Z kraju

Z kraju

Ważna rządowa platforma ma problemy. "Należałoby zaorać ten system"

Kolejne problemy systemu ePUAP. Po weekendowej poważnej awarii dostęp do serwisu na moment powrócił. Jak się jednak okazuje - nie na długo. W poniedziałek rano problemy powróciły, a dostęp do platformy jest ograniczony. - Prace nad pełnym przywróceniem funkcjonalności trwają, ale w tej chwili nie jesteśmy w stanie podać dokładnego terminu - poinformowali przedstawiciele Centralnego Ośrodka Informatyki.

Ważni klienci nie przyjadą. Bojkot "Pride of Poland"

Ważni klienci bojkotują tegoroczną edycję aukcji koni arabskich "Pride of Poland". Na słynną imprezę nie zamierza przyjechać między innymi Frank Hennesey - amerykański biznesmen, właściciel 81 zwierząt, a który do tej pory kupił 6 koni wyhodowanych w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie - informuje RMF FM.

Moody's obniży rating Polski? Morawiecki: nie ma powodów, by rozdzierać szaty

- Nie było jednoznacznych sygnałów, które mówiłyby o tym, że nastąpi obniżenie ratingu - mówił w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. 13 maja agencja Moody's ma ogłosić decyzję ws. ratingu Polski. Dodał jednak, że "każdy ruch agencji ratingowych będzie miał znaczenie". - Nam zależałoby, by tego ruchu nie było, ale nie ma co z tego powodu rozdzierać szat. To nie jest koniec świata - mówił Morawiecki.

MR: ponad 65 mln zł na rozwój startupów

Od 22 czerwca br. do 21 lipca 2017 r. młodzi przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności biznesowej w Polsce Wschodniej i pierwszą sprzedaż innowacyjnych produktów lub usług - poinformował resort rozwoju. Do rozdysponowania jest w sumie 65,6 mln zł.

ePUAP znów działa. Choć "został zbudowany bez backupu"

"ePUAP znów działa i to ze zaktualizowanym oprogramowaniem. Za niedogodności przepraszamy. Oby to był ostatni raz" - napisano w niedzielę na Twitterze Centralnego Ośrodka Informatyki. Po kilkudziesięciu godzinach udało się zatem naprawić awarię systemu.

Jesteśmy najważniejszym w regionie partnerem Kanady

Polska jest najważniejszym partnerem handlowym Kanady w Europie Środkowo-Wschodniej, a według danych kanadyjskich dwustronne obroty handlowe wyniosły w ub.r. 2,2 mld dolarów kanadyjskich. W niedzielę prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką udaje się z wizytą do tego kraju.

JSW z nowym-starym prezesem

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powołała Tomasza Gawlika na stanowisko prezesa na kolejną kadencję. Zadecydowano również o powołaniu czterech innych członków zarządu.

Wojciech Kostrzewa: spotkanie ze stowarzyszeniem ELSA to wielka szansa na rozwój

- Dla wielu młodych ludzi to spotkanie z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa (ELSA), to wielka szansa we własnym indywidualnym rozwoju - mówił w TVN24 BiS Wojciech Kostrzewa, współzałożyciel Stowarzyszenia, prezes Grupy ITI oraz wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. - Założenie stowarzyszenie ELSA to był szalony pomysł. Chcieliśmy, aby studenci ze wszystkich krajów, ponad podziałami, a więc z obu stron żelaznej kurtyny, mogli się spotykać i dyskutować na temat m.in. tego, jak ważne jest dobre prawo dla ochrony praw człowieka i gospodarki - dodał Wojciech Kostrzewa.

Prof. Orłowski o liście Szałamachy do Rzeplińskiego: dość żałosny

- Ten list jest dość żałosny – powiedział w programie Fakty z Zagranicy w TVN24BiS prof. Witold Orłowski i dodał: „ja to widzę, jako żałosną próbę ze strony ministra (…) Naiwnością jest oczekiwanie ze strony Ministerstwa Finansów, że Trybunał Konstytucyjny da się uprosić”. - Minister wykazał się naiwnością – dodał drugi gość programu Fakty z Zagranicy w TVN24BiS – prof. Stanisław Gomułka. - Ten list przez ujawnienie zaszkodził rządowi – podsumował ekonomista.

Szwed o nowych przepisach: chodzi o to, aby inne kraje nie "podbierały" nam pracowników

Niedawno weszły w życie przepisy, które miały ułatwić obcokrajowcom zza wschodniej granicy znalezienie pracy w Polsce, a dziś rząd przygotowuje zmiany mogące znacząco zahamować ich napływ. - Chodzi o to, aby inne kraje nie "podbierały" nam pracowników, na których nam zależy, czyli tych wysoko wykwalifikowanych - twierdził w TVN24 BiS Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.