Ze świata

Ze świata

Tysiące ludzi po pluszowego misia. Promocja na zabawkę wywołała chaos w sklepach

Tłumy podekscytowanych dzieci z rodzicami, wielogodzinne oczekiwanie w ogromnych kolejkach, zapchane korytarze w centrach handlowych, a na końcu chaos i rozczarowanie, bo nie wszystkim się udało. Tak wyglądała promocja zorganizowana w USA i Wielkiej Brytanii przez sieć sklepów sprzedającą pluszowe misie. Za zabawkę kosztującą około 50 dolarów obowiązywała zniżka pod tytułem: "zapłać tyle, ile masz lat".

Liczba opóźnionych lotów bije rekordy. Apel z Brukseli

Komisarz transportu Violeta Bulc oraz szefowa komisji transportu Parlamentu Europejskiego Karima Delli zaapelowały do państw Unii Europejskiej, by odblokowały reformę zarządzania europejską przestrzenią powietrzną. Wezwanie pojawia się w szczycie sezonu, w którym liczba lotów z opóźnieniami bije rekordy.

Jest umowa o współpracy Polski i USA w biomedycynie

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w piątek w Waszyngtonie podpisał z sekretarzem Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA, Alexem Azarem, porozumienie o dwustronnej współpracy Stanów Zjednoczonych i Polski w obszarze nauk biomedycznych.

Trump zyskuje potężny argument w wojnie celnej. Rekordowe dane

Nadwyżka Chin w dwustronnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi, będąca zarzewiem narastającego konfliktu handlowego pomiędzy dwiema największymi gospodarkami świata, wzrosła w czerwcu do rekordowych 28,97 miliardów dolarów – wynika z ogłoszonych w piątek danych chińskiego urzędu celnego.

Kylie Jenner niemal miliarderką. W sieci burza o to, komu zawdzięcza fortunę

Kylie Jenner, amerykańska celebrytka i bizneswoman trafiła na okładkę magazynu "Forbes". Dziennikarze wyliczyli, że jej majątek wkrótce może osiągnąć wartość miliarda dolarów i określili ją mianem self-made women, czyli kobiety, która swoją fortunę zawdzięcza wyłącznie własnej pracowitości. To określenie wzbudziło w internecie spore kontrowersje.

Rosja przedłuża embargo na żywność z Unii Europejskiej

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w czwartek dekret przedłużający do 31 grudnia 2019 roku embargo na żywność z Unii Europejskiej, które Moskwa po raz pierwszy ogłosiła w 2014 roku w odpowiedzi na unijne sankcje będące reakcją na politykę Rosji wobec Ukrainy.

USA podbijają stawkę w wojnie handlowej. Jest odpowiedź Pekinu

Administracja Donalda Trumpa wyprowadziła we wtorek kolejny cios w wojnie handlowej z Pekinem, zapowiadając wprowadzenie dodatkowych ceł na na chińskie towary, warte 200 miliardów dolarów. - Ogłoszenie przez USA nowej listy chińskich towarów do oclenia jest irracjonalne i niedopuszczalne i Chiny dadzą na to odpowiedź - oświadczył w środę chiński resort handlu.

Oryginał mapy Stumilowego Lasu sprzedany. Padł rekord

Oryginał mapy Stumilowego Lasu, w którym toczą się przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, został we wtorek sprzedany za 571 tysięcy dolarów na aukcji w londyńskim domu Sotheby's. To rekord za oryginał książkowej ilustracji.

Hiszpańscy policjanci nie chcą pracować w kurortach

Hiszpańscy policjanci masowo rezygnują z pracy w popularnych wśród turystów regionach kraju między innymi w Katalonii i na Balearach - informują w poniedziałek hiszpańskie media. Głównym powodem braków personalnych na komisariatach są wysokie koszty życia w kurortach.

To on ma doprowadzić do brexitu

Eurosceptyczny poseł Partii Konserwatywnej Dominic Raab został powołany w poniedziałek na stanowisko ministra do spraw wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wcześniej z tej funkcji zrezygnował David Davis.

Wielki sukces i powolny upadek. Na co wybrać się do kina?

W piątek na ekrany polskich kin wszedł film dokumentalny "Whitney", przedstawiający życie Whitney Houston, jednej z najwspanialszych piosenkarek wszech czasów. - To jest wzruszająca, ale i wstrząsająca opowieść o artystce, która miała nieprawdopodobny talent. Film pokazuje jej szybką i bajkową karierę, ale też powolny i koszmarny upadek - mówi Ewelina Woźnica z TVN24. Jak dodaje, widzowie będą mieli okazję zobaczyć niepublikowane wcześniej prywatne materiały oraz wysłuchać rozmów z rodziną piosenkarki.

Pierwsze ciosy w wojnie handlowej. "Nikt naprawdę nie wie, co może się zdarzyć"

Trump prawdopodobnie rozumie, że Chiny są w trudnej sytuacji i że Pekin ma ograniczone pole manewru. To jest element gry. Skoro przeciwnik jest słabszy to go dociskajmy - mówił w programie "Bilans" profesor Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. Zdaniem Roman Rewalda z Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, najczarniejszym scenariuszem wojny handlowej jest powtórka kryzysu światowego z 1929 roku.

Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska startuje z ankietą

Komisja Europejska chce, aby obywatele Wspólnoty wypowiedzieli się, czy są za zmianą przepisów dotyczących przestawiania zegarów na czas letni i zimowy. Komisja właśnie udostępniła ankietę, w której pyta o ewentualną nowelę unijnej dyrektywy. Zainteresowanie ankietą jest tak duże, że strona, na której można oddać swój głos, często się zawiesza.

Elon Musk chce pomóc w ratowaniu dzieci uwięzionych w jaskini

Szef Tesli Elon Musk zaoferował pomoc w akcji ratowniczej dzieci uwięzionych w jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang Rai. Musk chce wysłać do Tajlandii inżynierów z dwóch swoich firm - Boring Company i SpaceX - podała w piątek agencja Associated Press.

Premier Chin: nikt nie zyskuje na wojnie handlowej

Nikt nie zyska na wojnie handlowej - oświadczył w piątek w Sofii premier Chin Li Keqiang, kilka godzin po nałożeniu przez Stany Zjednoczone 25-procentowego cła na chiński eksport wart 34 mld dolarów rocznie i rozpoczęciu stosowania ceł odwetowych przez Chiny.