Z kraju

Z kraju

Polska chce produkować więcej aut. Morawiecki zdradza plany

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział w piątek w Bukowinie Tatrzańskiej, że są prowadzone rozmowy z kierownictwem Opla, Peugeota i Fiata o produkcji samochodowej w Polsce. Chodzi m.in. o produkcję samochodów elektrycznych.

Rząd chwali się zaproszeniem na szczyt G20. Nie tylko Polska je dostała

Reprezentant Polski po raz pierwszy w historii weźmie w przyszłym tygodniu udział w szczycie państw G20. Politycy Prawa i Sprawiedliwości na czele z samym prezesem partii wielokrotnie podkreślali, że zaproszenie dla naszego kraju "to bardzo znaczny sukces rządu". Okazuje się jednak, że oprócz Polski, zaproszenie otrzymały między innymi kraje takie jak Wybrzeże Kości Słoniowej, Rwanda czy Senegal.

Spór o Tuska a wizerunek Polski. "Debata Młodych" w TVN24 BiS

Ponowny wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej - to temat, który zdominował "Debatę Młodych" w TVN24 BiS. Co oznacza taki wynik głosowania? Jak w tej sytuacji powinien zachować się polski rząd? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyli się: Mateusz Rojewski z Forum Młodych PiS, Piotr Kołomycki z Młodych Demokratów, Rafał Kuźmicki z Młodych Nowoczesnych oraz Paweł Gotowt z Młodej Prawicy.

Jedzenie mocno zdrożało. Sprawdź, co najbardziej

Rosnące ceny jedzenia nad Wisłą to część światowego trendu. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa od lutego 2016 roku żywność zdrożała na całym świecie o 17,2 procent. Sprawdź, co podrożało najmocniej. Przedstawiamy ceny hurtowe na podstawie danych ze Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej.

Polsko-polski spór w UE. "Debata Kobiet" w TVN24 BiS

O reelekcji Donalda Tuska na fotel przewodniczącego Rady Europejskiej, mimo sprzeciwu polskiego rządu dyskutowały uczestniczki ”Debaty Kobiet” w TVN24 BiS: doc. Ewa Pietrzyk-Zieniewicz z Wydziały Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Kinga Gajewska-Płochocka z Platformy Obywatelskiej oraz Elżbieta Borowska z Kukiz’15.

Zandberg: PiS usiadło do gry bez kart w ręku i postanowiło blefować

Zobaczyliśmy bunt trzylatka. I to jest dosyć smutne, bo widać, że osoby odpowiedzialne za polską politykę zagraniczną nie rozumieją, w jakich ramach poruszają się w Unii Europejskiej - powiedział w "Rozmowie Poranka" Adrian Zandberg z Partii Razem. - To, co w ostatnich dniach zrobiło PiS, to skompromitowanie i ośmieszenie Polski. A przede wszystkim pokazało swoją słabość w spektakularny sposób - wyjaśniał gość TVN24 BiS. Jak dodał, PiS usiadło do gry bez kart w ręku i postanowiło blefować. - Tylko na końcu tego blefu był szczyt, na którym okazało się, że europejska polityka PiS zbankrutowała, bo PiS nie ma już właściwie żadnych sojuszników w Unii Europejskiej - podkreślił gość Rafała Wojdy.

"Apteka dla aptekarza" zostaje. Projekt wraca do komisji

Sejm nie zgodził się w czwartek na odrzucenie projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który przyznaje prawo prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom. Odrzucenie projektu rekomendowała komisja nadzwyczajna ds. deregulacji. Projekt wraca do komisji.

Abonament telewizyjny po nowemu. Poczta dostanie wszystkie nasze dane, są wątpliwości

Imiona, nazwiska, adresy zamieszkania, a także PESEL, NIP i REGON - takie dane otrzyma Poczta Polska od dostawców telewizji płatnej, czyli operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych. Chodzi o projekt nowelizacji ustawy w sprawie abonamentu RTV, który ma poprawić pobór opłat. Resort kultury, który przygotował projekt, zapewnia, że jest to zgodne z prawem, a nasze dane będą bezpieczne. Wątpliwości ma za to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Policzyli polskich bezdomnych. Jest ich mniej, ale nie wszędzie

Ponad 33,4 tys. osób naliczono podczas ogólnopolskiej akcji liczenia bezdomnych - podał resort rodziny, pracy i polityki społecznej. W porównaniu z poprzednim badaniem liczba osób bezdomnych zmalała o 2,7 tys. Główne przyczyny bezdomności to eksmisje i konflikty rodzinne. Ponad 83,5 proc. bezdomnych to mężczyźni.

Dlaczego zerwano rozmowy z Airbusem? Wiceminister obrony tłumaczy

W negocjacjach offsetowych z Airbus Helicopters nie było mowy o utworzeniu kilku tysięcy miejsc pracy, lecz o kilkuset; inwestycje oferowane przez producenta miały wynieść nie 13 miliardów, lecz realnie około 3 miliardy złotych - powiedział w środę wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Robią to ostrożnie i potrafią się kontrolować. W tej dziedzinie kobiety są lepsze od mężczyzn

"3...2...1..." to autorski przegląd najważniejszych i najciekawszych informacji dnia od Roberta Stanilewicza z TVN24 BiS. Dzisiaj przede wszystkim wiadomości dotyczące kobiet. Jak się bowiem okazuje zarabiają one o 18 procent mniej niż mężczyźni w Polsce. Z badań Narodowego Banku Polskiego wynika ponadto, że 250 tysięcy kobiet nad Wisłą nie pracuje, gdyż opiekują się rodziną. Myli się jednak ten, kto myśli, że swoich oszczędności nie warto powierzać płci pięknej. Amerykańskie portale finansowe donoszą, że kobiety są lepsze w inwestowaniu.

Usterka w dużym banku. Transakcje zaksięgowane dwa razy

U około 7 procent klientów banku City Handlowy mogło dojść do ponownego zaksięgowania transakcji, które zrealizowane były w dniach 6-12 stycznia - poinformował bank. Zapewnił, że korekty zostaną wykonane automatycznie, bez potrzeby składania reklamacji.

Od kwietnia remont dłuższej drogi startowej Lotniska Chopina

Z powodu prac konserwacyjno-remontowych od 1 kwietnia przez prawie miesiąc zamknięta będzie dłuższa droga startowa na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformował p.o. rzecznika portu Cezary Pytlos. Starty i lądowania wykonywane będą na krótszej drodze położonej na osi Ursynów - Ursus.

Duże firmy szykują się do inwestycji. Nowe badanie

54 proc. dużych firm i 41 proc. średnich planuje w tym roku wzrost inwestycji - wynika z badania nastrojów przedsiębiorców przeprowadzonego na zlecenie Konfederacji Lewiatan. W tym roku przedsiębiorcy planują też zwiększenie zatrudnienia.

Mularczyk: Tusk podważał wiarygodność polskiego rządu

Jeżeli ktoś ma pełnić funkcję szefa Rady Europejskiej to wypadałoby, żeby zwrócił się o poparcie do swojego kraju. Donald Tusk tego nie zrobił. Co więcej, przez ostatni rok bardzo intensywnie wspierał różne działania destrukcyjne na polskiej scenie politycznej. Bardzo aktywnie wspierał opozycję i podważał wiarygodność polskiego rządu - mówił w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Przyszłość Unii Europejskiej. Debata Młodych w TVN24 BiS

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską? Co dla Polski oznacza Europa różnych prędkości? Na te pytania odpowiadali goście Debaty Młodych w TVN24 BiS: Magda Zdyra (Forum Młodych Spcjademokratów), Rafał Lipski (Inicjatywa Polska) oraz Jan Strzeżek (Młoda Prawica).