Z kraju

Z kraju

Będą zmiany w sprawie odbierania prawa jazdy za prędkość

Projekt zmiany Prawa o ruchu drogowym w sprawie odbierania prawa jazdy po przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych skierowała we wtorek do podkomisji, uznając, że zapisy trzeba doprecyzować.

Doradcy ZUS zatrzymali emerytalną falę. "Korzystano masowo"

Masowe korzystanie z doradców emerytalnych wpłynęło na to, że około 20 procent ubezpieczonych przesunęło na później decyzję o przejściu na emeryturę - oceniła w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska.

"Zachłystujemy się niskim poziomem bezrobocia". Gdzie leży problem?

Zachłystujemy sę niskim poziomem bezrobocia. Ale jest to radość, uśmiech półgębkiem, bo przy rzeczywiście niskim bezrobociu, które na koniec grudnia 2017 roku wyniosło w naszym kraju 6,6 procent, mamy równocześnie niski poziom zatrudnienia - wskazała prof. Elżbieta Mączyńska, szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Koniec z utrudnieniami w ING. Awaria usunięta

Posiadacze konta maklerskiego w ING Banku Śląskim mieli przed południem problemy z korzystaniem z usługi ING Makler umożliwiającej inwestowanie na giełdzie. Jak po południu poinformowało tvn24bis.pl biuro prasowe banku, awaria została już usunięta.

Polska się bogaci. Będziemy mieli mniej pieniędzy z Brukseli

- Będziemy się zdecydowanie opowiadali przeciwko powiązaniom Funduszy Europejskich z praworządnością - podkreśla w programie "Bilans" w TVN24 BiS Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Jak jednak dodaje, Polska i tak dostanie w przyszłej perspektywie mniej pieniędzy z Brukseli. - Tych pieniędzy będzie do nas płynęło mniej, bo się bogacimy - wskazuje minister, jednocześnie zwracając także uwagę na brexit i wydatki na politykę migracyjną.

"Ubodzy energetycznie" dostaną pomoc. Minister podaje termin

Nowelizacja ustawy o termomodernizacji będzie gotowa do końca marca - poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Pozwoli ona na wsparcie mieszkańców domów jednorodzinnych, których nie stać na wymianę pieców i ocieplenie budynków. Minister zapowiedziała też, że normy węgla, którym będzie można palić w domowych piecach, będą obowiązywać w przyszłym sezonie grzewczym.

Minister zapowiada ważną zmianę w podatkach. "Firmy czekają na to od dawna"

Sukcesja firm czy wliczanie w koszty zarobków współmałżonka to niektóre rozwiązania pakietu dla małych i średnich przedsiębiorstw, nad którym pracuje resort przedsiębiorczości i technologii - zapowiada minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Podatkowe przepisy z pakietu mają wejść w życie 1 stycznia 2019 roku.

Polskie miasta w niechlubnej europejskiej czołówce. "Wiele osób pali byle czym"

W ciągu pięciu lat odczujemy poprawę jakości powietrza w polskich miastach - zapowiada szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Skala problemu jest duża, ponieważ - jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia - wśród 50 najbrudniejszych miast w Europie 33 to miasta w Polsce. - Wiele osób w Polsce pali byle czym - przyznaje minister.

Film kończony w atmosferze skandalu. "Zapisze się w historii kinematografii"

Myślę, że ten film zapisze się na kartach historii kinematografii - mówiła Ewelina Woźnica w przeglądzie kulturalnym TVN24 BiS o filmie "Wszystkie pieniądze świata" reżyserii Ridleya Scotta - Było o nim bardzo, bardzo głośno na długo przed premierą. Chodzi o to, że w filmie, który był już zmontowany i skończony, postanowiono zmienić aktora. Mam na myśli Kevina Spacey'a, który został oskarżony o molestowanie. W jego rolę wcielił się Christopher Plummer, który jest już za tę rolę nominowany do Oscara - tłumaczyła ekspertka. Ewelina Woźnica mówiła też o filmie "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha oraz polskim "Ataku paniki" Pawła Maślony.

Pięć województw na czarnej liście. Minister: zagrożone są miliardy złotych

Jednym z najważniejszych zadań będzie przyspieszenie w tym roku realizacji programów regionalnych. Jeśli wydawanie środków nie przyśpieszy, to niektórym regionom będzie groziła utrata pieniędzy unijnych. Szacujemy, że zagrożone jest 1,2 miliarda euro, czyli około 5 miliardów złotych - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Duże zmiany w sprawie handlu alkoholem. "To dopiero początek"

Nowe przepisy dotyczące handlu alkoholem mogą uderzyć w sklepy całodobowe, spadnie też sprzedaż piwa - ocenia Katarzyna Włodarczyk-Niemyjska, ekspertka Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Na dodatek to dopiero początek zmian, które znacząco wpłyną na sytuację w branży.