Ze świata

Ze świata

Strajk w dużej linii lotniczej. Blisko co czwarty lot odwołany

W związku z piątkowym strajkiem pracowników francuskie linie lotnicze Air France poinformowały, że tego dnia zamierzają zrealizować 76 procent wszystkich lotów. Odwołano 20 procent zaplanowanych lotów długodystansowych z Paryża. Pracy odmówiła część pilotów. Załoga domaga się podwyżek.

Brytyjski rząd bierze się za wizy dla bogatych Rosjan

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd zapowiedziała, że rząd przyjrzy się wizom wydanym bogatym obcokrajowcom, w tym - rosyjskim inwestorom, w celu przeprowadzenia ich analizy pod kątem możliwego zaostrzenia przepisów.

Playboy zamyka konta na Facebooku

Amerykańska grupa Playboy ogłosiła w środę, że zamyka wszystkie swoje strony na Facebooku. Wyjaśniła, że powodem jest skandal z gigantycznym wyciekiem danych milionów użytkowników tego serwisu.

Awans Polski w unijnym rankingu. Potężne środki na inwestycje

Polska awansowała na piąte miejsce w Unii Europejskiej pod względem wysokości wsparcia uzyskanego z tak zwanego planu Junckera - poinformował resort inwestycji i rozwoju. Na inwestycje w naszym kraju Europejski Bank Inwestycyjny przeznaczył 2,9 miliarda euro, czyli około 12,4 miliarda złotych.

Zgoda na Nord Stream 2 w niemieckiej strefie ekonomicznej

Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) poinformował we wtorek o wydaniu zgody na budowę gazociągu Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec na Morzu Bałtyckim. Kończy to procedurę pozyskiwania zezwoleń na budowę tego gazociągu u naszych zachodnich sąsiadów.

Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Jest polski akcent

Port lotniczy Changi w Singapurze szósty rok z rzędu został wybrany najlepszym lotniskiem na świecie - wynika z najnowszego rankingu firmy konsultingowej Skytrax. Zestawienie powstało na podstawie ocen blisko 14 milionów pasażerów pochodzących z ponad 100 krajów.

Pojedynek dwóch mocarstw z polskim wątkiem w tle. "Takiego filmu nikt wcześniej nie zrobił"

"Zimna gra" to polska produkcja z międzynarodową obsadą. Rozmowy bohaterów toczą się głównie w języku angielskim, zaś film kierowany jest przede wszystkim do zagranicznego widza. Nie zabraknie w nim jednak polskich utytułowanych twórców, bo za scenografię i zdjęcia odpowiadają Allan Starski i Paweł Edelman. W produkcji zobaczymy też Roberta Więckiewicza. Akcja filmu, który do kin wejdzie w przyszłym roku, rozgrywa się między innymi w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Więcej o tej produkcji opowiadała Ewelina Woźnica z TVN24.

Dziewiczy rejs największego pasażerskiego statku świata. Prawdziwe "pływające miasto"

Waży 230 tysięcy ton, ma długość ponad 360 metrów, czyli więcej niż wysokość wieży Eiffla. "Symphony of the Seas" ("Symfonia mórz") to największy pasażerski statek świata, którego dziewiczy rejs rozpoczął się w sobotę. Jego 18 pokładów pomieści ponad sześć tysięcy pasażerów. Koszt budowy tego giganta to niemal 1,5 miliarda dolarów, a cena biletu waha się w przeliczeniu od 3 do 16 tysięcy złotych. W tym pływającym mieście nie sposób się nudzić. Pasażerowie mają do dyspozycji między innymi 20 restauracji, teatr, kino, dziesięciopiętrową zjeżdżalnię, lodowisko, boiska do siatkówki i koszykówki, kasyno, spa, klinikę, a nawet... więzienie. Materiał programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

Szykują się zmiany w "niemieckim 500 plus". Polacy mogą stracić duże pieniądze

194 euro na pierwsze i drugie dziecko, 200 euro na trzecie i 225 euro na każde kolejne dziecko. Przy czwórce dzieci daje to 813 euro, czyli w przeliczeniu ponad 3,4 tysiąca złotych. Taki zasiłek - Kindergeld - otrzymują wszyscy pracujący na terenie Niemiec. Nawet jeśli ich dzieci mieszkają w innym kraju, na przykład w Polsce. Teraz niemiecki rząd chce to zmienić i uzależnić wysokość dopłat od kosztów utrzymania w kraju, w którym dzieci mieszkają. Materiał programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

Gigantyczne pieniądze dla szefa Tesli. Trzeba jednak spełnić pewne warunki

Miliarder i założyciel Tesla Motors Elon Musk może zarobić prawie 56 miliardów dolarów w ciągu dziesięciu lat. Warunkiem jest między innymi wzrost wartości spółki na amerykańskiej giełdzie do poziomu 650 miliardów dolarów. Na taką formę wynagrodzenia zgodzili się akcjonariusze producenta samochodów. Plan jest ambitny, bo obecna wartość Tesli to około 54 miliardy dolarów.

Zielone światło dla gigantycznego przejęcia

Komisja Europejska poinformowała w środę o warunkowej zgodzie na przejęcie amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Monsanto przez niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego Bayer. Fuzja stworzy największą na świecie firmę zajmującą się pestycydami i nasionami.

Stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych w górę

Amerykańska Rezerwa Federalna podwyższyła główną stopę procentową o 25 punktów bazowych do 1,50-1,75 procenta - podano w komunikacie. Bankierzy z Fed wciąż oczekują trzech podwyżek stóp procentowych w 2018 roku. W górę zrewidowano również prognozy dla amerykańskiej gospodarki.

Europosłowie uderzają w Nord Stream 2. "Teraz wszystkie oczy będą skierowane na Radę UE"

Komisja przemysłu Parlamentu Europejskiego (ITRE) przyjęła w środę stanowisko popierające przygotowany przez Komisję Europejską projekt zmian w dyrektywie gazowej wymierzony w gazociąg Nord Stream 2. - Wszelkie wysiłki, które pozwolą na to, aby tę inwestycję wstrzymać, są dla Polski bardzo ważne - ocenił minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński. Eksperci przypominają jednak, że kluczowa będzie decyzja Rady UE.

Departament Stanu: USA są przeciwne budowie Nord Stream 2

Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert oświadczyła we wtorek, że Stany Zjednoczone są przeciwne budowie gazociągu Nord Stream 2. Dodała, że przedsiębiorstwa zagraniczne związane z tym projektem mogą być - na podstawie ustawy Kongresu - "wystawione na amerykańskie sankcje". Stanowisko władz USA na Twitterze skomentował premier Mateusz Morawiecki.