Ze świata

Ze świata

Cięcia w unijnym budżecie. Jest propozycja dla Polski

64,4 mld euro - taką kwotę ma otrzymać Polska z unijnego budżetu na politykę spójności w latach 2021-2027 - wynika z propozycji Komisji Europejskiej. To o 23 proc. mniej niż w poprzednim budżecie. Polska pozostałaby jednak największym beneficjentem funduszy spójności w UE.

Nie żyje jeden z najbogatszych Francuzów

W poniedziałek w Paryżu w wieku 93 lat zmarł francuski biznesmen Serge Dassault. Jego majątek był wyceniany na ponad dwadzieścia dwa miliardy dolarów, co dawało mu pozycję w pierwszej pięćdziesiątce najbogatszych osób na świecie.

Sześć najlepszych miejsc na wakacje w Europie. Sprawdź nowy ranking

Region Emilia-Romania we Włoszech znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych kierunków na wakacje w 2018 roku. Podium zestawienia przygotowanego przez wydawnictwo Lonely Planet uzupełniają hiszpańska Kantabria i holenderska Fryzja. Tuż za podium znalazły się zaś Kosowo, francuska Prowansja oraz szkockie Dundee. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Łukasz Kijek.

Cięcia w unijnym budżecie. Polska może sporo stracić

Komisja Europejska rozważa trzy propozycje reformy, które przekładają się na cięcia funduszy spójności. Według "Deutsche Welle", wariant optymistyczny zakłada, że Polska może dostać 11 procent mniej pieniędzy niż dotychczas. Pesymistyczny - oznacza cięcia na poziomie 23 procent. Projekt ma być ogłoszony we wtorek.

Butelka wina z 1774 roku sprzedana za ponad 103 tysiące euro

Za 103 700 euro sprzedano w sobotę na aukcji we wschodniej Francji butelkę deserowego wina pochodzącą z roku 1774 - poinformowała agencja AFP. Na tej samej aukcji sprzedano także inne dwie butelki wina z tego samego rocznika, odpowiednio za 76 250 i 73 200 euro. To prawdopodobnie najstarsze butelki wina, które znajdują się na rynku.

Kanadyjski rząd blokuje chińską inwestycję

Kanada chce mieć dobre stosunki gospodarcze z Chinami, ale rząd federalny zablokował sprzedaż notowanej na giełdzie firmy budowlanej Aecon Group na rzecz państwowej firmy z Chin. Powodem są kwestie bezpieczeństwa narodowego.

Potężne mandaty za nieskoszenie trawy

Kary w wysokości od 169 do 679 euro grożą w Rzymie tym, którzy nie będą kosić trawy w swoich prywatnych ogrodach. Grzywny zostały wprowadzone przez władze miejskie w ramach zapobiegania letnim pożarom.

Na kilogram kurczaka trzeba pracować 11 dni. Ludzie wyjeżdżają z kraju

Aż 88 godzin musi spędzić w pracy Wenezuelczyk, by pozwolić sobie na zakup kilograma kurczaka. Hiperinflacja, która nęka południowoamerykański kraj spowodowała, że w ciągu ostatniego roku drastycznie wzrosły ceny żywności. To nie jedyny problem z którym zmaga się Wenezuela. Kraj opuszcza coraz więcej obywateli między innymi w wyniku rosnącej przemocy.

Ekskluzywny jacht Husajna zmieniony w hotel. Wnętrze robi wrażenie

Apartament prezydencki, prywatne kwatery, jadalnie czy sypialnie. To wszystko znajduje się na pokładzie 82-metrowego ekskluzywnego jachtu, który powstał specjalnie dla byłego prezydenta Iraku Saddama Husajna. Jacht teraz na dobre zawinie do portu w Basrze i będzie służył jako obiekt hotelowo-rekreacyjny.

Handlowy gigant blokuje konta części klientów

Amazon blokuje konta klientów, którzy zbyt wiele razy zwracali towar zakupiony w serwisie. Takie działania są często podejmowane bez wyjaśnień ani ostrzeżeń ze strony giganta handlu elektronicznego - poinformował dziennik "Wall Street Journal". "Musimy reagować, by chronić dobro wszystkich, którzy korzystają z naszych usług" - odpowiadają w informacji przesłanej tvn24bis.pl przedstawiciele firmy.

Zuckerberg "na dywaniku" w Brukseli

Mark Zukcerberg w Brukseli odpowiadał na pytania europosłów w sprawie nieuprawnionego wykorzystania danych 87 milionów użytkowników portalu przez spółkę Cambridge Analytica.

Berlin obiecuje pomoc niemieckim firmom po decyzji Trumpa

Rząd pomoże niemieckim firmom robiącym interesy z Iranem, gdzie tylko będzie mógł, ale nie może całkowicie osłonić ich przed skutkami amerykańskiej decyzji w sprawie Iranu - powiedział niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier.

Afera im nie zaszkodziła. Ryanair pokazał wyniki

Afera z błędnie zaplanowanymi urlopami pilotów oraz tysiące odwołanych lotów nie zaszkodziły Ryanairowi. Irlandzki przewoźnik poinformował w poniedziałek, że w ciągu roku zanotował wzrost zysku w wysokości 10 procent. Z usług linii skorzystało ponad 130 milionów pasażerów.