Coraz więcej oznak nadchodzącego spowolnienia gospodarczego. W USA doszło do tzw. inwersji krzywej rentowności. W ostatnim półwieczu to zjawisko niemal zawsze zwiastowało recesję.
Prezydent Stanów Zjednoczony Donald Trump rozmawiał ze swoimi współpracownikami o możliwości zakupu Grenlandii – podają amerykańskie media. Duńscy politycy z niedowierzaniem i oburzeniem odrzucili w piątek ten pomysł.
Turyści nie mogą uwierzyć, że wprowadzono zakaz siadania na Schodach Hiszpańskich w Rzymie. Na razie odwiedzający proszeni są o to, by wstać, ale już niedługo za złamanie przepisów będą nakładane kary w wysokości od 250 do 400 euro.
Korzystało z niego czternastu premierów Japonii i cesarz tego kraju. Na sprzedaż trafił Boeing 747-400, którzy przez blisko 30 lat służył władzom Kraju Kwitnącej Wiśni. Nowy właściciel za luksusowego jumbo jeta będzie musiał jednak zapłacić krocie.
Irlandzcy piloci Ryanaira zapowiedzieli zorganizowanie 48-godzinnego strajku w przyszłym tygodniu. Jak podano w komunikacie, w trakcie mediacji nie udało się dojść do porozumienia w sprawie propozycji płacowych. Nawet dziesięciodniowymi strajkami grożą także związki reprezentujące personel kabinowy Ryanaira w Hiszpanii.
Na pokłady samolotów nie będzie można wnosić 15-calowych laptopów Apple MacBook Pro, kupionych w okresie od połowy 2015 roku do lutego 2017 roku. Decyzję podjęła Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) - podaje Bloomberg.
Rozmowy głosowe prowadzone na Messengerze były nagrywane, a ich próbki udostępnianie współpracownikom - przyznał Facebook, właściciel komunikatora. Jak piszą w środę media, dotyczyło to użytkowników, którzy zgodzili się na transkrypcję rozmów audio.
Zarabianie 0,5 procent rocznie za zaciągnięcie kredytu - taką ofertę swoim klientom przedstawił duński Jyske Bank. To pierwszy kredyt hipoteczny na świecie z ujemną stopą procentową - pisze "The Guardian".
Niemiecka gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2019 roku. Po raz drugi na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Eksperci zwracają uwagę, że nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie sytuacja nad Renem miała się poprawić.
Prezydent USA Donald Trump zagroził, że "jeśli będzie trzeba", to jego kraj wyjdzie ze Światowej Organizacji Handlu (WTO). Amerykański przywódca ostro krytykuje organizację, ponieważ - według niego - preferencyjnie traktuje Chiny ze szkodą dla Stanów Zjednoczonych.
Ponad 209 milionów euro, czyli równowartość około 905 milionów złotych - to rekordowa wygrana, która padła we włoskiej grze liczbowej SuperEnalotto. Szczęśliwy kupon został kupiony w barze w mieście Lodi w Lombardii na północy kraju.
Nawet 35 miliardów dolarów, czyli równowartość ponad 135 miliardów złotych. To rekordowa kara jaką może zapłacić Facebook za nielegalne gromadzenie danych biometrycznych. Sąd Federalny w San Francisco odrzucił apelację firmy w sprawie pozwu zbiorowego złożonego przez mieszkańców stanu Illinois. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.
Kyle "Bugha" Giersdorf jest mistrzem świata w grze Fortnite i tym samym zdobywcą nagrody opiewającej na trzy miliony dolarów. Niespełna miesiąc po wygranej e-sportowiec padł ofiarą tak zwanego swattingu. Podczas prowadzonej transmisji wideo do jego drzwi zapukał oddział antyterrorystów po anonimowym zgłoszeniu - poinformowało BBC.
Nowe 10-procentowe cła na wybrane produkty importowane z Chin zaczną obowiązywać dopiero od 15 grudnia, a nie wraz z początkiem września - poinformowało we wtorek biuro specjalnego przedstawiciela administracji Stanów Zjednoczonych do spraw handlu. Taryfy mają objąć między innymi laptopy i telefony komórkowe.
Projekt mającego 100 km długości podmorskiego tunelu łączącego Finlandię i Estonię natrafił na pierwsze problemy, po tym jak władze w Tallinie wezwały do udzielenia dodatkowych wyjaśnień dotyczących finansowania i gwarancji ukończenia budowy - podała we wtorek agencja Bloomberga.
Prawie wszyscy obywatele zostaną zwolnieni z płacenia tak zwanego Soli, czyli podatku solidarnościowego - wynika z projektu ustawy przygotowanego przez wicekanclerza i ministra finansów Niemiec Olafa Scholza. Opłata od lat budziła kontrowersje.
"Czarnym poniedziałkiem" nazwali eksperci głęboką zapaść, jaką przeżyły w poniedziałek rynki w Argentynie. Trzecia co do wielkości gospodarka w Ameryce Południowej doświadczyła tego dnia gwałtownego runięcia giełdowego i osłabienia waluty. Aby uchronić kraj przed masową wyprzedażą peso, Centralny Bank Argentyny uruchomił rezerwy w wysokości 50 milionów dolarów.
Chiny są niemalże gotowe na emisję swojej własnej cyfrowej waluty – poinformował zastępca dyrektora departamentu płatności Ludowego Banku Chin Mu Changchun.
Zarząd portu lotniczego w Hongkongu planuje wznowienie jego działalności we wtorek rano. Wraz z przewoźnikami opracowywany jest też grafik lotów, które zostały w poniedziałek odwołane w związku z kolejnym antyrządowym protestem na tym dużym międzynarodowym lotnisku.
Włoski dom mody Versace przeprosił Chińczyków za umieszczenie na swojej stronie internetowej zdjęć koszulek z nadrukiem Hongkong-Hongkong oraz Makau-Makau.
Japonia bez statusu zaufanego partnera handlowego - taką decyzję w poniedziałek podjęły władze Korei Południowej. To rewanż Seulu za podobną decyzję Tokio. Historyczny i gospodarczy spór pomiędzy azjatyckimi krajami eskaluje.
Podwyżki i poprawa warunków pracy - to żądania kierowców cystern, którzy w poniedziałek rozpoczęli bezterminowy strajk. W reakcji na to, rząd Portugalii wprowadził racjonowanie sprzedaży paliw na stacjach benzynowych. Władze obiecują, że strajk nie sparaliżuje kraju w szczytowym okresie sezonu turystycznego.
Widmo poważnych utrudnień dla pasażerów Ryanaira staje się coraz bardziej realne. Irlandzcy piloci Ryanaira zagłosowali bowiem za zorganizowaniem strajków, chyba że przewoźnik spełni ich żądania płacowe. Strajkami grożą również hiszpańscy piloci, którzy zapowiedzieli, że w najbliższych dniach mają zorganizować referendum w tej sprawie.
Po 2050 roku turbulencji może być nawet 2-3 razy więcej niż obecnie - wynika z prognoz naukowców z University of Reading. O tym, jak wpłynie to na bezpieczeństwo lotów, mówił w TVN24 BiS kapitan Dominik Punda.
Awaria sieci energetycznej w Londynie i innych częściach Wielkiej Brytanii doprowadziła w piątek wieczorem do poważnych zakłóceń w działaniu kolei oraz metra. Awaria miała również wpływ na działanie sygnalizacji świetlnej, co zakłócało ruch na drogach.
Duże statki wycieczkowe będą miały zakaz wpływania do historycznego centrum Wenecji - informują media. Nowe prawo ma zacząć obowiązywać już od września.
Brytyjska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale tego roku o 0,2 procent - poinformował w piątek brytyjski urząd statystyczny ONS. Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii zmniejszył się po raz pierwszy od zakończenia kryzysu finansowego w 2012 roku.