Ze świata

Ze świata

Złodzieje wiedzą, że dom jest pusty. Sami o tym informujemy

Dzielenie się prywatnością w wirtualnym świecie ma swoje negatywne konsekwencje. Nasza aktywność w mediach społecznościowych może być bowiem doskonałym źródłem informacji dla złodziei. Boleśnie przekonał się o tym między innymi znany angielski piłkarz John Terry.

Kupił luksusowe auto. Rozbił je godzinę po wyjechaniu z salonu

To się nazywa pech. Nabywca luksusowego ferrari 430 rozbił je zaledwie godzinę po wyjechaniu z salonu w South Yorkshire w Anglii. Stało się to po tym, jak stracił panowanie nad kierownicą i wypadł z trasy. Samochód stanął w płomieniach, ale kierowcy udało się z niego wydostać z niewielkimi obrażeniami. Nie ucierpiał też nikt inny.

Film z polską zakonnicą hitem internetu. Pędzi do Santiago de Compostela

Nagranie z polską zakonnicą robi furorę w hiszpańskim internecie. Na filmie widać kobietę w habicie pędzącą z górki na rowerze. Zdaniem autora, na wideo widać jedną z dwóch sióstr zakonnych, pielgrzymujących w ten sposób do Santiago de Compostela. Każdego roku hiszpańskie sanktuarium odwiedzają setki tysięcy pielgrzymów. Znajduje się tu grób świętego Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów. Do miejscowości prowadzi sławna na cały świat droga świętego Jakuba.

Bez paszportu na Wyspy nie dotrzesz. Londyn straszy Europę

Londyn zapowiada koniec swobodnego przepływu osób między Unią a Wielką Brytanią. Ma to nastąpić zaraz po oficjalnym brexicie. Minister do spraw imigracji Brandon Lewis powiedział w czwartek, że do marca 2019 roku brytyjski rząd wprowadzi nowe rozwiązania w sprawie wjazdu unijnych obywateli na Wyspy.

Rosja: konflikt z Siemensem nie stanowi problemu

Zdaniem ministra energetyki Aleksandra Nowaka Rosji nic nie grozi w związku z konfliktem wokół nielegalnego dostarczenia turbin gazowych Siemensa na Krym. Jak argumentował minister, "to, co oferuje Siemens, może być dostarczone przez inne firmy".

Odchodzi po półtora roku pracy. Na pożegnanie dostanie miliony

Oburzenie polityków, mediów i opinii publicznej wywołała we Włoszech informacja o odprawie w wysokości prawie 30 milionów euro dla odchodzącego dyrektora firmy Telecom Flavio Cattaneo. On sam odpowiada, że nie widzi w tym żadnego skandalu. - Jestem profesjonalistą, a nie normalnym menedżerem - stwierdził.

Tanie latanie może być jeszcze tańsze. Na horyzoncie spadek cen biletów

W związku z utrzymującymi się niskimi notowaniami ropy oraz rosnącą konkurencją na rynku, w całym drugim półroczu przeciętne ceny lotów mogą potanieć o 8 procent - ocenił Ryanair, największy przewoźnik w Europie. Irlandzkie linie lotnicze mogą sobie pozwolić na obniżki, bo w pierwszym kwartale zanotowały ogromny wzrost zysków.

USA zaostrzą sankcje wobec Rosji. "Trump poprze ustawę"

Prezydent Donald Trump poprze porozumienie w Kongresie w sprawie zaostrzenia sankcji wobec Rosji - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu. W odpowiedzi na to przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker "zarządził pilny przegląd rozwiązań, jakimi Bruksela powinna reagować, gdyby amerykańskie sankcje uderzyły w europejskie przedsiębiorstwa" - donosi "Financial Times". Zdaniem rzecznika prezydenta Putina, kontynuowanie ze strony USA "retoryki sankcji" jest szkodliwe dla interesów obu krajów.

Ile kosztują loty, co warto zjeść na miejscu. Zaplanuj wyjazd do Gruzji

Planujesz podróż do Gruzji? Jak wskazuje Jakub Porada, za przelot z Katowic do Kutaisi zapłacimy jedynie 388 złotych w dwie strony. Dodatkowo na przejazd busem z lotniska do Tbilisi wydamy około 31 złotych. Jeżeli chcemy skorzystać z oferty biura podróży, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 2799 złotych. Tyle kosztuje ośmiodniowa wycieczka do Gruzji. Na miejscu warto spróbować np. chinkali, czyli małych pierożków nadziewanych farszem mięsnym. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Unijny tort do podziału. Polska nie może już liczyć na "łagodne traktowanie"

W ciągu swojego członkostwa w Unii Europejskiej Polska dostała "na czysto" 85 miliardów euro, czyli około 365 miliardów złotych. Ale wiadomo już, że budżet unijny na kolejne lata będzie mocno skurczony. Między innymi przez wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Dlatego trudniej będzie wynegocjować dopłaty z unijnych funduszy. - Można się spodziewać, że w tej sytuacji budżet przeznaczony na spójność będzie dużo niższy - ocenił Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. Dodatkowo swój wpływ ma jeszcze napięta atmosfera na linii Warszawa - Bruksela. Mówiła o tym między innymi komisarz unijna Elżbieta Bieńkowska. Zdaniem Kuczyńskiego, w momencie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości przy rozliczeniu dofinansowania, Polska raczej nie będzie mogła liczyć na "łagodne traktowanie". Zobacz, jak kształtuje się unijnym budżet w programie "Bilans" TVN24 BiS.