Ze świata

Ze świata

Unijny przemysł cierpi z powodu dumpingu. Raport z Brukseli

Unijny przemysł cały czas zmaga się z przywozem towarów po cenach dumpingowych i subsydiowaniem produkcji w niektórych krajach, a także nadpodażą w niektórych gałęziach globalnej gospodarki - informuje Komisja Europejska w najnowszym raporcie na temat ochrony handlu.

Pomoc dla ofiar przemocy. Dostaną 10 dni dodatkowego urlopu

Nowozelandzki parlament przyjął ustawę zapewniającą ofiarom przemocy w rodzinie 10-dniowy płatny urlop, aby mogły one opuścić swoich oprawców i znaleźć nowy dom, w którym będą bezpieczne. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od kwietnia przyszłego roku.

Nowe firmy objęte unijnymi sankcjami. Za budowę mostu na Krym

Unia Europejska dodała do listy sankcyjnej sześć firm uczestniczących w budowie mostu nad Cieśniną Kerczeńską, łączącego Krym z Rosją. Wspólnota uznała działania tych przedsiębiorstw za podważające lub narażające na szwank integralność, suwerenność i niepodległość Ukrainy.

Chiny zaproponowały Londynowi rozmowy o wolnym handlu

Chiny zaproponowały Wielkiej Brytanii rozpoczęcie rozmów na temat umowy o wolnym handlu, która miałaby obowiązywać po wystąpieniu tego kraju z Unii Europejskiej - powiedział w poniedziałek przebywający z wizytą w Pekinie szef brytyjskiego MSZ Jeremy Hunt.

Płaca minimalna starczy na dwie kawy

Kilka dni temu Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował prognozę, z której wynika, że do końca roku inflacja w Wenezueli może sięgnąć... miliona procent. Teraz okazuje się, że ta liczba może być zbyt optymistyczna.

Ukraińcy podpisali umowę z Boeingiem

Ukraiński producent samolotów Antonow wznowi seryjną produkcję dzięki umowie podpisanej z Boeingiem. Zgodnie z nią, amerykański gigant - za pośrednictwem dostarczającego części oddziału konsorcjum Aviall Services - wyposaży Ukraińców w potrzebne produkty.

Zyski Ryanaira zanurkowały. Przez podwyżki pensji, ceny paliw i strajki

Ryanair zanotował 20-procentowy spadek zysków w pierwszym kwartale tego roku do poziomu 319 milionów euro, wobec 397 mln euro rok temu - poinformowano w komunikacie. Zdaniem szefa irlandzkiego przewoźnika Michaela O'Leary'ego przyczyniły się do tego wzrost cen paliw, kosztów pracy oraz strajki. Nie wykluczył, że linia lotnicza będzie zmuszona do "przeglądu" siatki połączeń w rozkładzie zimowym.