Ze świata

Ze świata

Koniec zmiany czasu? Nieoficjalne wyniki unijnych konsultacji

Zakończone w połowie sierpnia konsultacje publiczne w sprawie zniesienia zmiany czasu przyniosły rekordowy odzew. Złożono 4,6 miliona uwag i jest to największa liczba w historii Unii Europejskiej. Komisja Europejska ma już wstępną analizę, ale na razie nie ujawnia raportu w tej sprawie.

"Mówił, że pachnę jak toaleta". Gorzkie wspomnienia o Jobsie

W przyszłym tygodniu do księgarń trafi książka "Small Fry" autorstwa Lisy Brennan-Jobs, córki współzałożyciela Apple Steve’a Jobsa. Publikacja już teraz wywołuje sporo kontrowersji, ponieważ przedstawia legendarnego biznesmena jako chłodnego i mało troskliwego rodzica.

Pijaństwo i rozpusta. Popularna wyspa chce skończyć z all-inclusive

Turystyczna rewolucja na Majorce. Władze tej popularnej wśród turystów hiszpańskiej wyspy chcą zakazać wczasów all-inclusive. Powód? Nieograniczony dostęp do alkoholu, który powoduje problemy, szczególnie w mieście Magaluf. Tabuny hałaśliwych, podpitych turystów, głównie Brytyjczyków, płoszą z miasta ludzi, którzy przyjechali na rodzinne wakacje i oczekują relaksu. Dodatkowo, jak wynika ze statystyk, w ostatnich trzech latach zainteresowanie przyjazdem do Magaluf spadło niemal o połowę.

May: twardy brexit to nie koniec świata

Brytyjska premier Theresa May zbagatelizowała we wtorek ostrzeżenia ministra finansów Philipa Hammonda przed negatywnymi konsekwencjami wyjścia z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie przyszłego handlu, mówiąc, że "nie byłby to koniec świata".

Transakcja dekady na horyzoncie. Rosyjski miliarder może zainkasować trzy miliardy dolarów

Pięć mistrzostw Anglii, pięć pucharów Anglii, a także wygrana Liga Mistrzów. To sukcesy londyńskiego klubu piłkarskiego Chelsea za kadencji Romana Abramowicza. Wartość marki w 2018 roku przekroczyła ponad 2 miliardy dolarów, podczas gdy w 2011 roku było to 658 milionów dolarów. Rosyjski oligarcha kupił popularnych The Blues w 2003 roku, jednak teraz - jak informują brytyjskie media - jest gotowy rozważyć sprzedaż klubu. Jak podano, Abramowicz oczekuje oferty na poziomie co najmniej 3,2 miliarda dolarów. Jak ocenił Mateusz Walczak z TVN24 BiS, w przypadku finalizacji sprzedaży będziemy świadkami transakcji dekady.

USA wstępnie dogadały się z Meksykiem w sprawie umowy handlowej

Stany Zjednoczone i Meksyk osiągnęły w poniedziałek wstępne porozumienie w sprawie dwustronnej umowy handlowej, które w efekcie może zakończyć funkcjonujący od 1994 roku trójstronny - z Kanadą jako trzecim partnerem - Północnoamerykański Układ o Wolnym Handlu (NAFTA).

Media: brytyjska Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności

Największy brytyjski pożyczkodawca Wonga rozważa ogłoszenie niewypłacalności - informuje "The Guardian". Przyczyną problemów jest gwałtowny wzrost roszczeń klientów. Eliza Więcław z biura prasowego polskiego oddziału Wonga zapewniła, że "sytuacja w Wonga w Polsce jest stabilna".

Musk wycofał się ze swojego planu. "To lepsza droga"

Miliarder Elon Musk porzuca pomysł wycofania Tesli z giełdy. Jak poinformował, przyczyną takiej decyzji jest dyskusja, która miała miejsce w ostatnich tygodniach i dokładne rozważenie, co jest najlepsze dla firmy. "Lepszą drogą jest pozostanie firmą publiczną" - stwierdził.

"Polak rozłożył na łopatki Bonda w sposób widowiskowy"

To podwójna przyjemność słyszeć, że Polak rozłożył na łopatki Bonda w sposób widowiskowy w skali całego globu - ocenił Wiesław Kot, krytyk filmowy. W ten sposób skomentował doniesienia mediów o tym, że reżyser Danny Boyle zrezygnował z pracy nad filmem o agencie Jamesie Bondzie po sporze z grającym główną rolę Danielem Craigiem, a dotyczącym obsadzenia w roli czarnego charakteru polskiego aktora Tomasza Kota. - Fakt, że Tomasz Kot figurował wysoko w rankingach tylko dobrze o nim świadczy - podkreślił gość TVN24 BiS.