Ze świata

Ze świata

Ukraina chce wstrzymać realizację Nord Stream 2. Powstaje specjalna grupa

Władze w Kijowie tworzą w Unii Europejskiej grupę na rzecz powstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2, z pomocą którego Rosja chce dostarczać gaz do Niemiec, omijając Ukrainę - poinformował prezydent tego kraju Petro Poroszenko. Zdaniem rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, próby powstrzymywania jego realizacji przeczą zasadom swobodnej konkurencji.

Od romansu po walkę o przetrwanie. Życie barona narkotykowego w kinach

Jedną z najnowszych propozycji kinowych jest film "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara", opowiadający o życiu barona narkotykowego z Kolumbii, Pabla Escobara. - Twórcy postanowili zrobić go, opierając się przede wszystkim na książce Virginii Vallejo, dziennikarki, która była związana z Escobarem - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. - Ich romans rozpoczął się w najbardziej luksusowych hotelach na świecie, natomiast kończył w atmosferze narkoterroru i walki o to, by przeżyć - dodaje. Atutem hiszpańskiej produkcji jest także obsada. W rolach głównych wystąpili Javier Bardem i Penelope Cruz.

Odwet Chin. Pekin nałoży cła na towary z USA

Chiny nałożą 25-procentowe cła na 659 rodzajów towarów ze Stanów Zjednoczonych o wartości 50 miliardów dolarów – poinformowała w piątek agencja Xinhua. Jest to reakcja na ogłoszenie przez prezydenta USA Donalda Trumpa ceł na chiński eksport.

Polak w biznesowej czołówce. Piotr Krupa walczy o tytuł przedsiębiorcy roku

Piotr Krupa, prezes firmy "Kruk" jest reprezentantem Polski w konkursie "Przedsiębiorca roku EY". Finał konkursu odbywa się w Monte Carlo, gdzie - jak ocenił Piotr Krupa w rozmowie z Mateuszem Walczakiem z TVN24 BiS - panuje atmosfera jak w czasie igrzysk olimpijskich. - Fantastyczni ludzie, każdy ma zupełnie inny profil, można się wiele nauczyć - mówił Piotr Krupa. Pytany o przepis na sukces odpowiada: - Uważam, że m.in. sukces Kruka opiera się na tym, że jestem w stanie pomóc ludziom i zrobić coś pożytecznego.

Rosja górą w pojedynku naftowych potęg

Książę Arabii Saudyjskiej Muhammad ibn Salman miał bardzo nietęgą minę podczas meczu otwarcia mundialu w Rosji, w którym gospodarze rozgromili Saudyjczyków 5:0. Komentatorzy żartowali, iż "zemstą" na siedzącym nieopodal prezydencie Władimirze Putinie może być próba wpłynięcia na światowe ceny ropy. Oba kraje są czołowymi producentami tego surowca. Rosja produkuje dziennie 11 milionów baryłek ropy, a Arabia Saudyjska 10 milionów baryłek. Jeszcze przed meczem saudyjski następca tronu zapowiedział Putinowi, że Rijad chce pogłębić współpracę z Rosją w sektorze naftowym.

Sprzeciw Trumpa nic nie dał. Gigantyczna fuzja staje się faktem

AT&T, drugi największy operator komórkowy w Stanach Zjednoczonych oraz dostawca internetu i telewizji kablowej, zamknął w czwartek wartą 85 miliardów dolarów transakcję przejęcia firmy medialnej Time Warner. Dwa dni wcześniej na fuzję zgodził się sąd federalny w Waszyngtonie.

Cła odwetowe na amerykańskie produkty coraz bliżej

Kraje Unii Europejskiej w czwartek jednogłośnie poparły plan wprowadzenia ceł importowych na amerykańskie produkty - poinformował Reuters powołując się na źródła unijne. To reakcja na wprowadzone od czerwca przez Waszyngton cła na stal i aluminium z Meksyku, Kanady i UE.

Domy dla bogaczy na morzu. Trwa budowa sztucznej wyspy

Monako już wkrótce swoim wyglądem może przypominać Dubaj. Wszystko za sprawą sztucznej wyspy, na której mają powstać domy dla bogaczy. Powodem jest kryzys mieszkaniowy. W księstwie nie ma wystarczającej ilości gruntów, aby pomieścić posiadłości kolejnych multimilionerów. Stąd władze zgodziły się zasypać sześć hektarów morza. O szczegółach z Monako opowiadał Mateusz Walczak, dziennikarz TVN24 BiS.

Ciemna strona mundialu. Czy pseudokibice zagrożą mistrzostwom świata?

To będzie festiwal przemocy - tak o tegorocznych mistrzostwach świata mówią rosyjscy pseudokibice. Zapowiedzieli oni także, że urządzą piekło angielskim kibicom, którzy przyjadą na mundial do Rosji. Dlaczego im? Bo to na Wyspach Brytyjskich narodził się ruch stadionowych chuliganów i to angielscy pseudokibice przez lata byli uważani za najgroźniejszych. Teraz rosyjscy chcą im ten "tytuł" odebrać. Więcej szczegółów w materiale Marcina Łuniewskiego z TVN24 BiS.

W tej klasyfikacji naszą grupę na mundialu wygrywamy w cuglach

Średnie ceny piwa w Polsce podczas tegorocznego mundialu będą o około 0,5 procent niższe niż w trakcie poprzednich mistrzostw. Ponadto, za kwotę średniego wynagrodzenia, polski konsument mógłby kupić o 338 butelek "złotego trunku" więcej niż cztery lata temu - wynika z analizy ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas. Pod względem spożycia piwa bijemy na głowę naszych grupowych rywali.