Ze świata

Ze świata

Zegarek za kilkanaście milionów złotych. "Gwiazda najbliższej aukcji"

Nawet cztery miliony dolarów, czyli równowartość 15 milionów złotych, może kosztować zegarek, który trafi na aukcję w przyszłym tygodniu. - Stał się legendą wśród kolekcjonerów. Znany jest po prostu jako "Asprey", to nasza gwiazda najbliższej aukcji - powiedział Sam Hines z Domu Aukcyjnego Sotheby's.

Gigant szykuje się na brexit. Przygotowuje most powietrzny

BMW wzmacnia logistykę zapewniając sobie opcję transportu powietrznego do Wielkiej Brytanii - poinformował dyrektor generalny niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Harald Krueger. W ten sposób spółka przygotowuje się na skutki brexitu.

Przełom w sprawie e-booków. Unia likwiduje podatkowy absurd

Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej zatwierdzili we wtorek w Brukseli przepisy, które umożliwiają objęcie elektronicznych wydań książek i gazet obniżoną stawką podatku VAT. Jest to zakończenie trwającej od blisko dwóch lat procedury legislacyjnej.

Umowa handlowa Japonia-UE coraz bliżej ratyfikacji

Japoński rząd przyjął projekt ustawy ratyfikującej porozumienie z Unią Europejską o wolnym handlu. Wymagana jest jeszcze zgoda PE i parlamentu Japonii; według agencji Kyodo umowa może wejść w życie 1 lutego przyszłego roku.

Biustonosz za milion dolarów. Założy go 29-letnia Szwedka

Firma Victoria’s Secret ujawniła w poniedziałek, że to szwedzka supermodelka Elsa Hosk założy Fantasy Bra podczas tegorocznego pokazu słynnej bieliźniarskiej marki. Biustonosz zaprojektowany przez Atelier Swarovski jest wart milion dolarów i stworzony został z topazów, srebra i ponad dwóch tysięcy diamentów.

Wicepremier Włoch: polityka Donalda Trumpa receptą dla Europy

Wicepremier Włoch Luigi Di Maio ocenił w poniedziałek w wywiadzie dla brytyjskiej gazety "Financial Times", że zwiększenie planów wydatkowych przy obniżaniu podatków na wzór polityki gospodarczej prezydenta USA Donalda Trumpa "jest receptą dla Europy". Polityk bronił tym samym projektu włoskiego budżetu.

Liderzy biznesu chcą drugiego referendum w sprawie brexitu

Ponad 70 liderów biznesu podpisało się pod listem opublikowanym w "Sunday Times", domagając się przeprowadzenia referendum dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Sygnatariusze przekonują, że potencjalny twardy brexit będzie bardzo szkodliwy dla brytyjskiej gospodarki.

Japonia otwiera się na pracowników z zagranicy. Ale są warunki

Ułatwiony dostęp do pracy w Japonii - tamtejszy rząd zatwierdził w piątek projekt ustawy zezwalającej na przyjmowanie większej liczby pracowników z zagranicy w celu częściowego złagodzenia niedoboru siły roboczej. Premier Shinzo Abe chce, aby nowe przepisy weszły w życie w przyszłym roku.

W Chinach rośnie problem przepracowania

Ponad 80 proc. chińskich pracowników jest przepracowanych i odczuwa w związku z pracą stres o średnim lub silnym natężeniu – wynika z badania przeprowadzonego przez uczonych z Uniwersytetu Nauki i Techniki w Wuhanie, cytowanego w piątek przez chińską prasę.

Na zakupy w tym sklepie stać nielicznych. Największym hitem pieluchy

Niewielki sklep w luksusowym hotelu w Wenezueli oferuje to, o czym obywatele tego kraju mogą tylko pomarzyć. Za wszystko trzeba zapłacić dolarami, więc niewiele osób stać na zakupy w tym miejscu. Średnia miesięczna pensja w Wenezueli wynosi zaledwie 10 dolarów. Kraj, w którym szaleje potężna inflacja, znajduje się obecnie w czwartym roku recesji. Materiał programu "24 Godziny".

Media: Twitter chce zrezygnować z serduszek

Twitter planuje wkrótce usunąć przycisk "polub" z serwisu, znany jako ikona serca pojawiająca się przy każdym wpisie zamieszczanym na platformie. Zdaniem szefa Twittera Jacka Dorseya dzięki temu poprawi się jakości dyskusji - podał dziennik "Telegraph".

Premia od rządu za urodzenie trzeciego dziecka. Darmowe grunty

Rząd Włoch w projekcie budżetu na 2019 rok zamierza zapisać plan bezpłatnego oddawania gruntów na południu kraju rodzinom, w których w najbliższych trzech latach urodzi się trzecie dziecko. Jak wyjaśnia, ma to być bodziec, by sprzyjać wzrostowi demograficznemu.

Słynna kawiarka może zniknąć z rynku

Od dziesięcioleci miliony Włochów w kraju i za granicą rozpoczynają poranek, czekając na charakterystyczny odgłos, który sygnalizuje, że ich czajniczek do parzenia kawy jest pełny ich ulubionego napoju. Słynna kawiarka, bo o niej mowa, może jednak wkrótce zniknąć z rynku, ponieważ jej producent znalazł się na skraju bankructwa.