Z kraju

Z kraju

Spotkanie związkowców z zarządem LOT

W środę wieczorem doszło do spotkania związkowców z PLL LOT z zarządem spółki. Wcześniej z protestującymi związkowcami spotkał się prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Zmiany w zarządzie strategicznej spółki skarbu państwa

Odchodzą dwaj członkowie zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, strategicznej spółki skarbu państwa odpowiedzialnej za druk pieniędzy i dokumentów - dowiedział się tvn24.pl. Zmiany następują, gdy spółka powinna finalizować trzy kluczowe projekty dla państwa: nowy paszport, nowy dowód osobisty i cyfrowy tachograf.

Pracodawcy piszą do premiera. "Przykład bardzo złej legislacji"

Dzień wolny od pracy 12 listopada będzie miał negatywny wpływ, zarówno na gospodarkę, jak i poszczególne przedsiębiorstwa - przekonują w piśmie skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego organizacje zrzeszające pracodawców. Według nich sposób uchwalania ustawy jest sprzeczny z podstawowymi zasadami państwa prawa, naraża obywateli na dodatkowe straty.

Rozmowy w LOT z problemami. Jest kolejna propozycja spotkania

Polskie Linie Lotnicze LOT wystosowały ponowne zaproszenie na rozmowy do przedstawicieli protestujących związków, tym razem na godzinę 14 - poinformował Adrian Kubicki, rzecznik prasowy przewoźnika. Jak dodał, związkowcy nie przyszli na rozmowy na godzinę 11. W środę nie odbędzie się osiem rejsów narodowego przewoźnika.

Wzrost cen nieco przyhamował

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku 2018 roku wzrosły o 1,7 procenta rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,4 procenta - podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash.

Rozmowy w LOT przerwane. Związkowcy: powodem groźby

Związkowcy w Polskich Liniach Lotniczych LOT przedłużają zawieszenie strajku do środy do godziny 22.30, a zarazem domagają się zmiany negocjatora ze strony LOT - poinformował po zakończeniu wtorkowych negocjacji szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot.

Pracodawca z asem w rękawie. "Ten benefit staje się coraz popularniejszy"

Firmowe żłobki i przedszkola są jednym z najbardziej pożądanych przez pracowników dodatków. - Staje się to coraz popularniejszym elementem pakietu motywacyjnego dla firm, które zatrudniają rodziców - wskazała w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Karina Trafna z Kids&Co. - Idealne jest, jeśli przedszkole czy też żłobek jest zlokalizowany albo bardzo blisko, albo najlepiej w tym samym budynku, w dużych miastach jest to ogromne wyzwanie - dodała. Jednocześnie zwróciła uwagę, że "po stronie deweloperów jest coraz większe zrozumienie i staje się to naturalnym elementem tkanki biurowcowej".

Rozmowy w LOT z przerwami. Tematem warunki wynagradzania

Około godziny 12.40 rozpoczęły się we wtorek rozmowy przedstawicieli zarządu LOT i protestujących związkowców, jednak po kilkunastu minutach nastąpiła przerwa w negocjacjach. Tematem wtorkowych rozmów - jak deklarowano w poniedziałek - mają być warunki wynagradzania w spółce.

Rozprawa w sprawie składek na ZUS odroczona. Ważny apel do rządu

Trybunał Konstytucyjny odroczył do 13 listopada rozprawę w sprawie tak zwanej 30-krotności - poinformowała prezes TK Julia Przyłębska. Chodzi o nowelę dotyczącą zniesienia górnego limitu składek na ZUS, do której zastrzeżenia miał prezydent Andrzej Duda. We wtorek - przez dwie godziny - Trybunał Konstytucyjny wysłuchał stron postępowania.

Lotnisko Chopina z zimowym rozkładem. Sporo nowości

Lotnisko Chopina w rozkładzie zimowym w swojej siatce połączeń będzie miało 114 tras regularnych i 40 czarterowych - poinformował w poniedziałek port. Wśród nowości są między innymi loty brytyjskiego przewoźnika EasyJet z Warszawy na lotnisko Londyn Gatwick czy rejsy LOT-u do London City.

Tabletki na alergię wycofane z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał w poniedziałek lek na alergię o nazwie Aerius. Tabletki skierowane na rynek polski były w opakowaniach opisanych po rumuńsku i bułgarsku.

Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w Polsce

Z kwotą wpływów podatkowych na poziomie niemal 32 tysięcy złotych na jednego mieszkańca, Kleszczów w województwie łódzkim jest najbogatszą gminą w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Finansów. Na drugim biegunie znalazła się gmina Potok Górny (województwo lubelskie), w której wpływy z podatków na osobę wyniosły 406 złotych.

Seremet przed komisją do spraw VAT. "Zrobiłem wszystko, co możliwe"

W okresie sprawowania przeze mnie urzędu udało się zabezpieczyć mienie na łączną kwotę około 1,3 miliarda złotych - powiedział w poniedziałek podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT Andrzej Seremet, prokurator generalny w latach 2010-16. - Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko, co możliwe - stwierdził w odpowiedzi na pytania o jego działania jako prokuratora generalnego w sprawie ścigania przestępstw VAT-owskich.