Z kraju

Z kraju

Ruszy nowa administracja podatkowa. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz ustawy wprowadzającej przepisy o nowej służbie - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta. Ma to m.in. umożliwić decyzje kadrowe. Nowa instytucja ma być połączeniem administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej. Jej działalność ruszy 1 marca.

Nowe miejsca pracy w centrum finansowym. "Wschodząca gwiazda rynku"

Działająca na rynku usług outsourcingowych firma Arvato Polska z grupy Bertelsmann otwiera swój nowy oddział w Katowicach. Docelowo planuje zatrudnić w nim 200 osób. W Katowicach ulokowało się już ponad 50 firm z tej branży; pracuje w nich około 11,5 tysiąca osób.

Szybciej z Torunia do Płocka. Ruszy modernizacja trasy

Eurovia wygrała przetarg na modernizację 22-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 559 z Lipna (Kujawsko-Pomorskie) do granicy z Mazowszem; inwestycja będzie kosztować 58,9 mln zł - poinformował w poniedziałek Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Czy Polacy mieszkajacy za granicą wrócą do kraju? "Debata Kobiet" w TVN24 BiS

W marcu premier Theresa May zapowie, że osoby, które przyjadą do Wielkiej Brytanii po formalnym rozpoczęciu negocjacji w sprawie jej wyjścia z UE, nie otrzymają automatycznego prawa pobytu po Brexicie - przewiduje dziennik "Telegraph". Czy Polacy mieszkający za granicą wrócą do kraju zastanawiały się uczestniczki "Debaty Kobiet" w TVN24 BiS: Joanna Kopcińska z Prawa i Sprawiedliwości, Marzena Okła-Drewnowicz z Platformy Obywatelskiej oraz Elżbieta Stępień z Nowoczesnej.

W 2016 r. EBI przyznał Polsce 4,44 mld euro kredytów

Europejski Bank Inwestycyjny w 2016 roku przyznał Polsce 4,44 mld euro kredytów, wśród nich 603 mln euro w ramach planu Junckera - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie wiceprezes EBI Vazil Hudak.

Spółdzielnie rolnicze po nowemu. Będą dotacje i ulgi podatkowe

W tym tygodniu rząd zajmie się projektem ustawy o spółdzielniach rolniczych. Jej celem jest kompleksowe uregulowanie zasad i sposobu funkcjonowania takich spółdzielni. Zachętą do ich zakładania mają być lepsze warunki ekonomiczne do prowadzenia takiej działalności.

Dworce na ważnych trasach do remontu. Jeden do wyburzenia

Dwa dworce kolejowe w Dąbrowie Górniczej zostaną zrewitalizowane, a miasto postara się lepiej je skomunikować. Natomiast wyburzony ma zostać budynek dworca Chorzów Miasto. Na razie nie wiadomo czy w jego pobliżu powstanie planowane wcześniej centrum handlowo-biurowe.

Polska zaproszona na szczyt G20. Sprawdź, co oznacza ten gest

Zaproszenie Polski na marcowy szczyt grupy G20 związane jest raczej z relacjami polsko-niemieckimi, a nie ewentualnym awansem Polski do grona najbogatszych krajów świata - oceniają eksperci. Według nich Niemcy szukają sojuszników dla swojej polityki.

Rosja utworzyła specjalne wojsko. Debata Kobiet w TVN24 BiS

W Rosji został utworzony nowy oddział wojskowy, którego celem jest zajmowanie się "operacjami informacyjnymi". Czy to zaskoczenie? Jak to można rozumieć? To pytania, na które odpowiedzi szukały uczestniczki "Debaty Kobiet" w TVN24 BiS: Marta Kowalska, ekspert w Fundacji im. Pułaskiego, dr Katarzyna Maniszewska, specjalistka ds. Niemiec oraz Agata Szczęśniak z portalu OKO.press.

Kobiety mniej pracują przez 500 plus? Debata Młodych w TVN24 BiS

Polityka społeczna rządu Prawa i Sprawiedliwości - to temat, który zdominował "Debatę Młodych" w TVN24 BiS. Czy kobiety rezygnują z aktywności zawodowej przez 500 plus zastanawiały się: Katarzyna Cyganik, wiceprzewodnicząca Młodej Prawicy, Anna Kuropatnicka z Młodych Demokratów oraz Dorota Olko z Partii Razem.

Kolej przejdzie metamorfozę. Planuje ogromne inwestycje

Znacząca poprawa ruchu kolejowego w aglomeracjach, podniesienie standardu podróży na trasach regionalnych oraz polepszenie warunków dla przewozu towarów – to cele PKP PLK. Nowe inwestycje pozwolą na lepsze podróże i transport towarów – zwiększą prędkości i na ważnych szlakach kolejowych.

Powstanie kanał przez Mierzeję Wiślaną. Jest specustawa

Budowę nowej drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym poprzez wykonanie przekopu przez mierzeję zakłada przyjęta w piątek przez Sejm ustawa. Za głosowało 401 posłów, przeciw było dziewięciu, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz zajmie się nią Senat.