Ze świata

Ze świata

Węgrzy obniżają VAT na niektóre towary

Podatek VAT na świeże mleko, jajka i drób został na Węgrzech obniżony od początku roku. Przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa nie wykluczył dalszych obniżek w przyszłości.

WSJ: Trump planuje zatrudnić byłego urzędnika Reagana

Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Donald Trump najprawdopodobniej powierzy funkcję przedstawiciela handlowego USA byłemu urzędnikowi administracji Ronalda Reagana, Robertowi Lighthizerowi - informuje we wtorek dziennik "Wall Street Journal".

McVatican. Burgery i frytki w kamienicy należącej do Watykanu

W należącej do Watykanu kamienicy koło placu Świętego Piotra otwarty został bar sieci McDonald's. Przeciwko takim planom przez kilka miesięcy protestowała część dostojników kościelnych i mieszkańców tej okolicy. Włoskie media nazwały Nowy bar McVatican.

Brexit na ekranach kin. Wielkie plany hollywoodzkiego producenta

Hollywoodzkie studio filmowe Warner Bros chce przenieść na ekran historię o kampanii na rzecz Brexitu. Film oparty będzie na wspomnieniach założyciela inicjatywy Leave.EU (ang. opuścić UE) milionera Arrona Banksa, spisanych w książce "Bad Boys of Brexit".

Nowe paczki papierosów we Francji odstraszają wyglądem

Francja po Australii i Wielkiej Brytanii ujednolica opakowania papierosów. Nowy, wyjątkowo brzydki, wzór paczek do papierosów wchodzi w życie z początkiem 2017 roku. Czarne i ciemnozielone pudełka „ozdobione” zatrważającymi zdjęciami i ostrzegawczymi napisami w stylu : „9 na 10 raków płuc jest powodowanych paleniem”. Trudno tam także znaleźć informacje na temat marki wyrobu.

Nadchodzi czas wyborów w Europie. Prognozy na 2017 rok

O kalendarzu wyborczym w Europie w 2017 roku w programie "Otwarcie dnia" dyskutowali Katarzyna Pisarska z Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz Łukasz Lipiński z Polityki Insight. O losach swojego kraju będą decydować Francuzi, Niemcy, Holendrzy i Czesi, co może zmienić pejzaż polityczny Europy.

Brak śniegu doskwiera kurortom narciarskim

Brak śniegu doskwiera wielu kurortom narciarskim. Gość "Otwarcia dnia", Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery przyznała, że rok 2016 był najcieplejszym od 1864 roku, kiedy to rozpoczęto prowadzenie badań. Z kolei Maciej Nykiel, prezes fly.pl komentował, jak brak śniegu może wpłynąć na branżę turystyczną i zagrozić kurortom narciarskim.

"Pokazywanie świata dziecku również nam otwiera oczy"

- Pokazywanie świata dziecku również nam otwiera oczy - mówili w programie "Pokaż nam Świat" Magdalena i Sergiusz Pinkwartowie, którzy w każdą swoją podróż zabierają swojego 3,5-letniego syna Wilhelma. Malec świat zwiedza od 30. dnia życia. - Podróżujemy przede wszystkim blisko. Nie trzeba zwiedzać dalekich krajów i egzotycznych, żeby odkrywać piękno świata - opowiadał Sergiusz Pinkwart. - Bardzo dużo podróżujemy po Polsce, ale również po Europie - dodał.

Nowy Rok 12 kilometrów nad ziemią

Goście programu „Pokaż nam Świat” Iwona i Bartek Neroj, którzy wraz ze swoją 6-letnią córką Polą złożyli wizytę w studiu TVN24BiS, opowiadali o tym, jak świętowali nadejście Nowego Roku kilkanaście tysięcy metrów nad ziemią - podczas podróży samolotem z Santiago de Chile do Europy. Podzielili się także wspomnieniami z podróży po Ameryce Południowej, której pretekstem były odwiedziny dalekich krewnych odnalezionych po latach.

Plan na 2017 rok? Zdobyć Mount Everest

O wspinaczce na najwyższe szczyty Ziemi opowiadali goście programu "Pokaż nam Świat" podróżnicy i wspinacze, którzy przygotowują się do zdobycia Mount Everestu w 2017: Sylwia Bajek, uczestniczka projektu "Najmłodsza Polka na Evereście" oraz Szczepan Brzeski, uczestnik projektu "Ukończenie korony Ziemi".

Głośne rozwody, rozkochane pary. Co się działo za kulisami Hollywood?

Angelina Jolie i Brad Pitt, Johnny Depp i Amber Heard – to tylko niektóre z celebryckich par, które przykuwały uwagę w 2016 roku. Te gwiazdy akurat się rozstały, ale były i takie, które nie dawały o sobie zapomnieć z innych powodów. W programie "24 Godziny" Witold Tabaka rozmawiał o tym z Tomaszem Marcinem Wroną z portalu TVN24.PL

Francuzi stawiają na elektryczne auta. Będą wysokie dopłaty

Zanieczyszczenie powietrza bardzo przeszkadza paryżanom, dlatego też merostwo postanowiło im udostępnić rozwiązania, które obniżą poziom smogu: darmowe parkingi, część komunikacji miejskiej, darmowe wypożyczanie miejskich samochodów i rowerów. Oprócz tych udogodnień nałożono ograniczenia prędkości. A już od stycznia 2017 roku państwo przygotowuje jeszcze poważniejsze zmiany, m.in. wysokie dopłaty do zakupu elektrycznych aut czy motocykli, a także nowe obowiązki dla państwowych firm, które zamierzają rozszerzać flotę. Prosto z Paryża opowiada o tym Anna Kowalska, korespondentka TVN24BiS.