcej matek, które pierwsze dziecko urodziły już po tym wieku.

Marzysz o własnym zamku? Włoski rząd rozdaje je za darmo

Zamki, wieże, kamieniczki oraz inne historyczne budynki. Włochy chcą rozdać ponad sto zabytkowych budowli całkowicie za darmo. Przed nowym właścicielem stawiają jedno zadanie: z darowanego dworku albo fortecy musi uczynić centrum turystycznej rozrywki. Wszystko po to, by podróżujący decydowali się odwiedzać mniej znane miasteczka Italii.

Prawie 1400 złotych za małżeństwo. Sprawdź, jakie są warunki

Bukareszt ma pomysł, jak zmobilizować młodych obywateli do zawierania małżeństw. Zachęta do nowego związku jest tym większa, że ma przyjmować postać gotówkową. W ramach ślubnego prezentu nowożeńcy mogą liczyć na 1,5 tysiąca rumuńskich lei, czyli równowartość 1,4 tysiąca złotych. Mieszkanie w stolicy choć przez jednego z nich jest jednym z waunków, jakie muszą spełnić państwo młodzi, żeby dostać pieniądze. O dwóch pozostałych posłuchaj w wideo z programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Takiego urlopu jeszcze nie było. Premier składa obietnicę

Wprowadzenie rocznego urlopu na opiekę nad starszymi członkami rodziny - to jedna z obietnic wyborczych premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Zdaniem Davida Kennedy'ego, Brytyjczyka mieszkającego w Polsce, to dobry pomysł. - Społeczeństwo się starzeje - podkreśla gość TVN24 BiS.

Dostają wezwania do zapłaty. Niezwykły podatek

Podatek od wycieraczek, a także od serwetek w barach wprowadzono w Modenie na północy Włoch. Dziennik "Corriere della Sera" informuje we wtorek, że wezwanie do zapłacenia tej należności rozesłano do kilkudziesięciu sklepów i lokali.

Długa "lista wstydu". Pracownicy umierają tam na "karoshi"

Japoński rząd po raz pierwszy w historii opublikował ogólnokrajową listę ponad 330 firm, które naruszyły prawa pracownicze. W wykazie wymieniono państwową pocztę oraz globalne koncerny. Raport ma pomóc w walce ze zjawiskiem "karoshi" oznaczającym śmierć z przepracowania.